25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Dwight Yorke: Welbeck může být klíčovým hráčem pro Treble

Podle legendárního útočníka Rudých ďáblů Dwighta Yorka se Danny Welbeck může stát tím, kdo rozhodne o zisku Treble. 

 

Danny Welbeck je zatím na posledním místě čtvrtém místě v soutěži o nejlepšího střelce mezi útočníky z Old Trafford.

 

Na prvním místě je Robin van Persie s 22-ti vstřelenými brankami. Na druhém místě figuruje s 12-ti góly „Chicharito“ a třetí je Rooney, který právě doléčil své zranění kolene a v této sezóně se mu povedlo vstřelit již 11 branek.

 

Na posledním místě je Danny Welbeck s jedinou brankou, kterou vstřelil v říjnu proti Stoke City. Přitom má Danny více startů než Hernández nebo Rooney. 15krát nastoupil v základu a 10krát šel do hry ze střídačky.

 

Přestože dal za United pouze jeden gól, pro hru Rudých ďáblů je velice podstatným článkem.

 

Danny Welbeck už nedal gól přes 3 měsíce. Dwight Yorke však věří, že Danny si vezme příklad z Teddyho Sheringhama a Oleho Gunnara Solskjaera a opět začne střílet góly.

 

„Je to pro něj těžké období, ale věřím, že se brzo dokáže prosadit i gólově. V současnosti leží největší tlak na Robinu van Persiem, který má skvělou formu a to je dobře.

 

„Danny na sobě nepřestává tvrdě pracovat. Vídávám ho v Carringtou a jsem svědkem toho, jak na sobě pracuje. V zápasech většinou nastupuje spíše na křídlo, což mu úplně nesedí. Danny patří do útoku. Když jsou Rooney s van Persiem fit, je jasné, že budou hrát v základu, takže mu nezbývá nic jiného, než být trpělivý. Nesmí věšet hlavu. Musí se ohlédnou zpátky do roku 1999 a uvědomit si, že to může být právě on, kdo všechno rozhodne,“ řekl Yorke.

 

Partnerství Yorka a Colea se stalo smrtící pro celou Evropu a Premier League. Solskjaer a Sheringham byli spíše v pozadí a všichni se soustředili na dvojici Yorke a Cole, kteří v utkáních, do kterých nastoupili spolu, vstřelili neuvěřitelných 40 branek. Nakonec to však byli právě Solskjaer se Sheringhamem, kdo se nejvýrazněji zapsal do historie, když v posledních pěti dnech sezóny rozhodli o vítězství v F.A Cupu a i v Lize Mistrů.

 

„Fotbal je týmová hra, a tak si manažer libuje, že má čtyři skvělé útočníky. Coley a já, jsme zaznamenali mnoho skvělých zápasů a vstřelili spoustu gólů, ale ke konci jsme trochu spustili nohu z plynu.

 

V semifinále F.A Cupu se ani jeden z nás neprosadil. A při finále ve Wembley jsem byl náhradníkem.

 

Potom se nám nepovedlo skórovat ve finále Ligy Mistrů proti Bayernu, a tak to někdo musel vzít za nás. Lidé si budou vždy pamatovat to, co se povedlo Teddymu a Olemu. Já a Coley jsme odehráli mnoho fantastických zápasů a vstřelili mnoho branek, ale na konci sezóny jsme vyhořeli.

 

To je ten důvod proč potřebujete mít čtyři světové útočníky. Když jsme to nezvládli my, přišli Ole s Teddym a rozhodli zápas. S Coleym jsme byli zklamaní, že jsme nezahráli lépe, ale kdo skóroval je nepodstatné. Hlavní bylo, že vyhrál tým.

 

Proto Sir Alex točí sestavu a udržuje všechny připravené. Welbeck nesmí zapomínat na tuhle kapitolu naší historie. Je jen otázka času, kdy se věci otočí v jeho prospěch. Pokud Robinova střelecká forma vyprchá, musí ho Danny ve střílení gólů nahradit. Právě Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjaer by pro něj měli být inspirací,“ zakončil Dwight Yorke.

 

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!