13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ronaldo je připraven postavit se United

Ačkoliv je Ronaldo stále příznivcem svého bývalého klubu z Manchesteru, věří, že Real Madrid přes United postoupí.

Ronaldo poskytl rozhovor pro Champions Matchday, ve kterém zmínil své začátky a poslání fotbalisty, poté už se zaměřil na samotný zápas s United.

 

V jedné chvíli ve sluncem zalitém městě Funchal na ostrově Madeira, se jednomu chlapci zrodil v hlavě sen, stát se nejlepším fotbalistou na světě. Díky jeho velké píli a odhodlání se z něj postupně stával a vyvíjel vyzrálý hráč, který navždy zůstane zapsán v historii fotbalu.

 

„Mojí ambicí vždy bylo, stát se profesionálním fotbalistou a krok za krokem jsem se jím také stal. Věci se udály poměrně rychle. V tomto ohledu jsem měl štěstí. S narůstajícími zkušenostmi pak začnete dělat stále více věcí pro tým. To je to, o co se snažím každým rokem – být co nejvíce užitečný a produktivní pro svůj tým. Faktor zlepšování by měl být neustále v myslích všech profesionálů. Snažím se dávat tolik gólů, kolik je možné, snažím se přihrávat na góly, kdykoliv je to možné a hájím barvy svého klubu. Dělám přesně to, co bych dělat měl.“

 

Ronaldo ví moc dobře, o čem mluví, protože v minulé sezóně nastřílel 46 gólů ve 38 ligových zápasech, což byla v jeho podání sezóna v bílém dresu střelecky doposud nejvydařenější. Jak se ukázalo, tak tento individuální úspěch se podepsal také na úspěchu celého týmu, protože svými trefami přispěl Realu Madrid k zisku titulu ve španělské La Lize a vrátil trofej zpět do hlavního města.

 

V tomto ročníku se ovšem zdá, že se jim titul obhájit nepodaří a trofej poputuje opět do rukou Barcelony. Naděje fanoušků Realu na trofej se tak z velké části přesunuly do Ligy mistrů, kde Bílý balet ve středu nastoupí v prvním utkání osmifinále proti Manchesteru United.

 

Tento souboj je významný i z historického hlediska a odráží se v něm slavná minulost a nezapomenutelná jména hráčů obou celků. Týmy se střetly poprvé v roce 1957 a od té doby se v průběhu let se v obou týmech zrodily legendy a fotbaloví géniové jako Alfredo di Stefano, Paco Gento, Duncan Edwards, Bobby Charlton, George Best, David Beckham, Zinedine Zidane, Paul Scholes, Roberto Carlos, Ryan Giggs nebo Brazilec Ronaldo.

 

Sám Cristiano Ronaldo se těší na utkání, ve kterém nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům. Poprvé se tak stane 13. února/február na Santiago Bernabéu, podruhé pak v odvetě na Old Trafford 5. března/marec, což bude pro 28letého Portugalce obzvláště pikantní match, protože se poprvé od doby kdy přestoupil do Španělska, vrátí na stadion, kde jej budou s otevřenou náručí čekat domácí fanoušci. Na stadion, na který má jen ty nejlepší vzpomínky.

 

„Vlastně jsem už před samotným losováním věřil, že dostaneme za soupeře Manchester United. Chtěl jsem, abychom se s nimi někdy střetli. Na časy, kdy jsem tam hrál, mám skvělé vzpomínky. Strávil jsem tam 6 let. Mám tam spoustu přátel a vidět znovu tamní fanoušky, pro mě bude velkým potěšením. Bude to velice emotivní zápas.“

 

„Jsou týmem, který hraje vždycky dobře, každý rok, jsou na špici, a proto je velmi respektujeme. Bude to extrémně náročné utkání, zvláště pak to v Manchesteru. Věřím, že všechno dobře dopadne. Podle mého názoru má Real Madrid lepší tým, ale my to musíme ukázat na hřišti, protože United jsou velkým týmem, což jsme mohli v posledních letech vidět na vlastní oči,“ uvedl portugalský ostrostřelec.

 

 

zdroj: uefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!