Van Persie: „Zaslúžili sme si vyhrať“

8

Robin van Persie verí, že Manchester United si zaslúžil zdolať Liverpool a prezrádza, že „každý cítil dôležitosť tohto stretnutia počas celého týždňa“.

Zápas mal aj podtón súboja dvoch strelcov – média vyzývali Holanďana na súboj s Lusiom Suarezom. Víťazom aj tohto duelu sa stáva bývalý hrot Arsenalu po svojom otváracom góle z 19. minúty zápasu. Navyše po jeho skvelo zahranom priamom kope zvyšoval na 2-0 Nemanja Vidić.

A hoci sám van Persie otvoril skóre po vydarenom zakončení, v prvom rade chce oceniť pekne vypracovanú akciu svojich spoluhráčov a verí, že Diabli mohli po dominancii v prvom polčase viesť aj vyšším gólovým rozdielom.

„Bol to neskutočný gól po skvelej kombinácii,“ povedal Robin pre MUTV. „Začalo to už pri Michaelovi Carrickovi, Dannym Welbeckovi cez Toma [Cleverleyho] a Šindžiho [Kagawu], a potom lopta prešla naľavo k Patovi, ktorý poslal skutočne dobrý center, po ktorom sa dobre zakončilo. Bol to skvelý gól – najmä jeho vypracovanie.

„Každý z nás cítil dôležitosť tohto stretnutia už počas týždňa a všetci sme radi za výsledok. V prvom polčase sa nám darilo a podľa mňa sme mali viesť o viac ako jeden gól.

„V druhom polčase Liverpool hral vabank s množstvom útočníkov, takže sme sa museli zomknúť a zaskočiť jeden za druhého, pomôcť jeden druhému, kde sa dalo. Tvrdo sme bojovali a darilo sa nám to. Dosiahli sme výsledok, aký sme chceli.“

Víťazstvo sa zdalo byť zaistené po Vidićom tečovanej hlavičke Evru krátko po zmene strán, ale nová posila Liverpoolu Daniel Sturridge šokoval svojou rýchlou odpoveďou gólom, ktorý prinútil United držať sa úzkej jednogólovej výhody uprostred nervóznych scén na Old Trafford.

„To sme vlastne nechceli dopustiť, pretože dvojgólové vedenie sa snažíte udržať čo možno najdlhšie a im sa podarilo odpovedať po piatich či šiestich minútach.“ pripúšťa van Persie. „Potom sme museli začať hrať akoby od začiatku a nájsť správnu rovnováhu medzi pokusom streliť ďalší gól, ale popri tom nezabudnúť na defenzívnu robotu.

„Rozdiel v skóre bol o jeden gól, bolo to teda trochu zradné a aj súper sa dostal do pár šancí, no celkovo si myslím, že sme si zaslúžili vyhrať. Bol to skvelý a celkom čestný zápas. Obrana bola opäť skvelá a bol to ten správny futbalový súboj.“

Stretnutie van Persie začal po boku Dannyho Welbecka, čo sa dá označiť za nevídané útočné partnerstvo, ktoré v tejto sezóne ešte nebolo možné poriadne vidieť. Holanďan nešetril po zápase chválou na svojho mladého pomocníka, ktorý na neho urobil dojem,

„[Welbeck] Hral veľmi dobre. Myslím, že dobre kombinoval a mal veľký podiel na prvom góle svojimi  prihrávkami a pohybom vytváral priestor. Párkrát sa mu podarilo získať loptu po ich chybe. Mne sa to podarilo asi len raz alebo dvakrát.

„Bol famózny. Stále je ešte mladý a na tréningoch je veľmi dobrý, doslova si tam derie kopačky. Je to pozitívne naladený chlapík, ktorý miluje a chce hrať futbal. Počínal si naozaj dobre.“

Van Persie bol napokon na ManUtd.com zvolený mužom zápasu proti Liverpoolu. Aktuálne má na konte 10 gólov z 10 zápasov a tak sa dajú od neho očakávať veľké veci. Proti Liverpoolu si pripísal gól a asistenciu, a práve aj vďaka tomu predbehol ostatných hráčov s nemenej pôsobivými výkonmi – Carricka, Welbecka a Evru.