Sir Alex: „Máme to na dosah“

Sir Alex Ferguson si myslí, že po remíze 1-1 v Madride má jeho tím v rukách veľkú šancu na postup do ďalšej fázy súťaže.

Manažér bol spokojný s výkonom svojich zverencov, sklamaný môže byť len z nevyužitých šancí v druhom polčase a športovo pogratuloval Cristianovi Ronaldovi za jeho excelentný vyrovnávajúci gól.

„Myslím si, že to bol naozaj zaujímavý zápas,“ povedal boss médiám. „Šance boli na oboch stranách. David De Gea vytiahol tri alebo štyri neuveriteľné zákroky a my sami sme pár šancí zahodili. Ich brankár [Diego Lopez] sa vyznamenal najmä v samom závere a pri van Persieho brvne. Na ihrisku sa v jednom kuse niečo dialo a preto to bol zaujímavý zápas.

„V prvom polčase sme sa nechali zatlačiť až príliš, z čoho sa im darilo dostávať do blízkosti nášho pokutového územia, čo nie je zdravé ani dobré na pohľad. V mnohých ohľadoch sme to neboli my a v druhom polčase sme to zmenili. Nasadili sme Dannyho Welbecka na Xabiho Alonsa. To urobilo veľký rozdiel a úplne to pozmenilo osnovu zápasu.

„Druhý polčas sme začali naozaj dobre, so všetkým všade, vytvorili sme si množstvo šancí po peknom útočnom futbale, no nemali sme často loptu vo svojej moci. Real bol na tom bez debaty pozične lepšie, no hrali doma a na ich štadióne to nikto nemá ľahké.

„Musím byť spokojný. Hráči sa zomkli a dosiahli výsledok. Na Old Trafford si nesieme aj veľkú šancu.“

Sir Alex pochválil aj vyrovnávajúci gól Ronalda, zároveň si je vedomý, že bude pre jeho tím veľkou hrozbou aj v odvete.

„To bola hlavička. Neuveriteľné. Tomu sa nedalo zabrániť, musím povedať, s jeho výskokom a schopnosťou zavesiť sa do vzduchu. S tou silou v hlavičke. Cez polčas som povedal v šatni: ‚Patrice, ty si do toho súboja nešiel,‘ ale potom som videl video.

„Myslím, že sme si počínali dobre a pre Cristiana bolo ťažké hrať proti nám, svojmu bývalému tímu. Možno k tomu pripojil emócie, no aj tak bol ich veľkou hrozbou.

„Všetko je otvorené. Myslím si, že na Old Trafford skórujú. Vieme, že budú neskutočne silní v protiútokoch, čo už v tejto sezóne dokázali proti Manchesteru City na Etihad Stadium. V prvom polčase totálne ovládli zápas.

„Takže je pred nami ešte kusisko roboty, ale bez pochýb to máme na dosah,“ zakončil manažér.

Mourinho: Na Anfieldě budeme bojovat o vítězství