27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Neville: Hráči Manchesteru United budou po De Geovi chtít více

V neděli 20.1. 2013 odehráli svěřenci Sira Alexe Fergusona zápas na White Hart Lane, ve kterém Rudí Ďáblové až do 93. minuty vedli, ale Spurs nakonec dokázali svůj velký tlak proměnit ve vyrovnávací gól.

Slabý úder španělského brankáře do míče centrovaného Benoitem Assou-Ekottem zařídil, že míč se nejprve dostal k Aaronu Lennovi, který míč poslal na Dempseyho a ten už se vstřelením branky neměl problém.

 

Gary Neville si všiml, že Nemanja Vidić, Patrice Evra a Danny Welbeck bezprostředně po vyrovnávacím gólu Spurs reagovali rozzuřeně a je jisté, že v šatně poté došlo k “nějaké výměně názorů“.

 

“Pokud si někdo myslí, že šlo o slova jako – je to velká škoda, pojď kamaráde, zajdeme si nějaký drink, tak se mýlí. Šatna není místo, kde se odpouští. Není to ani místo, kde všichni potichu sedí a nedochází k nějaké konfrontaci. Tam si všichni navzájem řeknou, jaké chyby udělali.

 

Člověk se musí učit rychle a on se učí v prostředí, které neodpouští, v prostředí, kde je posuzován podle těch nejpřísnějších měřítek. Není to o tom, že by zklamal trenérovu důvěru. Je to o tom, že se musí rychle učit.“

 

Gary připouští, že David proti “Kohoutům“ předvedl pár dobrých zákroků, ale z vlastních zkušeností ví, že když hrajete za Manchester United, očekávají se od vás špičkové výkony každý týden po celý zápas .

 

“Včera hrál skvěle. Ale hrát skvěle 92 a půl minuty a potom udělat takovou hrubku, jakou udělal de Gea, je v klubu, jakým je Manchester United problém,“ poznamenal Gary.

 

Neville si zároveň vzpomněl na chybu, kterou udělal v roce 1998 proti Arsenalu a ví, že mu nikdy nebylo odpuštěno.

 

“Může se zdát, že jsem na Davida moc přísný, ale brankáři jsou ve fotbale tím nejdůležitějším postem a mají na svých ramenech velkou zodpovědnost. Je to nevděčná práce, ale udělat takovou chybu v poslední minutě zápasu, jakou udělal on, je neodpustitelné.

 

K situacím jako byla takhle, dochází stokrát týdně. Trenér gólmanů v každém týmu toto nacvičuje. Jsou to nepříjemné situace, ale musí je zvládat. David tu chybu udělal a jeho tým to stálo 2 body.“ dodal Gary.

 

“Taky jsem v jeho věku udělal velkou hrubku. Každý si asi bude pamatovat gól Marca Overmarse (Arsenal) na Old Trafford.  Nastoupil jsem na místě stopera. Byl to můj nejlepší zápas za United. Až do 78. minuty. Přemístil jsem se na pravý kraj obrany a udělal jsem poziční chybu. Byly to dva nebo tři kroky pro míč. Prohrál jsem hlavičkový souboj a pak jsem chyběl na svém místě. Overmars vstřelil gól a rozhodl o vítězi Premier League.

 

Za celý svůj život jsem ho viděl snad už 150krát. Daroval jsem Arsenalu titul. Táhne se to se mnou celý život. Věřte mi. Vím jaké to je a také vím, že nejsem v pozici, abych Davida soudil.“

 

Gary si myslí, že Sir Alex Ferguson se Davida de Gey zastane:

 

“Myslím, že manažer ho podrží.

 

Sir Alex Ferguson měl stejnou zkušenost i s Gerardem Piquém, který se jako mladý vrátil do Barcelony a stal se úspěšným hráčem.

 

Nezpochybňuji to, že David de Gea se může stát TOP brankářem a jedním z nejlepších na světě. Začíná psychicky dospívat a ještě potřebuje vyhrát Premier League. Pokud by se tak nestalo a jeho občasné chyby by pokračovaly, bylo by to pro něj nepříjemné. To by byl skutečný problém,“ zakončil bývalý skvělý pravý-krajní obránce Rudých Ďáblů Gary Neville

 

 Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!