Hodnocení: Manchester United – Liverpool

Jak si naši hráči vedli v dnešním šlágru. se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Jedinou střelu Liverpoolu na branku United vyrazil pouze ke Sturridgovi, ale spíše než mínus, bych to viděl jako plus, protože střela Gerrarda byla hodně nebezpečná. Kromě těchto chvil neměl v podstatě co na práci. 6/Skysports – 7

Rafael – Zaspal u gólu Sturridge. Směrem vpřed nebyl tolik aktivní, jak je u něj zvykem, ale ke konci prvního poločasu mohl zařídit zvýšení náskoku Rudých ďáblů na 2:0, jenže se podkluzl, zdtratil rovnováhu ajeho přihrávka na van Persieho už nebyla tak přesná a nebezpečná. 6,5/Skysports – 7

Rio Ferdinand – V prvním poločase prakticky nepřekonatelný spolu s Vidičem, ale ve druhém ubrali na koncentraci a chyby v obraně se jenom kupily. Také on několikrát zaspal a můžeme být rádi, že toho Sturridge nebo Suarez nedokázali využít. 6,5/Skysports – 7

Nemanja Vidič – Nakonec byl druhý gól United připsán jemu, protože hlavičku Evry ještě jemně tečoval. Každopádně ani on se nevyhl v druhém poločase chyb, které se v obraně United zase množily. Po jednom z hlavičkových soubojů se držel za koleno, a tak ho Sir Alex nakonec vystřídal Smallingem. 6,5/Skysports – 7

Patrice Evra – Podílel se velkou měrou na dnešním vítězství. Nejdříve v prvním poločase výborným centrem našel van Persieho, který bezchybně zakončil. Ve druhém poločase si připsal také asistenci, i když to původně vypadalo na jeho gól. Směrem dozadu už to ale v druhém poločase nebyla žádná sláva a po jeho chybné rozehrávce bylo v obraně United dost horko. 7/Skysports – 7

Danny Welbeck – Dannymu strašně chybí góly. Dvakrát vystihl rozehrávku hostů, ale ani jednu ze svých velkých příležitostí nevyužil. V zakončení má bohužel ještě rezervy. Nicméně v mezihře, v pokrytí míče nebo třeba v kombinaci využívá svou výbornou techniku, kterou ale neumí přetavit v góly. 7/Skysports – 8

Michael Carrick – V prvním poločase naprosto bezkonkurenční výkon. Michael s lehkostí sobě vlastní odebíral soupeře hned za polovino,u a poté výborně zakládal protiútoky, ale i postupné akce. Ve druhém poločase však vyběhlo úplně jiné mužstvo a ani Carrick nebyl výjimkou. Při gólu hostů se nechal předskočit a ztratil balón, načež se k míči dostal Gerrard a dál to už všichni známe. Také mě v druhém poločase překvapil počet jeho nepřesných přihrávek. 7,5/Skysports – 8

Tom Cleverley – Moc se mi líbila spolupráce Cleverleyho s Kagawou, což se ukázalo také při prvním gólu van Persieho. Výborně se doplňovali, rotovali a přihrávali si na jeden dotek, čímž se vždy jeden z nich dostal do mezery mezi obranou a zálohou Liverpoolu. Nicméně také měl prsty v inkasované brance, kdy před velkým vápnem přihrál dost nepřesně Carrickovi, který se nechal předskočit. Ve druhém poločase už nebyl tolik vidět. 7/Skysports – 8

Ashley Young – Až do svého vystřídání byl dost nebezpečný a celý první poločas se výrazně zapojoval do kombinace směrem vpřed a myslím, že si vedl lépe než poslední dobou Valencia. Po jednom ze soubojů si ale vytočil koleno, a i přesto, že dohrál první poločas, byl po přestávce vystřídán Valenciou. 6.5/Skysports – 5

Shinji Kagawa – Také už je to nějaký ten pátek, co Kagawa naposledy vstřelil gól. Dnes k tomu neměl daleko poté, co se k němu zpoza šestnáctky odrazil míč a on placírkou obstřeloval Reinu, jenže ten jeho střelu dokázal vyrazit. Už jsem se zmínil o jeho spolupráci s Cleverleym, ale pořád se od něho očekává o dost více, navíc po poločase jeho výkon klesl rapidně dolů a nakonec i on byl vystřídán. 6,5/Skysports – 7

Robin van Persie – Uběhlo asi 20 minut a van Persie přidal další gól do své sbírky. Byl pořád nebezpečný a dvakrát ohrozil branku hostů pomocí chytrých patiček, hlavně ten první pokus byl hodně nebezpečný. Po jeho centru se prosadil Evra, jehož hlavičku ještě tečoval Vidič. Pro mě opět MOTM – 7,5/Skysports – 8

Antonio Valencia – Přiznám se, že se mi jeho výkon po příchodu na hřiště moc nelíbil. Sice byl ovlivněn špatnou hrou celého týmu, ale stále ztrácel míče, jeho centry, pokud nějaké byly, byly zblokovány a podržet balón se mu také moc nedařilo. Jeho nejsvětlejší moment byl v momentě, kdy ho zezadu fauloval Johnson, který měl štěstí, že za tento zákrok nedostal svou druhou žlutou kartu v utkání. 5,5/Skysports – 6

Phil Jones – Přiznám se, že od jeho příchodu na hřiště jsem ho vůbec nezaregistroval, dotkl se vůbec míče? Nehodnocen/Skysports – 6

Chris Smalling – Pobyl na hřišti 15 minut a také jsem neviděl žádný moment, za který bych ho mohl alespoň nějak ohodnotit. Nehodnocen/Skysports – 6

Týmový výkon – Zase ty neproměněné šance. Poločas měl skončit 4:0 a všichni bychom si mohli oddychnout dříve než až po záverečném hvizdu. Největší díl viny v tomto určitě nese Welbeck, který hrál jinak velmi dobře. První poločas nám opravdu vyšel, ale ve druhém se vše otočilo a i navzdory Vidičově gólu se Liverpool dostával čím dál více do šancí a dokonce snížil. Velmi zbytečná laxnost a nekoncentrovanost nás mohla stát skoro jisté tři body. Byl to opravdu zápas dvou poločasů. 6,5

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.

Review: Valencia – Manchester United 2:1

Preview: Valencia – Manchester United