Hodnocení: Real Madrid – Manchester United

Jak si naši hráči vedli v tomto zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea -Výborný výkon. David zná Real Madrid dost dobře, protože ještě nedávno chytal v konkurenčním Atleticu. Na začátku sice udělal dvě menší chyby, ale výborně to napravil zákrokem proti Coentraovi, a to hned dvakrát. Celkově musel vytáhnout 8 zákroků a téměř všechny tyto pokusy byly nebezpečné. 9 – MOTM

Rafael – První poločas se mu absolutně nepovedl. Ronaldo, Coentrao nebo také Ozil mu dělali obrovské problémy, vždy vyhodnotil celou situaci naprosto špatně a navíc obdržel žlutou kartu. Dopředu toho moc nepředvedl, ale to se dá, hlavně v prvním poločase, říct o celém Manchesteru. 5

Jonny Evans – Dobrý výkon. Jonny spolu s Riem museli čelit neskutečnému počtu centrů, náběhů za obranu a až na gól Ronalda, kde navíc zaváhal spíše Evra, se jim je dařilo odvracet. Ve vzduchu kraloval. 7

Rio Ferdinand -Využil své zkušenosti na sto procent. Dokázal zklidnit hru odzadu, když to bylo potřeba a rozehrál. Spolu s Evansem kralovali vzdušnému prostoru, takže téměř všechny centry Madridu skončily na jejich hlavách. 7

Patrice Evra – Nepohlídal Ronalda, ale s jeho výskokem by měl problém určitě i Ferdinand nebo Evans. V první řadě se nesmí nechat protihráče odcentrovat. Do útočných akcí se moc nezapojoval, nicméně po jednom jeho úniku měli domácí štěstí, protože podle mého názoru ho Varane fauloval, a to byl posledním hráčem, jinak by Evra běžel sám na bránu. 6

Wayne Rooney – Tento zápas se mu příliš nepovedl. Můžeme to asi přičíst jeho defenzivním úkolů, ale ani v nich nijak neexeloval, naopak právě on byl tím, kdo nechal odcentrovat Di Mariu. Pokazil hodně přihrávek, dopředu byl vidět pouze při zahrávání rohů, kde si také připsal asistenci a na konci zápasu, kdy dobře vysunul van Persieho, který nastřelil břevno. 5,5

Michael Carrick – První poločas nebyl vůbec vidět, jestli měl tři úspěšné doteky s míčem, tak je to mnoho. Nedokázal eliminovat středovou sílu Realu. Ve druhém poločase už se mu párkrát povedlo míč podržet a uklidnit hru. Nicméně jsme u něj zvyklí na jiné kvality a výkony. 6

Phil Jones – Měl hodně defenzivní úkoly, ale ani on v prvním poločase nedokázal zastavovat přívaly útoků domácích, které místy doslova mačkaly Manchester. Soupeře zastavoval hlavně pomocí nedovolených zákroků a když už měl rozehrát konstruktivně, tak většinou pokazil přihrávku. 6

Danny Welbeck – Nejlepší hráč v poli, alespoň co se týče doby, kdy byl na hřišti. Sám vstřelil jeden gól a vybojoval spoustu míčů, když skoro jako jediný dokázal napadat domácí na jejich polovině hřiště. Byl také jeden z mála, který dokázal podržet míč nebo ho konstruktuvním způsobem dokázal rozehrát. V 73. minutě vyčerpaný střídal. 8

Shinji Kagawa – Jeho výkon byl opět takový nemastný neslaný, stejně tak, jako je to u něj v poslední době zvykem. Na druhou stranu United hodně bránili, což není zrovna doména Kagawy. Místy se pěknou kličkou dokázal uvolnit, ale poté zase školácky ztratil balón a soupeř se řítil do protiútoku. Nevýrazný výkon. 5,5

Robin van Persie – Jeden z mála hráčů hostí, který to dokázal vzít na sebe, udělat kličku, podržet míč a několikrát nebezpečně ohrozil branku domácích. Jednou byl dokonce sám tváří v tvář brankáři, ale nepochopitelně selhal. Předtím nastřelil břevno a na konci zápasu velmi nebezpečně vystřelil, brankář měl s touto střelou velké problémy. 7,5

Ryan Giggs – Nevím, jestli se mi to zdá, ale Ryan chce hodně ukazovat, že je nejzkušenějším hráčem a spoustu situací řeší strašně složitě. Důkazem toho může být jeho obrovská příležitost, kde by 90 procent hráčů střílelo z první, ale on ještě dělal nesmyslnou kličku. Zase na druhou stranu měl i světlé momenty, jako skvělý obranný zákrok a následující vyvezení míče, kdy byl nakonec faulován. 6

Antonio Valencia – Moc toho za 20 minut neukázal, jednou se dostal k centru. Nehodnocen

Anderson – Mohl být smolným hrdinou utkání, protože těsně před koncem utkání ztratil míč ve velmi nebezpečném prostoru a Real toho mohl hned využít, naštěstí Jones s Ferdinandem zablokovali Ronalda, který nedokázal zakončit. Nehodnocen

Týmový výkon – Záměr Manchesteru United byl jasný, a to hlavně po vstřeleném gólu. Hrát hlavně ze zabezpečené obrany a počkat, s čím přijde soupeř. Několikrát u nich stálo štěstí a hodněkrát vynikající De Gea. Nicméně kdyby před tímto utkáním někdo řekl fanouškovi United, že tento zápas skončí 1:1, asi by tento výsledek drtivá většina s radostí kvitovala. Ve vyřazovací fázi Ligy Mistrů se hodně taktizuje, o to více na hřišti soupeře, odkud si každý chce odvézt co nejlepší výchozí pozici do odvety. Jak pravil Machiavelli – účel světí prostředky. 6,5

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.