28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea: Stále jsem jednička v brance United

Od té doby co přestoupil k Rudým Ďáblům, je pod téměř neustálou palbou kritiky a musí čelit obrovskému tlaku po sebemenší chybě. Řeč je o Davidu De Geovi.

Zatímco ostatní brankáři jako Joe Hart či Pepe Reina mají na svém triku spoustu chyb, ty jejich se vždy zametou pod kobereček. Ale u Davida toto neplatí.

 

Vlnu kritiky posunul ještě výš v pondělí Gary Neville, kdy se do mladého brankáře opřel kvůli jeho chybě, která vedla k vyrovnání v zápase proti Spurs. Zčásti to určitě jeho vina byla, jelikož neudělal vše pro to, aby vyboxoval míč do bezpečí. Nutno ale dodat, že ne pouze jeho. Rafael svým nedůrazným bráněním umožnil soupeři odcentrovat, Nemanja Vidič zase překážel Davidovi v cestě při jeho prvním zákroku. Pokud by před ním nestál, mohl se s míčem vypořádat lépe. I přesto se Neville neobtěžoval poukázat na tyto fakta.

 

Andy Cole s Michaelem Owenem se vedle několika dalších hráčů za Davida postavili a na Twitteru prohlásili, že kritika byla v tomto případě tvrdá, což potvrdil i Javier Hernandez.

 

Málokdo však bojuje za podporu mladého brankáře, který by neměl být pod takovou palbou kritiky pokaždé, když udělá nějakou chybu. Tottenham mohl ve vzájemném zápase přidat další dva nebo tři góly nebýt Davidových skvělých zákroků. Ale jak se zdá, ty už jsou zapomenuty.

 

K této situaci se vyjádřil i sám De Gea: „Od momentu, co jsem podepsal smlouvu v Manchesteru, se považuji za první volbu do branky, ale vše to záleží na manažerovi,“ prozradil De Gea pro Daily Mirror. „Pokud cítí, že je to správná volba, střídá nás (s Lindegaardem) mezi sebou. Několik zápasů jsem teď odchytal já a jsem za to rád. Pro brankáře je důležité hrát pravidelně, hodně to působí na jeho sebevědomí i morálku.“

 

zdroj: therepublikofmancunia.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!