25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ronaldinho o United

Ronaldinho, který byl vyhlášen nejlepším hráčem na světě za rok 2004, tvrdí, že sledování Erica Cantony bylo jeho první vzpomínkou na anglický fotbal. Dále se vyjadřuje na adresu několika anglických hráčů, které by chtěli mít v týmu všechny kluby na světě.

 

Pamatuji si na Erica Cantonu, když hrál za Manchester United. Způsob, jakým sám dokázal ovlivnit celý zápas, byl speciální,“ řekl pro The Daily Mail. Ronaldinho se také vyjádřil na adresy anglických hráčů. „Paul Scholes, Frank Lampard, Ashley Cole, Wayne Rooney, všichni tito hráči, by na svém vrcholu byli oporami kteréhokoliv klubu na světě. Hlavně Rooney je hráč, kterého obdivuji – neexistuje národní tým, který by neposunul o úroveň výše.“

 

United byli v roce 2003 blízko k podepsání Ronaldinha, bohužel Peter Kenyon na veškerou spolupráci s PSG zanevřel po tom, co se dozvěděl o jednání PSG s Barcelonou, jejichž nabídka byla nižší než ta od United. Z principu pak PSG prodali Ronaldinha do Barcelony, v jejímž dresu byl tento brazilský reprezentant následující rok vyhlášen nejlepším hráčem na světě. Všechno zlé je však k něčemu dobré a United, místo Brazilce, přivedli do klubu Cristiana Ronalda.

 

Ronaldinho přiznal, že nikdy nedostal z Anglie žádnou nabídku, zároveň však dodává, že to byli právě United, kteří vynakládali k jeho nákupu největší úsilí.

 

Tohle byl jediný klub, který přicházel v úvahu,“ řekl. „Kdyby mě tenkrát Manchester United koupil, myslím, že by Ligu mistrů vyhráli vícekrát!“

 

Přestože není pochyb o tom, že by Ronaldinho tehdejší kádr United posunul o úroveň výše, těžko můžeme uvěřit, že by rudí ďáblové s kádrem tvořeným hráči jako Alan Smith, Eric Djemba Djemba, Roy Carrol, Liam Miller, Kieran Richardson nebo Kleberson, dokázali vyhrát Ligu mistrů. Jediný kvalitní tým United z časů působení Ronaldinha v Barceloně byl z roku 2006/2007, když rudí ďáblové dokázali v semifinále Ligy mistrů doma porazit AC Milán 3:2. Nicméně přesto byli vyřazeni, když z venkovního zápasu si odvezli porážku 3:0. V tomto ročníku pak byla Barcelona vyřazena už dokonce v osmifinále, a to Liverpoolem, který to nakonec dotáhl až do finále.

 

Zdroj: republikofmancunia.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!