13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – Everton

Manchester United v 26. kole dokázal porazit tým Evertonu a připisuje si další 3 veledůležité body do tabulky Premier League. Navíc City prohráli na hřišti nováčka ze Southamptonu, takže náskok Red Devils nyní činí 12 bodů.

V minulém kole se svěřencům Sira Alexe Fergusona podařilo vybojovat nejtěsnější možné vítězství 1:0 na Craven Cottage s Fulhamem. Utkání nebylo nijak jednoduché – Fulham hrál s United velmi vyrovnaný zápas a dlouho to vypadalo na remízu. Pak ale zaúřadoval Wayne Rooney, který přesnou střelou poslal svůj tým do vedení, které po velkém úsilí obránců nakonec Rudí ďáblové udrželi. Hned za týden se dějiště přesunulo na Old Trafford, kde na střetnutí čekal Everton, který hlavně v minulých zápasech nadělal United obrovské starosti. Nyní se však nic takového neudálo a naopak, z utkání vzešla celkem pohodlná výhra 2:0 a hráči se již mohou koncentrovat na Real Madrid.

 

United pod vedením Sira Alexe v této sezóně jdou doslova od zápasu k zápasu. Body se sypou jeden za druhým a obhájci titulu ze City tomuto tempu vůbec nestačí. Ďáblové jsou navíc v boji o FA Cup a Ligu mistrů, což jen dokazuje, že sezóna je zatím velmi úspěšná.

 

V poslední době se u svěřenců Sira Alexe výrazně zlepšila obrana a i přesto, že útok nyní gólově trochu skřípe, daří se vyhrávat, protože obránci jsou schopni udržet čistá konta.

 

S Evertonem však Manchester United příznivou bilanci vůbec nemá. Právě tým z Liverpoolu byl jedním ze třech soupeřů, který dokázal v této sezóně United porazit, a problémy v utkáních proti tomuto týmu sahají ještě dál do minulosti. V sezóně 2011/12 se Evertonians představili na Old Trafford, v zápase, který měl Red Devils výrazně přiblížit k titulu, ale nakonec se zde zrodila pouze remíza 4:4 a je dost možné, že právě toto střetnutí mělo za následek padnutí ligového titulu do rukou Citizens.

 

Samotný tým pod vedením manažera Davida Moyese hraje v této sezóně výborný fotbal a po zásluze se po 25 kolech nacházel na 5. místě tabulky. Klub sice nemá kdovíjaké finanční možnosti, ale práce, kterou Moyes v Evertonu dělá, je k nezaplacení. I s malými finančními prostředky tedy lze hrát na vysoké úrovni. Pro každý tým v Premier League je to nepříjemný soupeř a výjimkou v žádném případě není ani Manchester United.

 

Sir Alex Ferguson poslal na hřiště sestavu, ve které byl v brance David de Gea, před ním operovali Rafael, Vidic, Evans a Evra, v záloze Valencia, Jones, Cleverley, Giggs a útok obstarávali Wayne Rooney a Robin van Persie. Tato sestava byla vzhledem k soupeři velmi rozumným tahem.

 

Utkání se hrálo v Manchesteru na stadionu Old Trafford. Čas výkopu byl stanoven na 17:00 SELČ.

 

 

United vstoupili do utkání velmi aktivně. Už od začátku začali soupeře presovat a nedávali mu vůbec žádný prostor k rozehrávce. Dokonce i domácí fanoušci na Old Trafford o sobě dávali vědět více, než je zvykem. Prvním, kdo se pokusil o střelu, byl Wayne Rooney, ale mířil mimo branku Evertonu. V 10. minutě se do úniku dostal Robin van Persie, dokázal obejít brankáře, ale poté z úhlu trefil pouze tyč! Holandský sniper byl z této situace velmi zklamaný, ale za 3 minuty právě on připravil gól pro Ryana Giggse, když dokázal obejít z pravé strany obránce Evertonu. Ryan Giggs poté pravačkou poslal pozemní střelu, která se od tyčky odrazila do branky hostů – 1:0 pro United.

 

Veledůležitý gól, který znamenal sebevědomí pro hráče domácích. Nyní stačilo zůstat v klidu a držet míč, o což se United také snažili. Ve 20. minutě mířil nad branku Phil Jones. Hosté se snažili s výsledkem něco dělat, ale pozorní Red Devils jim to nedovolili. V minutě 24. zkoušel štěstí Osman, De Gea však jeho střelu kryl. V druhé části prvního poločasu se toho příliš nedělo – Everton se stále snažil dostávat do příležitostí na vyrovnání, ale nedařilo se. United naopak začali hru spíše kontrolovat a dopředu se jim zatím příliš nedařilo. V 41. minutě se k zakončení dostal Osman, ale tentokrát mířil mimo branku. V samotném závěru první půle přišel konečně moment Robina van Persieho – po přihrávce od Rafaela nastala v podstatě identická situace jako při první gólové šanci, ale tentokrát se Persiemu vše podařilo – obešel brankáře Howarda a střílel do prázdné brány, kde sice skluzem přijel obránce hostů, ale dokázal míč pouze usměrnit do sítě – 2:0 pro United.

