Aktualizované Hodnocení: Tottenham Hotspur – Manchester United

73

Jak si naši hráči vedli v dnešním utkání, si můžete přečíst v tomto článku.

David De Gea – Smutný hrdina dnešního zápasu. Vychytal prakticky nemožné, ale stejně to na 3 body a čisté konto nestačilo. David sice někdy až se štěstím, ale reflexivně vyrážel tečované střely, dokonce vychytal tváří v tvář Dempseyho. Myslím, že byl dnes nejlepším hráčem z řad United. MOTM – 8,5/Skysports – 8/Hodnocení uživatelů – 8,8

Rafael – Před zápasem byl velkou hrozbou Gareth Bale, nicméně Rafael si s ním poradil výborně. Bale byl celý zápas dobře strážen, nejvíce právě Rafaelem, a tak neměl tolik prostoru a příležitostí. K jedné se sice dostal a hned z toho byl málem gól, ale bylo to po odraženém míči, což se složitě brání. Byl nebezpečný i směrem dopředu, ale dlouhou dobu neměl parťáka na pravé straně, a tak často musel po narážečce buď s Cleverleym nebo Jonesem, sprintovat až k bráně soupeře. Typicky dobrý výkon Rafaela. 7/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 7,3

Rio Ferdinand – Někdo může namítat, že se Tottenham někdy až snadno dostával k příležitostem, ale obrana to měla složité, když se na ní valil jeden útok za druhým, protože záloha s útokem od 60. minuty neuměla pořádně podržet balón na kopačkách nebo dokonce ohrozit soupeřovu branku. Obrana byla podle mě dost kompaktní a když už se blížilo nebezpečí, tak přispěchal Rio a skluzem výborně na poslední chvíli zabránil Defoeovi z bezprostřední blízkosti zakončit. Také velmi solidní výkon. 7/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 7,4

Nemanja Vidič – Musel čelit spoustě útokům domácích a musel vyhrát hodně hlavičkových soubojů. Spolu s těžkým terénem a studeným počasím to nebylo nic snadného. Tottenham byl velmi nebezpečný, ale přesto nechybělo mnoho, aby si United odvezli všechny tři body. Za to můžeme děkovat hlavně obraně v čele s brankářem. 7/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 7,3

Patrice Evra – Jak na druhé straně v podobě Balea, tak na straně Evry byla velká hrozba, tentokrát v Lennonovi. Narozdíl od Rafaela měl Evra s Lennonem obrovské problémy a několikrát se nechal bez velkých problémů obejít, přičemž se Lennon řítil do otevřené obrany. Směrem dopředu dnes nebyl Evra tolik aktivní, což se dá přičíst absenci křídelních hráčů United. Průměrný výkon. 6/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 6,2

Phil Jones – Naběhal spousty kilometrů. Jak směrem dopředu při protiútocích, tak i směrem dozadu, když se Tottenham zmocnil míče, Jones se sprintem vrátil a několikrát dokázal balón zpět vybojovat. Nevynechá žádný souboj. 7/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 6,8

Michael Carrick – Měl velmi dobrý první poločas. Patřil k nejlepším na hřišti, typicky boural útoky soupeře a posílal své typicky dobré přihrávky. Několikrát zaskočil na levé straně za Evru, kterému nejednou upláchl Lennon. Michael má v posledních zápasech výbornou formu, ale ani on nezabránil v druhém poločase úpadku ve hře United. 7/Skysports – 8/Hodnocení uživatelů – 7,2

Tom Cleverley – Připsal si asistenci a celý první poločas patřil k nejlepším hráčů United. Ve druhém poločase se ale vytratil ze hry a nevyhnul se několika nepřesnostem. Nakonec byl vystřídán Valenciou. 6,5/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 6,8

Danny Welbeck – Opakuje se to pomalu zápas co zápas. Danny umí výborně potáhnou a pdoržet balón, v protiútocích je velmi silný, skoro ho nejde zastavit. Když ale dojde k finální fázi, tak většinou zklame. Už si nepamatuju, kdy se naposledy podílel na gólu, natož kdy ho sám vstřelil. A to jako útočník nebo křídelní útočník má v popisu práce právě tyto dvě věci. 7/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 6,8

Shinji Kagawa – Pořád se neusadil. Pořád mi do základní sestavy United prostě nesedí. Těžko říct, proč mu to stále tolik neklape, ale jeho výkony jsou spíše průměrné. Stejně jako dnes, žádná finální přihrávka, jedna hodně nepřesná střela, to je vizitka jeho dnešního výkonu. 6/Skysports – 6/Hodnocení uživatelů – 6,1

Robin van Persie – Ačkoliv vstřelil první a jediný gól United, tak nebyl v zápase moc vidět a nedařilo se mu, tak jak jsme u něj zvyklí. Ve druhém poločase už byl úplně odřízlý, ale to je vzhledem k tlaku domácích pochopitelné. 6,5/Skysports – 7/Hodnocení uživatelů – 7

Wayne Rooney – Rooney byl možná překvapivě až na lavičce náhradníků. Na hřiště se dostal až ve druhém poločase a hned se po faulu na něj měla pískat penalta. Poté předvedl jednu povedenou akci, ale spíše kazil přihrávky. 6/Skysports – 5/Hodnocení uživatelů – 5,7

Antonio Valencia – Podobný výkon jako v poslední době. Nemastný, neslaný, ale přišel na hřiště hlavně s obrannými pokyny, což jakž takž plnil. 5,5/Skysports – 4/Hodnocení uživatelů – 4,3

Týmový výkon – Domácí až překvapivě přehrávali hráče United, hlavně ve druhém poločase, a to ve všech směrech. Hosté mohou děkovat hlavně brankáři De Geovi, že si odvezli alespoň 1 bod. V prvním poločase jsme mohli vidět několik pohledných akcí, ale ve druhém jsme se v podstatě jenom bránili. Domácí hráli výborně, ale hráči United hráli určitě pod své možnosti. Možná chtěli zopakovat loňský zápas na White Hart Lane, kde po dobrém taktickém výkonu, kdy je hráči domácích celou dobu přehrávali, ale přesto prohráli 1:3. Dnes se to nepovedlo. 6

Tento článek je poue subjektivním názorem autora.