Opakované zápasy FA Cupu

United sa podarilo vyhrať posledných šesť opakovaných zápasov FA Cupu pod Sirom Alexom. Verme, že sa dnes táto séria predĺži. Posledná prehra United v odvete najstaršej pohárovej súťaže na svete prišla v roku 1998 proti Barnsley.

Chelsea 0 United 2, šieste kolo 10.03.99

Síce sa prvý zápas na Old Trafford skončil remízou 0-0, v odvete United prestrieľali Chelsea v pomere 24:4. V tomto zápase rozhodol vynikajúci výkon Yorka v útoku a tiež čarovné zákroky od Petra Schmeichela.

Arsenal 1 United 2 (po predĺžení), semifinále 14.04.99

Posledné semifinále tohto pohára, ktoré sa kedy opakovalo, stálo naozaj zato. Dva tímy svetovej extratriedy sa stretli v neľútostnej 120 minútovej bitke. Denis Bergkamp ešte dokázal reagovať na gól Davida Beckhama, no Giggsyho nádherné sólo z predĺženia bolo rozhodujúce.

Exeter City 0 United 2, tretie kolo 08.01.05

„Ospravedlňujem sa našim fanúšikom, tento výsledok si nezaslúžili.“ Boss takto reagoval na výkon jeho tímu, ktorý len remizoval na domácom trávniku 0-0. O jedenásť dní v Exeteri, pred zrakom niečo cez 9000 divákov  (plus niekoľko ďalších, ktorí sa pozerali z okien blízkych domov) otvoril skóre už v 9. minúte Cristiano Ronaldo. Exeter mal niekoľko dobrých šancí, no nepodarilo sa mu ich premeniť. Na konečných 2-0 zvyšoval v 87. minúte Rooney.

United 5 Burton 0, tretie kolo 18.01.06

Všetci boli sklamaní z prvého výsledku , no United v odvete ukázali svoju silu a piatimi gólmi sa prestrieľali do ďalšieho kola. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Louis Saha, Giuseppe Rossi, Kieran Richardson, Ryan Giggs a v 90. minúte opäť Rossi. Vyše 11000 fanúšikov Burtonu, ktorí si našli cestu na Old Trafford, tak videlo vysokú prehru ich tímu.

Reading 2 United 3, piate kolo 27.02.07

Aj keď Michael Carrick otvoril skóre zápasu, Brynjarovi Gunnarssonovi sa podarilo vyrovnať. Napriek veľkému množstvu šancí sa nám už nepodarilo skórovať. No vynahradili sme si to v odvete, keď sme už po 6. minútach hry vyhrávali 3-0 vďaka gólom Gabriela Heinzeho, Louisa Sahu a Ole Gunnara Solskjaera. Zverenci Steva Coppella sa však nevzdali a dokázali nám vstreliť dva góly. Našťastie sa nám podarilo dotiahnuť tento duel do úspešného konca.

United 1 Middlesbrough 0, šieste kolo 19.03.07

Vďaka premenenej penalte Cristiana Ronalda sa United dostali do semifinále. Jonathan Woodgate fauloval v šestnástke a Cristiano už nemal problém z bieleho bodu  prekonať Marka Schwarzera. V tomto zápase bol  vylúčený James Morrison za hrubý zákrok na nášho portugalského krídeľníka.

Preview: Valencia – Manchester United