 

Touto trefou také první půle skončila, a tak hráči odcházeli do šaten za stavu 2:0 pro Manchester United.

 

 

Domácí se v druhé půli ujali taktiky s názvem „šetření se na Real Madrid“. Často byly vidět delší kombinace ve středu hřiště a tempo hry jednoznačně zaostávalo za prvním poločasem. Střídán byl hned ze začátku Phil Jones, kterého nahradil Michael Carrick. Dlouho se na hřišti nic zajímavého nestalo, ale poté přišla série rohových kopů pro Manchester United, z nichž jeden vedl málem ke třetí brance – odražený míč se dostal až k Cleverleymu, který neváhal a plnou silou z první vystřelil na branku hostů. Howard dokázal míč tak tak vytěsnit nad. Everton se postupně začal dostávat do zápasu a určitá územní převaha byla ke konci rozhodně vidět. V 77. minutě měl zajímavou šanci opět Osman, který vystřelil na De Geu. Ale brankář domácích nakonec střelu ukryl v rukavicích. V 81. minutě se po kombinaci ke střele dostal Robin van Persie, ale mířil vedle. V 81. minutě proběhlo druhé střídání Red Devils – za Evanse přišel do hry Chris Smalling. A hned o minutu později se do šance řítil hostující Jelavic, ale gól vstřelit nedokázal. V rozmezí posledních deseti minut vyvrcholil tlak hostů, ale na více než několik rohových kopů se svěřenci Davida Moyese nezmohli, a proto utkání nakonec skončilo 2:0 pro Manchester United, který si tak odnáší další 3 důležité body do boje o titul.

 

 

Základní sestava Manchesteru United: De Gea – Rafael, Vidic, Evans (81. Smalling), Evra – Valencia, Jones (56. Carrick), Cleverley, Giggs – Rooney, van Persie

 

Lavička: Amos, Smalling, Anderson, Nani, Carrick, Chicharito, Welbeck

 

Základní sestava Evertonu: Howard – P. Neville, Jagielka, Heitinga, Baines – Mirallas (70. Naismith), Gibson, Osman, Pienaar – Anichebe (57. Jelavic), Fellaini

 

Lavička: Duffy, Hitzlsperger, Jelavic, Mucha, Naismith, Oviedo, Stones

 

 

Góly: Manchester United – 13. Giggs, 45. van Persie

 

Žluté karty: Everton – 38. Mirallas, 85. Fellaini

 

Hlavní rozhodčí: Mark Halsey

 

Návštěva: 75 525 diváků

 

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

Manchester United

 

Everton

47%

Držení míče

53%

9

Střely celkem

6

6

Střely na bránu

4

3

Střely mimo bránu

2

11

Přímé kopy

17

7

Rohové kopy

6

4

Ofsajdy

1

17

Vhazování

27

4

Zásahy brankářů

4

6

Výkopy

6

13

Fauly

10

0

Žluté karty

2

0

Červené karty

0

 

 

Svěřenci Sira Alexe měli skvělý vstup do utkání a od prvních minut byli pány na hřišti, což vyústilo v první ligový gól Ryana Giggse v tomto ročníku, který se tak v nejvyšší soutěži trefil už ve 23 sezóně za sebou. Poté Karamelky hru postupně vyrovnali a po půlhodince zápasu to byli oni, kdo si vytvářel převahu. Jenže ani United nepřestávali utočit a Robin van Persie těsně před přestávkou skóre skvěle provedeným blafákem navýšil. Ve druhé půli to pak byl především boj o střed pole, ovšem na domácím celku bylo vidět, že si hru užívá, hraje v pohodě, bez nervozity, a i když Everton neustále bojoval a napadal naši rozehrávku, de Geu se mu příliš ohrožovat nedařilo, na čemž má svůj podíl výborná defenziva. V  obraně Devils to totiž dnes fungovalo na jedničku, hráči se vyvarovali chyb, bezpečně čistili vzdušný prostor a náš tým celkově působil vzadu jistě a spolehlivě a hráči si dobře vypomáhali. Výsledek jejich úsilí je konec konců patrný i na konečném skóre a de Gea, který působil velmi sebevědomě, si tak připisuje další nulu. Tým Davida Moyse byl v závěru utkání poněkud bezradný a naopak United ke konci nepřipustili žádné zaváhání, zkušeně si hlídali svůj náskok a došli si pro zasloužené vítězství.  Náš tým podal proti Karamelkám povedený výkon a zaslouženě si připisuje tři body do tabulky. A vhledem k tomu, že Man City svůj zápas prohráli, vede před  nimi Rudí ďáblové už o 12 bodů. Manchester United porazil na Old Trafford Everton – 2:0

 

 

Další střetnutí Rudých ďáblů bude svátkem pro fotbalové fanoušky. United čeká cesta do španělského Madridu, kde se na Santiago Bernabéu utkají s týmem Josého Mourinha v rámci prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů. Real Madrid je mírným favoritem, ovšem tento prestižní duel rozhodnou maličkosti. Pro Devils bude důležité vstřelit a pživést si příznivý výsledek do odvěty. gól. První Ssouboj titánů se bude hrát ve středu 13.února/február od 20:45 SEČ.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!