03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Těsná výhra nad Kladiváři aneb konečně na Old Trafford!

Fanoušek Jan Chudý se s námi před časem podělil o zážitek z Anfield Road. Jeho premiérová návštěva Old Trafford na sebe ovšem nenechala dlouho čekat.

Když Honza poprvé sledoval na živo United v akci (23.9. 2012), byl odčitým svědkem vítězství Rudých dáblů v derby na Anfield Road 2:1 – krásný to zápas, potažmo výsledek! Honzovy dojmy si můžete připomenout v tomto článku.

 

Ovšem nepřátelská půda není přeci jen to pravé ořechové, byť je Anfield bezesporu unikátním a pozoruhodným stánkem s bohatou historií. Nicméně snem každého fanouška, že vidět jeho milovaný tým hrát na tom nejkrásnějším stadionu – na Old Trafford. A Honza si slíbil, že jakmile to bude možné, vypraví se na místo činu.

 

Svůj slib, který si dal, dodržel a sen si splnil. Zde je jeho zážitek…

Poté, co jsme v září s bratrem navštívili zápas Liverpool – Manchester, a následně jsem ve večerních hodinách stál před Old Trafford, rozhodl jsem se, že se sem musím co nejdříve vrátit.

 

Po konzultaci s Markem, který mi poradil s nejlevnější možnou variantou v nejbližší době, což byl zápas s West Hamem, jsem začal přemýšlet, jak bych se mohl na zápas dostat. Vzhledem k mým pohledávkám u mámy z minulého výjezdu bylo jasné, že z jedné brigády tak brzy moc jet nebudu. Ale touha byla veliká. Kamarád mi dohodil ještě jednu brigádku, takže výlet začal vypadat reálněji. Ještě chyběla druhá osoba, která by se mnou jela. Když jsem tohle řekl mému kamarádovi (shodou okolností tomu, který mi zařídil brigádu), okamžitě řekl: „Jedu s Tebou!“ Následoval telefonát s Markem, zjišťování nejvhodnější cesty a mohlo se vyrazit.

V úterý večer jsme vyjeli z Prahy směr Wroclaw. Dorazili jsme okolo 22 hodiny. Po pár rozhovorech s místními jsme konečně našli autobusovou zastávku. Díky neschopnosti řidiče nám říct, jak si koupit jízdenku, jsme si řekli, že to riskneme a pojedeme bez ní. Risk vyšel. Za půl hodiny jsme byli na krásném novém letišti ve Wroclawy. Odlet jsme měli až v 10 ráno, tak jsme se podívali na film a dali si pár hodinového šlofíka. Škoda, že jsme si všimli parádních lehátek až druhý. Ráno nás probudila vůně místních restaurací. Neodolali jsme a královsky jsme naplnili naše hladová břicha. Po kontrole následoval ještě Carlsberg na cestu a hurá do letadla.

 

Odpoledne jsme přistáli na letišti Johna Lennona v Liverpoolu, před kterým už stál autobus do Manchesteru. Ten nás dovezl do centra města. V nákupním centru poblíž jsme si dali oběd, a poté přesun do hotelu vzdáleného zhruba 200 metrů. V příjemném hotelu jsme si našli chvilku na odpočinek před dalším nezapomenutelným okamžikem v životě.

 

Krátce po 16. hodině jsme se vydali na bus do centra, který nás dovezl před Bishop Blaze, kde už byl slyšet pořádný rachot od našich fans. Po obhlídce stadionu a všemožných stánků nám Marek předal permanentky a my mohli konečně zavítat do našeho chrámu. Zde jsme ještě ochutnali místní jídlo a pivo a pak už pelášili na tribunu. Po nalezení našich míst jsem nevěřícně kroutil hlavou nad tou nádherou. Pár fotek před zápasem bylo samozřejmostí a šlo se na zápas.

Ten byl z mého pohledu dobrý, až na špatný výkon Toma, na kterého jsem byl velice zvědavý. Těžko říct, zda to bylo jeho pozicí, kdy hrál více zleva, nebo poklesem formy, každopádně za svými výkony z anglické reprezentace dost pokulhává. Naopak Rafaelův výkon nás naprosto uchvátil! Ten chlapec má před sebou hvězdnou kariéru, o tom není pochyb. Mile mě překvapil Anderson. Jeho forma je vynikající. Rozhodně si zaslouží hrát v základu více! Ovšem, jak již víme, je opět zraněný, což pro něj musí být dost frustrující. Uvidíme, v jaké formě se vrátí po zranění.

 

Nevím, jestli je to způsobeno rozlohou stadionu, ale podpora domácích fanoušků byla otřesná. Jakmile jsem začal zpívat s kotlem ze Stretford End a všichni kolem mě ani netleskali, říkal jsem si, jestli jsem na správném místě mezi domácími. Věřím, že drtivá většina z nás by dala cokoliv za to, aby mohl sledovat náš milovaný klub na stadionu co 14 dní, ale lidé si toho v Manchesteru moc neváží, nebo spíše neví, že na fotbal se chodí fandit a ne se na něho chodit jenom dívat jako do divadla.

 

Zato fans West Hamu by si zasloužili jedničku s hvězdičkou! Opravdu nádhera, co předváděli. Téměř celých 90 minut v kuse skandovali. Přesvědčil jsem se, že hostující fans jsou opravdoví fanoušci. Jak náš kotel na Liverpoolu, tak teď fanoušci West Hamu byli neuvěřitelní. I tak mě to celé nadchlo a rád se sem brzo vrátím. Po zápase už následoval jenom transport na hotel a spánek před dalším náročným dnem.

 

Na desátou hodinu ranní jsme měli objednanou prohlídku stadionu a muzea. Na místě jsme byli o něco dříve, tudíž proběhlo obvyklé focení před naším svatostánkem. Procházka stadionem a jeho útrobami byla parádní. Dozvěděli jsme se, kde sedával v šatně Becks nebo že se na údržbu trávníku používají speciální lampy. Po tour následovalo muzeum. To předčilo naprosto mé očekávání. Fascinující 3 patra! Vzhledem k nedostatku času jsme vše zdokumentovali a něco málo i přečetli. Už teď se těším, až se sem vrátím a vymezím si na muzeum celý den, protože k počtení je toho spousta. Nádherný zážitek!

 

 

Následoval transfer na letiště a let do Polska. Tady bych jen upozornil na jednu věc, lístek na vlak si raději pořiďte již v Česku, protože si jinak o dost připlatíte.

 

Závěrem bych chtěl jen říct, že to byl nepopsatelný zážitek a je – li někdo, kdo váhá, jestli peníze utratit za hospodu a podobné věci, ať si radši něco odpustí a našetří, protože rozhodně nebude litovat! Velké dík patří samozřejmě Markovi za zorganizování výletu, kamarádovi Karlovi za společnost a Kubovi a za zveřejnění tohohle článku.

A já bych chtěl tímto jménem devilpage.cz mockrát poděkovat Honzovi Chudému (poslední fotka), za zpracování svého příběhu a posytnutí krásných fotografií.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!