Bossovi po výhre nad Saints odľahlo

12

Sir Alex Ferguson včera bezprostredne po zápase opísal zápas proti Southamptonu, ako nervy drásajúci a tesný, zatiaľ čo výhru označil za šťastie. Naopak vyzdvihol bojovnosť a futbalovosť hráčov Pochettina v druhom polčase.

Po prvej minele Carricka a lufte Davida de Geu, prehrávali zverenci Sira Alexa 1:0, no do polčasu sa im vďaka dvom gólom Rooneyho podarilo výsledok zvrátiť a aj napriek obrovskej snahe a skvelej bojovnosti zo strany Southamptonu, výsledok udržali.

Fergie sa ku zápasu vyjadril nasledovne: „Za mojej éry v klube, som si uvedomil, že ak mierite ku ziskom pohárov, vždy sa vyskytne zápas v ktorom si sami pre seba poviete:  ‚tak dnes sme mali naozaj šťastie,‘ a osobne si myslím, že toto bol ten prípad. To čo predviedol Southampton v druhom polčase môžem v kľude označiť za najlepší výkon hosťujúceho tímu na našom ihrisku v tejto sezóne. Neustále nás napádali a nedovolili nám vydýchnuť a usadiť sa.“

Boss sa ďalej vyjadril aj ku kvalite trávniku na Old Trafforde, ktorý túto zimu prekonal riadne problémy. V konečnom dôsledku sa to na ihrisku zreteľne odzrkadlilo, a tak ako hráči, tak aj Sir Alex si uvedomuje, že trávnik nie je v dobrom stave.

„V druhom polčase zhliadali hráči ihrisko nehrateľným. Snažili sme sa hrať naším obvyklým štýlom hry, ale zistili sme, že to možné nebude, nakoľko hracia plocha vyschla viac ako sme čakali. Dostali sme rýchly gól, ale neodradilo nás to od toho, aby sme sa snažili zvrátiť zápas na našu stranu. Miestami sme hrali fantastický futbal vďaka ktorému sme mohli vyhrávať o štyri, či päť gólov, a to už pred polčasom. No v momente keď trávnik vyschol a moji zverenci už nedokázali hrať tak ako dovtedy, musela nastať zmena herného štýlu, a teda nakopávané lopty do voľných priestorov, čo nie je naším obľúbeným štýlom hry. Nemôžeme použiť ihrisko ako výhovorku, ale naozaj nám včera veľmi nepomohlo. Trápi nás to, ale zápas sme vyhrali, a to je dôležité,“ zakončil Sir Alex Ferguson.

Predchádzajúci článokFotoreview: Manchester United – Southampton
Ďalší článokŠpeciál: Zahův příběh
Egino
Doštudoval som odbor politológie na Univerzite v Trnave a momentálne pracujem v ekonomickej oblasti. Pre futbal však dýcham, čoho dôkazom je aj aktívna futbalová kariéra, aj keď už len popri práci v oblastnej súťaži. Manchester United sledujem od roku 2000, kedy mi doslova učaroval nezlomný duch vtedajšieho tímu, vedeného najlepším manažérom všetkých čias, Sirom Alexom Fergusonom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí Paul Scholes, Ruud van Nistelrooy, či David Beckham.