Smallinga těší výkony United

24

Chris Smalling věří, že jeho tým bude nadále postupovat ve všech třech nejdůležitějších soutěžích kupředu.

 

Rudí ďáblové jsou už v rámci všech soutěží patnáct zápasů neporaženi a s klidnou hlavou se tak můžou soustředit na své dvanáctibodové vedení na čele Premier League, stejně jako na domácí zápas s Realem Madrid, do kterého vstupují v relativně výhodné pozici. V FA Cupu se v rámci pátého kola utkají v domácím zápase proti Readingu.

 

Naše výkony začaly gradovat v pravý čas,“ řekl obránce. „Na začátku sezony jsme měli mnoho hráčů, kteří bojovali buď se svou formou, nebo zraněními. Nyní jsou všichni fit a připraveni hrát a konečně se to také projevuje na výsledcích, na kterých má také svůj podíl vzájemná důvěra. Jdeme si pro všechny tři trofeje. Navíc je pro nás výhoda hrát velké množství zápasů, jenom takhle si všichni zahrají. Manažer nám celou dobu vtlouká do hlavy, že chce ve všech třech soutěžích dojít až do samého konce. My jsme tento postoj přijali za svůj.“

 

Smalling realisticky přiznává, že je FA Cup až na třetím místě na listu priorit hráčů United. Jedním dechem ale dodává, že i přesto má celý tým neskutečnou touhu konečně tento pohár zvednout nad hlavu.

 

Je nás hodně, kteří tuto soutěž nevyhráli. Tuhle soutěž jsem už jako malý vždy sledoval a těším se na ni.“

 

United tuto soutěž nevyhráli od roku 2004 a devítileté čekání chce už letos Smalling ukončit.

 

Byl jsem docela šokován, když jsem zjistil, jak dlouho Manchester FA Cup nevyhrál. Tento klub byl totiž vždy úspěšný. Každopádně nyní máme dobrý los. Domácí zápas s Readingem musíme zvládnout. Nicméně si nemyslím, že by to byla už teď hotová věc. Viděli jsme spoustu zápasů, ve kterých tým z chvostu tabulky přehrával vysoko postavené týmy. Bude to těžké, ale věřím, že právě domácí prostředí nám to výrazně ulehčí. V této soutěži se může stát cokoliv. Jen se podívejte na Luton. Ten se dostal do pátého kola. Stát se může vše. Forma se může vypařit lusknutím prstu. Vše důležité se však stane během devadesáti minut na hřišti. Co se týče Readingu, tak s jejich hrou jsem seznámen. Viděl jsem hodně jejich zápasů. Hrají dobře a za poslední období získali dost bodů. Snad se nám je podaří bez zbytečných nervů vyřadit.“

 

Zdroj: ManUtd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHolloway chváli Wilfrieda Zahu
Ďalší článokVýjezd na Southampton
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!