13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex je před Evertonem opatrný

Sir Alex nechce být v neděli svědkem stejné blamáže, jaké se dopustili rudí ďáblové minulou sezonu, když na Old Trafford zavítal Everton.

 

Pokud by tenkrát United dokázali zvítězit, s největší pravděpodobností by si tak zajistili dvacátý titul, bohužel svěřenci Sira Alexe zahodili vedení 4:2 a z tohoto střetnutí si vydobyli pouhý bod.

 

Přestože jsou United momentálně ve formě a už třináct zápasů v řadě nenašli přemožitele, boss očekává, že nedělní zápas bude velmi těžký.

 

Bude to velmi těžké utkání,“ řekl Sir Alex na předzápasové konferenci. „Bylo sedm nebo osm minut do konce a vyhrávali jsme 4:2. Něco podobného jsme opravdu nečekali. Navíc nás to stálo titul. Everton navíc nyní disponuje zkušeným týmem. Když se podíváte na tabulku, zjistíte, že prohráli pouze tři zápasy (stejně jako United). Bude těžké je porazit, ale náš tým hraje momentálně velmi dobře. Jsem s naší formou spokojen. Taky jsem rád, že můžu hráče střídat, jak je libo. Na každý zápas můžu postavit jiný tým. Tato skutečnost nám poskytuje výhodu při hře ve všech soutěžích.“

 

Hned svůj první zápas sezony 2012/2013 United prohráli, když se jejich přemožitelem stal právě Everton. Ústřední postavou se toho večera stal Marouane Fellaini, který působil defenzivě reds velké problémy. Solidní výkon také předvedl levý obránce Leighton Baines. Ale nejsou to jen tito hráči, na které si bude muset dát Sir Alex pozor.

 

Pienaar hraje od svého příchodu z Tottenhamu velmi dobře. Skvělou minulou sezonu měl také Nikica Jelavič, který dal spoustu dólů. Nyní navíc přivedli Victora Anichebeho, který pro změnu hraje úplně jiným způsobem než Jelavič. Když se podíváte na jejich obrannou řadu, uvidíte jedním slovem zkušenost. Silvain Distin, Tim Howard, Phil Jagielka, Phil Neville – všichni tito hráči navíc spolu hrají každý zápas, takže jejich spolupráce je rozhodně na vysoké úrovni. Samotný David Moyes pak udělal ohromný pokrok, protože na začátku svého působení rozhodně nedisponoval velkými finančními možnostmi a opravdu si nemyslím, že tým, který přebíral, by se mohl měřit s tím nynějším. Když dáte lidem čas, dokážou velké věci. Je skvělé, že Everton takto uvažuje a nyní, díky Davidovi, pozoruje každoroční progres. Nyní bojují o místo v první čtyřce a myslím, že jejich umístění na těchto místech, je velmi reálné.

 

Sir Alex se také vyjádřil ke zdravotnímu stavu svých svěřenců.

 

Zatím se všichni ze svých reprezentačních zápasů vrátili fit. Jediný, na koho stále čekáme, je Chicharito. Žádnou zprávu o tom, že by mohl být zraněn, jsme však neobdrželi, takže opravdu očekávám, že jsou všichni fit. Už se uzdravil také Ashley Young a Michael Carrick s Philem Jonesem by také měli být, doufejme, připraveni. Phil trpěl pouze mírným onemocnění, ale nyní by už měl být v pořádku.“

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!