Sir Alex chválí Jonese

12

Sir Alex nešetřil chválou na adresu Phila Jonese a nezapomněl vyzdvihnout především jeho všestrannost.

 

Jones byl minulou sezonu od svého příchodu z Blackburnu Rovers základním stavebním kamenem obrany United, bohužel jeho progres zastavilo zranění, s kterým se dokázal vypořádat až na konci listopadu. Nicméně nedávná vystoupení proti Tottenhamu a West Hamu napovídají, že je zpět ve své nejlepší formě, a to dokonce na dvou odlišných pozicích – pozici středního obránce a středního záložníka.

 

Skutečnost, že se Sir Alex nebál postavit anglického reprezentanta do důležitého ligového utkání proti Tottenhamu, ukazuje, jak moc bývalému hráči Blackburnu boss věří.

 

Jones hrál na pozici, kterou jsme mu udělili a jeho výkon byl stejně famózní,“ řekl boss. „Vedl si opravdu dobře. Dokáže hrát všude. Je rychlý, umí hrát oběma nohama a skvěle čte hru. Je hodně soutěživý a s míčem dokáže dopředu postupovat různými způsoby.“

 

Někteří lidé přirovnávají Jonese k Johnu Terrymu z londýnské Chelsea, ale manažer má jiný názor.

 

Bez urážky k Johnovi, vím, že je ústřední postavou Cheslea, ale ve Philovi je toho mnohem více,“ řekl Alex. „Je zřejmé, že je John nejdůležitější postavou Chelsea, ale nejsem si jistý, zda ve Philovém věku dosahoval takových výkonů. Navíc je Phil velmi univerzální, kdežto Terry dokáže hrát pouze na pozici středního obránce.“

 

Zdroj: ManUtd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSúperom United v 5. kole FA Cupu bude Reading
Ďalší článokSAF: „Toto je môj najlepší Manchester United tím“
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!