Hosťovania: Bebé v top forme

42

Bebe predviedol skvelé predstavenie za Rio Ave, keď tento tím šokoval celé Portugalsko a vyhral nad Sportingom Lisabon 2-1.

V tomto zápase bol Bebé zvolený aj za hráča zápasu. Tento, mnohými odpisovaný, záložník mal prsty v oboch góloch Rio Ave, keď si loptu do vlastnej siete dvakrát zrazili hráči Sportingu. Víťazstvom si tak upevnili svoju pozíciu na piatom mieste portugalskej Premier League a pred ich súperom z Lisabonu majú už šesťbodový náskok.

„Cítim, že som tímu pomohol,“ povedal bezprostredne po zápase Bebé a ďalej pokračoval: „No každý jeden hráč z nášho tímu bol dôležitý. Mám tu pocit dôležitosti, pretože hrávam pravidelne. Dúfam, že zostanem vo forme, Rio Ave budem pomáhať až do konca sezóny a potom sa vrátim do Manchestru United, ktorý je mojím klubom.“

Fabio bol stiahnutý zo zápasu proti Norwichu z dôvodu zranenia, a to v 74 minúte. Mladý Brazílčan opäť ukázal svoje energické výpady a skvelé pozičné a čítacie schopnosti. Zápas sa pre neho predčasne skončil po kontakte s Elliottom Bennettom.

Angelo Henriquez naskočil do skvelého zápasu Wiganu proti Southamptonu ako striedajúci hráč. Tento Čiľan vystriedal Jamesa McCarthyho, ale až 92 minúte zápasu, takže sa mu už veľa vody namútiť nepodarilo. Toto striedanie bolo skôr strategickým, keďže Shaun Maloney vyrovnával na 2:2 v 90 minúte zápasu a tréner potreboval natiahnuť čas a oslabiť tak tlak súpera.

Michael Keane hral významnú rolu v zápase v ktorom Leicester City porazili Wolves 2:1 a neustále tak zostávajú v pozícii, ktorá im zaručuje postup do Premier League. V nadstavenom čase to bol práve mladý stopér z akadémie United, ktorý zblokoval strelu Ebanks-Blakea na brvno a zachránil tak svojmu prechodnému tímu dva body.

Scott Wooton nebol na zápas ani nominovaný, a to z dôvodu zranenia, zatiaľ čo Davide Petrucci prekvapujúco do zápasu nenaskočil ani ako striedajúci hráč. Peterborough United tak len remizovalo s Burnley 2:2. Pre Posh to nebol moc dobrý výsledok, pretože nutne potrebujú body na to, aby sa konečne dostali zo zostupovej zóny.

Wilfried Zaha opäť ukázal svoje bravúrne ovládanie lopty a bol aj blízko ku skórovaniu gólu proti Charltonu, ale nakoniec sa mu to nepodarilo. Nič to však nemení na tom, že Crystal Palace porazilo Charlton 2-1 a aj napriek gólovej odmlke Wilfrieda, bol vedúcou osobnosťou svojho tímu.

Luke McCullough zostal nevyužitým striedaním svojho trénera v zápase proti Cheltenham Town. Torquay United s nimi prehrali 2:1.

Hráči hrajúci mimo ostrovov sú Federico Macheda a Luke Gaverin. Macheda odohral za Stutgart celý druhý polčas, no ani on nedokázal odvrátiť porážku svojho tímu 3:1 proti Fortune Dusseldorf. Tento taliansky útočník sa na ihrisko dostal za stavu 2:0 a bolo na ňom vidieť obrovský chtíč tímu pomôcť. Žiaľbohu, nepodarilo sa.

Gaverin si v zálohe Royal Antwerp počínal vskutku dobre, no jeho tím aj tak zaváhal proti tímu Vise a prehral 2:1.