18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Macheda na hostování do Stuttgartu?

O Machedu se zajímá hned několik klubů z celé Evropy, avšak zdá se, že k zisku  italského útočníka na půlroční hostování  nejblíže Stuttgart .

 

21letý útočník v této sezóně zasáhl pouze do tří zápasů prvního týmu Manchesteru United a pro obrovskou konkurenci v útoku zůstává Sirem Alexem opomíjen. Z tohoto důvodů má být poslán na další hostování, které by mu mělo pomoct v jeho fotbalovém vývoji.

 

Odchovanec Lazia Řím má za sebou již dvě hostování a to v Sampdorii Janov a Queens Park Rangers. Ani v jednom z těchto klubů se však výrazně neprosadil. Italský klub měl sám o sobě velké problémy s výkonností a v QPR jej zase trápila zranění. Macheda však na oficiálních stránkách přiznal, že uvítá jakékoliv další hostování a věří, že tentokrát už pro něho bude úspěšné.

 

Macheda uvedl: „Měl jsem smůlu na hostování, ale i přes to si myslím, že mi to hodně pomohlo. Myslím si, že mi to pomohlo získat především zkušenosti po všeobecné stránce. Pokud půjdu opět hostovat, jsme si jistý, že vše dopadne dobře. Už jsme to takto udělal dvakrát, a pokud k tomu dojde znovu, budu se těšit na čas, který dostanu na hřišti. Možná, že jsem v minulosti udělal nějaké chyby, ale já si je uvědomuju. Využiju každé šance, kterou dostanu.“

 

Po otevření zimního přestupového okna se začalo naplno spekulovat o budoucnosti Machedy v Manchesteru United a v médiích se mluvilo o jeho odchodu. Agent italského forvarda Giovanni Bia však odhalil, že pokud Federico opustí Manchester, pak to bude pro zatím pouze v rámci půlročního hostování. Nejpravděpodobnější volbou se zdá být německý Stuttgart, ačkoliv zájemců o jeho služby je dost a dost.

 

„Jsme v pokročilém stádiu jednání se Stuttgartem. Jednání probíhají dobře, ale o hráče se zajímají i mnohé další kluby. Dva z nich, které projevily zájem, jsou na příklad ze Španělska. Ale jsou tu také nabídky z italské strany, ze Sieny, z Bologni a dalších a myslím si, že Sir Alex Ferguson jej chce poslat do zahraničí mimo Britské ostrovy. Připojí se k některému z klubů na hostování s možností uplatnění opce na trvalý přestup. Jeho kontraktu na Old Trafford mu vyprší v červnu 2014,“ řekl Bia ve čtvrtek pro web Tutti Mercato.

 

Reprezentant Itálie U-21, nastoupil pro zatím za Manchester United do 34 zápasů a vstřelil 5 gólů, ale v poslední době o něm není moc slyšet a zdá se, že tento mladý útočník nikdy nebude mít své místo pevné v A-týmu Rudých ďáblů. Poslední ligový start Machedy za United je datován na prosinec 2011.

zdroj: soccernet.espn.go.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!