13/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mancini: „United v boji o titul ještě zaváhají“

Italský manažer Man City se se svým týmem dostává pod tlak, jelikož náskok na United se jim nedaří stahovat.Mancini je však přesvědčen, že Ďáblové ještě nemají nic jistého a předpovídá jim v boji o titul zaklopýnutí.

 

United porazili Fulham 0:1 a jejich náskok před druhými Citizens narostl minimálně na několik hodin na 10 bodů. Městský rival totiž má zápas s Liverpoolem k dobru. Souboj dvou našich úhlavních rivalů se bude hrát dnes na Etidah Stadium a začne v 17:00.

 

Manicimu a jeho družině pomalu začíná téct do bot a zápas od zápasu je na ně vyvíjen stále větší tlak s tím, jak se jim dlouhodobě nedaří stáhnout náskok Red Devils.

 

Úřadující obhájci titulu nezažívají ani zdaleka tak vydařenou sezónu jako loni, a byť jejich kádr zůstal prakticky nezměněn, výkony se liší markantně. Na Etihad Stadium není již delší čas všechno úplně v pořádku a sám Mancini by se mohl začít bát o své místo, jelikož poté, co jeho tým nepostoupil do vyřazovací fáze Ligy mistrů, to začíná vypadat na to, že by vyšli Citizens z této sezóny, co se trofejí týče, na prázdno. A to by se zámožným majitelům asi moc nelíbilo.

 

Samozřejmě, že je předčasné dělat podobné závěry, ale sám italský stratég dobře ví, že pozice jeho týmu i jeho samotného přestává být stabilní, situace se mu vymyká kontrole, a že čas běží pekelně rychle.

 

Jedním z důležitých a řekněme i rozumných kroků, byl prodej zlobivého dítěte Balotelliho. Tím Mancinimu zcela jistě ubylo mnoho starostí nejen se složením útoku, ale také by se mohl dočkat mnohem klidnějšího průběhu tréninků a nemusí se obávat ani toho, z které strany přiletí šipka.

 

 

Citizens tak vlastně mají důvod ke spokojenosti, že se Mária tak lehce zbavili a AC Milán jim za něj navíc bylo ochotno zaplatit poměrně slušnou sumu.

 

Jen bych ještě rád zmínil, co se psalo zhruba dva měsíce zpátky:

Mario Balotelli se z Manchesteru City do Itálie jen tak nevrátí. Alespoň to tvrdí to jeho agent Mino Raiola, který tak reaguje na údajný zájem ze strany AC Milán. „Žádný italský klub si ho nemůže dovolit, Balotelli stojí tolik, co Mona Lisa a City ho navíc prodat nehodlají,“ uvedl Raiola.

 

A od prodeje pojďme rovnou k zimním nákupům, které budeme mít rychle za sebou. Je to totiž skoro až k nevíře, ale City si přes zimu nepořídili jednu jedinou posilu. Navzdory Manciniho dřívějším vyjádřením o tom, že jeho kádr není dostatečně široký, je toto opravdu zvláštní počin, jelikož náš rival přece potřebuje v boji o titul nějakou vzpruhu. Hodně se mluvilo třeba o Falcaovi a překážkou zcela jistě nebyly peníze, tak jak bychom si to mohli vysvětlit? Že by se na Etihad už nikomu nechtělo? Počkejme si do léta.

 

 

Do té doby si tedy bude muset Roberto vystačit s tím, co má momentálně k dispozici. Jeho mužstvo sice trápí zranění některých hráčů, ale asi nejvíce je cítit ztráta kapitána Kompanyho. Mimo hru pak zůstává Richards a také Maicon. Zdravotní problémy však už překonal Rodwell, v pořádku se zdá být i Nasri a plně fit už je také Agüero. Současný kádr by měl Mancinimu v podstatě stačit. Liga mistrů pro City skončila už na podzim a v Evropské lize to prostě není ono, takže moc zápasů už hrát nebudou. Jsem si však jist, že Mancini by svůj tým výrazně posílit chtěl.

 

Pro Citizens je nyní prioritou domácí Premier League, kde je čeká usilovné nahánění United. Nezdá se totiž, že by se Chelsea po středeční remíze s Readingem a zejména nedělní prohře se Strakami nějak usilovně hlásila o boj o titul, a tak to vypadá, že si to i letos rozdají oba Manchestery.

Stejně jako Sir Alex Ferguson i Roberto Mancini věří, že soupeř body ztratí. Italský lodivod se vysokým náskokem United nenechává zastrašit a naděje na zisk titulu se rozhodně nevzdává s odkazem na to, že měsíc už únor může mnohému napovědět.

 

Rudé ďábly čekají v nebližší době zápasy s Evertonem (doma), QPR (venku), Norwichem (doma) a West Hamem (venku). Mezi tím se ještě dvakrát střetnou s Realem Madrid v rámci Ligy mistrů.

 

Mancini spoléhá na to, že v tomto období se jeho svěřencům podaří náskok stáhnout na minimum. V tomto ohledu se nenechal otrávit dychtivými reportéry, a jak u něho bývá zvykem, odpovídal sebejistě a nenechal se rozhodit:

 

„Až za mnou přijdete na konci února, tak ten náskok bude velmi, velmi malý. V žádné soutěži ještě nikdy nevyhrál žádný tým titul v lednu. Měli bychom bojovat až do dubna. Kdyby měli [United] v dubnu náskok sedmi, osmi nebo devíti bodů, pak už by to bylo obtížné. Ale v tuto chvíli máme stále velkou šanci.“

 

„Každý tým má během sezóny dva nebo tři týdny, kdy nehraje dobře. Děje se tak tehdy, když jde jeho výkonnost dolů a nedává góly a to i přes to, že máte k dispozici fantastické útočníky, což byl v minulé sezóně náš případ. Odehráli jsme tehdy několik zápasů a dávali jsme běžně tři nebo čtyři góly, ale pak jsme neskórovali ve třech nebo čtyřech utkáních a nedokázali jsme přijít na to, proč? A něco podobného by se mohlo stát nyní také jim.“

 

Důležité však také je, aby body neztrácel sám Manchester City, který se již dnes střetne s Liverpoolem. A vhledem k tomu, že United svůj zápas zvládli, bylo by pro ně po středeční remíze s QPR další zaváhání o to bolestivější.

 

V tomto těžkém zápase budou mít Citizens výhodu domácího prostředí, ale i přes to je čeká soupeř, který stále bojuje o příčky zaručující evropské poháry a jeho výkonnost v posledních zápasech pozvolna stoupá. Při této příležitosti vyzdvihl Mancini kvality svého protivníka na lavičce Scousers Brendana Rodgerse, jenž ještě před tím, než se v roce 2010 stal manažerem Swansea, uvažoval i o roli asistenta Roberta Manciniho.

 

„Mluvil jsem s ním [Rodgersem], ale pro mě bylo jednodušší přijmout Davida [Platta], protože jsem s ním hrál a znal jej velice dobře a David také mluví italsky.“

 

„Brendanem jsem byl jsem ohromen. Setkal jsem se s ním v Miláně, a poté jsem o něm mluvil s naším šéfem [bývalým technickým ředitelem Mike Peggem] a také s Garry Coookem [bývalým šéfem exekutivy]. On mě ohromil, protože je ve fotbalovém světě, jako ryba ve vodě, a v posledních dvou letech ukázal, jak dobrým manažerem je. Nebylo pro mě překvapením, že šel do Liverpoolu, protože je to dobrý manažer,“ vysekl Mancini poklonu současnému lodivodovi Scousers.

 

zdroj: goal.com a vlastní myšlenky


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!