25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United konzultovali nabídku za van Persieho s legendami

O tom, že Ryan Giggs a Paul Scholes jsou nejen skvělými hráči, ale i lidmi, kteří mají v United významné postavení se ví. Přesto je však podivuhodné, že rozhodnutí o nabídce za Robina van Persieho bylo i jejich starostí. 

Trenér Rene Meulensteen přiznává, že Sir Alex Ferguson konzultoval nákup nejlepšího střelce Premier League i s Ryanem Giggsem a Paulem Scholesem.

 

Van Persie, který do United přišel v létě za 24 miliónů liber, se dokázal ihned začlenit a stal se jedním z tahounů Rudých Ďáblů.

 

Meulensteen připustil, že personál Manchesteru United se velmi zajímal o názory dvou klubových legend Paula Scholese a Ryana Giggse na případný přestup Nizozemce. Zajímalo je zejména to, jestli by nemohlo dojít k nějakým problémům v šatně.

 

„Hráči United Robina nikdy neviděli jako vetřelce. Já a Boss jsme o tom před nabídkou za van Persieho diskutovali s Ryanem a Paulem a později i s ostatními hráči.

 

Důvod, proč jsme to nejdříve konzultovali s těma dvěma je ten, že oni stojí za kulturou v klubu, udržují ji a chrání,“ poznamenal.

 

Rene Meulensteen věří, že van Persie svým příchodem naladil zbytek týmu na vlnu nepřemožitelnosti.

 

„Je to skvělý učitel a ukazuje to i na hřišti. Pro ostatní hráče představuje jistotu. Jistotu, že se nemůže nic stát, protože je s nimi na hřišti Robin van Persie. V minulé sezóně chyběl někdo, kdo by měl takový vliv.

 

Dává hráčům pocit neporazitelnosti. Říkají si: máme Robina van Persieho a ten vždy skóruje, dejme mu míč a on s ním něco vykouzlí,“ pokračoval.

 

Meulesteen cítí, že příchod van Persieho přišel v tu pravou chvíli, aby United po bolavém neúspěchu z minulé sezóny pomohl vyhrát minimálně Premier League.

 

„Už bylo na čase, aby za United hrál někdo, kdo dokáže rozhodnout zápas, i když se týmu nedaří a takový je Robin van Persie.

 

Je to světový útočník a my, jako jeden z největších klubů na světě, takové hráče potřebujeme,“ zakončil Meulensteen.

 

 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!