Chicha vyhlíží treble

30

Javier „Chicharito“ Hernández vyjádřil svou touhu po získání treblu po tom, co Manchesteru United pomohl svými góly porazit Fulham v poměru 4:1 a postoupit tak do pátého kola FA Cupu.

 

Mexický útočník se proti chalupářům dokázal prosadit hned dvakrát, díky čemuž už má na svém kontě celkem čtrnáct gólů a výrazně tak pomohl rudým ďáblům v jejich pokračování v soutěži, kterou od roku 2004 nedokázali vyhrát. I proto je na Old Trafford tento pohár tak ostře sledován.

 

Nechci říkat, že to proti Fulhamu bylo něco snadného, ale zkrátka sem přijeli hrát zápas proti kvalitnímu týmu. Každopádně jsem rád, že jsme dokázali vstřelit čtyři góly a postoupit do dalšího kola FA Cupu. Lidi by si měli uvědomovat, že jsme tuhle soutěž schopni vyhrát, stejně jako Premier League a Ligu mistrů,“ řekl Chicharito pro MUTV.

 

Už je to skoro deset let, co United naposled tento pohár vyhráli, proto ho tu všichni chceme tak moc získat. Jsme zkrátka po této trofeji hladoví a nenecháme se rozptylovat Premier League nebo Ligou mistrů. Musíme se soustředit na každou trofej zvlášť. Nejdůležitější věcí nyní je, že jsme schopni získat treble. Nyní nás čekají dva ligové zápasy, poté je reprezentační pauza, další ligový zápas a konečně dvojzápas s Realem Madrid, na který se moc těšíme. Chceme vyhrát všechny tři trofeje. Pořád na to myslíme. Důležité je ale k této věci přistupovat zápas po zápase, získávat body a v pohárech postupně postupovat.“

 

Po vstřelení svého druhého gólu jsme mohli u Chicharita spatřit netradiční oslavu gólu, tanec, který věnoval svému příteli sedícímu v hledišti. Jelikož byl však míč tečován, musel si Javier počkat na potvrzení, zda mu gól bude uznán.

 

Musel jsem se zeptat rozhodčího, zda mi je gól uznán, protože jsem si vzpomněl na zápas s Aston Villou, ve kterém mi podobná branka uznána nebyla. Chtěl jsem dosáhnout hattricku, ale zápas, který vyhrajete 4:1, a vám se podaří vstřelit dvě branky, vás taky potěší. V hledišti byl taky můj nejlepší přítel, se kterým jsem kdysi hrával v Chivas. Kdykoliv jsme vstřelili gól, tak jsme jej oslavili přesně takovýmto tancem. Na tento zápas se byl osobně podívat, tak proto ta oslava.“

 

Zdroj: ManUtd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSir Alex bráni De Geu
Ďalší článokGiggs: Po víťazstve v FA Cupe túži celá kabína
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!