Fergie spokojen s pohodlnou výhrou

7

Sir Alex byl s výkonem i výhrou nad Fulhamem, kterou označil za pohodlnou, spokojen a opět zdůraznil, že FA Cup je pro United důležitá trofej.

 

Ryan Giggs otevřel už ve třetí minutě skóre, když proměnil pokutový kop. Ten byl nařízen poté, co obránce Aaron Hughes zahrál ve vápně viditelně rukou. Po přestávce pak síť rozvlnili ještě Rooney a dvakrát se prosadil Chicharito. Konečnou podobu výsledku pak dal právě Hughes, jenž hlavou snížil. Manchester United tedy porazil Fulham 4:1 a postoupil do osmifinále FA Cupu. Kdo bude dalším soupeřem Rudých ďáblů, se dozvíme zítra v 18:45, kdy proběhne los.

 

Boss Red Devils byl s výkonem svých svěřenců proti Cottagers spokojen a ještě více jej potěšil fakt, že se podařilo skórovat oběma útočníkům.

 

„Jsem opravdu rád za to, že Wayne vstřelil gól, a že se Chicha trefil dvakrát, protože když vezmeme tyto dva a k nim přidáme ještě Robina, který už vstřelil přes dvacet gólů, pak můžeme s klidem říct, že to máme výborně zařízené,“ uvedl Fergie po zápase pro MUTV a ESPN.

 

„Nasadili jsme do hry velmi silný tým, protože jsme tentokrát nechtěli připustit žádné zaváhání. FA Cup je pro nás v této sezóně důležitou trofejí. Nevyhráli jsme ji skoro deset let. Hráči hráli dobře a dnes to bylo docela pohodlné vítězství. V prvním poločase měl Fulham velké procento držení míče a bylo tam pár slabších momentů, ale ať tak, či onak jsme podali opravdu povedený výkon.“

 

Rudí ďáblové měli už ve třetí minutě výhodu pokutového kopu poté, co stoper Aaron Hughes zahrál ve vápně evidentně rukou. Ovšem o chvíli později mohli Devils kopat ještě jednu penaltu, když si Damien Duff zpracoval míč ve vápně také rukou, avšak to už rozhodčí nepostřehli.

 

„Myslím si, že z pozice rozhodčího to vypadlo, jako neúmyslné hraní rukou, ale z mého pohledu – já mám pochopitelně výhodu se o přestávce podívat na videozáznam – to byla ruka. Nicméně my jsme nepotřebovali žádné další penalty, protože náš výkon byl dobrý. Měli jsme několik zablokovaných střel, jednou trefili břevno – potřebovali jsme druhý gól, abychom se dostali do pohodlné pozice a to se nám na začátku druhého poločasu také podařilo, a pak přišel záhy třetí gól a následoval čtvrtý,“ řekl Sir Alex Ferguson.

 

 

zdroj: manutd.com

 ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFotoreview: Manchester United – Fulham
Ďalší článokSir Alex bráni De Geu
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!