31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Evra věří, že Manchester United může vyhrát Treble

Red Devils mají v čele tabulky Premier League sedmibodový náskok a Francouz věří, že současný kádr má na to, aby odpověděl na úspěchy z legendárního roku 1999.

 

Patrice Evra se domnívá, že současný Manchester United je dost dobrý na to, aby v této sezóně vyhrál Premier League, Ligu mistrů i FA Cup. Rudí ďáblové si nyní užívají sedmibodový náskok v tabulce a v osmifinále Ligy mistrů se střetnou s Realem Madrid.

 

„Jasně, možné je vše,“ řekl Evra novinářům, když se zeptali, jestli United mohou vyhrát treble. „Pokud Manchester United dokáže vyhrát Ligu mistrů, Premier League a FA Cup, řeknu, že je to nejlepší tým, v jakém jsem hrál, protože v předchozích sezónách jsem s nimi vyhrál maximálně dvě trofeje.

 

„Uvidíme, jak vše bude na konci sezóny. Ale já tu teď nechci začínat debatu o našich cílech. Chci se soustředit na každý zápas, vyhrát každý zápas a v každém střetnutí se zlepšovat. A pokud se nám bude dařit, bude nás stále těžší porazit.“

 

Svěřenci Sira Alexe Fergusona z nezapomenutelného roku 1999 dosáhli nezapomenutelného výsledku proti Bayernu Mnichov ve finále Ligy mistrů. O devět let později, konkrétně v roce 2008, se podařilo v dalším finále porazit Chelsea – a tohoto týmu byl tehdy Evra součástí.

 

„Ten tým byl neuvěřitelný,“ řekl Evra. „Když jsem se vrátil do Francie, lidé se mě stále ptali na otázky ohledně toho, jak je možné, že jsme každý tým porazili, vstřelili tolik branek a měli tak úžasné hráče jako Cristiano Ronaldo a Carlos Tevez.

 

„Byl to silný tým a s ročníkem 1999 ho lze jen těžko srovnávat. Pokud bychom vyhráli Ligu mistrů a domácí ligu, teprve poté můžeme něco porovnávat. Zatím však máme hodně zkušeností – Robin van Persie nás posílil a navíc jsou naši mladí hráči, jako například Tom Cleverley, stále vyspělejší. Nechceme, aby se to, co se stalo minulý rok, opakovalo. Jsme zaměřeni na vítězství v lize, protože jsme Manchester United. Nikoho ani nenapadlo, že by se něco takového jako závěr minulé sezóny, mohlo přihodit. Byli jsme z toho všichni, ale opravdu všichni velmi zklamaní. Pamatuji si, jak lidé říkali, že jsme sice nehráli moc dobrý fotbal, ale přesto jsme skončili na stejně bodech jako City. Proto tedy říkám, že pokud v této sezóně budeme hrát dobře, vyhrajeme titul.

 

„Tento rok jsem plný sebevědomí, protože se nám podařilo porazit City, Chelsea, Arsenal a dvakrát Liverpool. Pro naše sebevědomí je to výborné.“

 

Francouzský obránce také vyzdvihl svůj tým, který je letos plný odhodlaní vítězit a bojovat o další trofeje.

 

„Je to opravdu důležité, pokud chcete vyhrát titul,“ řekl Evra. „Liga se vítězí jen díky silnému týmu a obraně, ale v obranné práci to není zdaleka o čtveřici obránců a brankaři, nýbrž je to práce celého týmu. Vždycky jde o tým.

 

„Pokud se podíváte na výkon proti Liverpool, tak například někdo jako Danny Welbeck naběhal na hřišti více než kdokoliv jiný – a to i přesto, že je to útočník! I takovéto věci dělají rozdíly.

 

„Když do United poprvé přijdete, první věcí, kterou vám Sir Alex Ferguson řekne, je:  ‚Jsi tu, abys makal, v žádném případě nejsi na dovolené nebo něčem takovém.‘ “

 

 

 

Zdroj: http://www.goal.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!