27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Výmenný rozhovor s fanúšikom z liverpoolsky.net

Už tento víkend nás čaká prestížny ligový zápas a najväčšie anglické derby medzi domácim Manchesterom United a Liverpoolom. Čaká nás zápas dvoch najúspešnejších anglických timov. 

Preto som si pre Vás pripravil výmenný rozhovor, ale tentokrát medzi vybranými fanúšikmi z oboch táborov. Z fanúšikovskej stránky liverpoolsky.net na otázky odpovedal fanúšik Krobinho a zo stránky devilpage.cz som si vybral Erica le Kinga. Práve Erica le Kinga považujem za jedného s najskúsenejších fanúšikov na našej stránke, pretože jeho názory by mohli byť príkladom a určitým obohatením pre všetkých mladších fanúšikov Manchesteru United. Je dôležité, aby starší fanúšikovia viedli tých mladších správnou cestou a obohatili ich o svoje skúsenosti a poznatky týkajúce sa zvykov a tradícií Manchesteru United. Ako šéfredaktor tejto stránky si veľmi vážim fanúšikov ako je Eric le King, Kiwwi, Keane16, SirAlex a podobných ľudí, pretože títo fanúšikovia udržiavajú úroveň všetkých diskusií. Nechcem, aby sa Devilpage.cz podobal fanúšikovským modrým stránkam.

 

1) Jak vnímáš rivalitu mezi těmito dvěma kluby?

 

Jedná se o 2 nejúspěšnější anglické kluby, navíc oba z jednoho regionu. V dobách, kdy fotbalu ještě tolik nevládli peníze, byl Liverpool našim přirozeným rivalem – po úspěchu Busbyho United na konci 60 let nás Liverpool v 70. a 80.letech vystřídal na výsluní. Bohužel přišel Brusel, zákazy v Evropě, což nejvíce postihlo Liverpool. Od začátku 90.let se začala projevovat Fergieho práce s akademií navíc podpořená zdroji, které klub vydělal díky globalizaci od fandů po celém světě. Hlavně díky Fergiemu je to nyní 19:18 a je neuvěřitelné, že třeba Steve Gerrard nemá žádný ligový titul zatímco Giggs jich získal už 12. M.Owen -ač legenda Liverpoolu – má jediný anglický titul z United. Přesto si myslím, že je Liverpool nyní na dobré cestě zpět a v budoucnu opět rozšíří i nejužší špičku PL. Liverpool byl i v dobách velké nadvlády United vždy schopen být rovnocenným soupeřem ve vzájemném zápase, kolikrát nás i porazil. Jejich problémem byla nevyrovnanost výkonů a hodně ztrát se slabšími týmy.

 

2) Jak si vnímal Persieho před příchodem k Vám a jak ho vnímáš teď?

 

RVP nebyl přijímán fanoušky jednoznačně – měl za sebou spoustu zranění a taky nebyl nejmladší. Fergie již rok před příchodem RVP odstavoval pana fotbalistu Berbatova s cílem omladit tým a zrychlit hru. RVP měl ale úžasný loňský rok – prakticky táhl celý Arsenal, dával spoustu branek a chtěl samozřejmě kromě lepší smlouvy rovněž už konečně něco vyhrát. Fergiemu pomohl fakt, že Arsenal už přece jenom není tým bojující s United o titul – nedovedu si podobný přestup představit před 5 či 10 lety. RVP si podle mě už za půl roku svými výkony na place vydobil pozici lídra, kde předběhl i Rooneyho. Pokud vydrží zdravíčko, může se stát legendou s podobným vlivem jako Cantona – ten za necelých 5 let v dresu United dokázal více než někteří za celou kariéru a podobný časový prostor vnímám nyní i pro RVP.

 

3) Jaké je Tvoje očekávání na druhou polovinu sezony?

 

V United nejsme zvyklí na sezonu bez trofeje, loňská sezona byla po dlouhé době a doufám, že i na dlouhou dobu výjimka. Dvacátý ligový titul je podle mě priorita, zvlášť poté, co jsme ho loni hloupě darovali našim hlučným sousedům. Stejně jako loni to bude boj s City až do konce, tentokrát bez kolapsů Chelsea bude ztrácet tak jako loni. Byl bych rád, kdyby dal Giggs ligový gól jako to dělá každou sezonu už 20 let. Scholes bude pravděpodobně končit, takže určitě nejlépe s titulem. V LM máme nejtěžší možný los – Real Madrid. Šance jsou 50:50. Pokud přejdeme přes Real máme šanci celou soutěž vyhrát. Ale je to hodně i o štěstí, ne vždy vyhraje dlouhodobě nejlepší – i pro Liverpool bylo lehčí vyhrál LM než PL. Přeju si finále LM ve kterém rozhodne Fletcher, který přišel už o 3 finále LM. FA cup je nejstarší soutěž a je neuvěřitelné, že jsme ho nevyhráli už 10 let a třeba Rio Ferdinand ho nemá ve své sbírce. Pokud postoupíme v LM bude těžké bojovat na 3 frontách – to by se nám museli vyhýbat zranění. Pokud vypadneme z LM je v silách kádru United získat double.

 

4) Největší slabina United?

 

Chybí nám rychlí a šikovní hráči schopni hrát 1 na 1. Máme hodně hráčů závislých na tom jak hraje celé mužstvo – když hraje tým dobře jsou produktivní, když ne, jsou neviditelní. Máme překvapivě problémy ve vzduchu ač máme dost vysokých hráčů. David de Gea určitě ještě není hotový brakář. Dále nemáme na hřišti Roye Keana, ale toho nemá nikdo.

 

5) Jaký očekáváš průběh zápasu + tip na výsledek?

 

United vyhrají 2:0, branky začnou padat až ve druhé půli. Načne to Evans po rohu a rozhodne před koncem RVP.

Z tábora Liverpoolu na otázky odpovedal fanušik s prezývkou Krobinho.

 

1. Ako vnímaš aktuálnu sezónu Liverpoolu?

 

Pokusím se být stručný a zároveň výstižný. Časy, kdy jsme byli aspiranti na titul jsou už pár let v nedohlednu a letošní sezona není výjimkou. Kádr máme mladý, úzký a ve fázi „přestavby“, takže musíme myslet skromněji a věřit, že budeme podávat takové výkony, které nám zajistí příští rok evropské poháry, což je pro takový klub, jakým je Liverpool FC prostě povinnost. Letošní sezona se nevyvíjí zrovna ideálně a vše se táhne už od, pro mě zpackaného, přestupového období. Nevyrovnanost výkonů je přesně to, s čímž se potácíme delší dobu…bohužel ani letos se nestal zázrak a výsledkové výkyvy vyzývají k hodně velkému zamyšlení. Ale abych jen nešířil pesimismus, tak nutno uznat, že se klub odvíjí správným směrem, což je v porovnání s předešlými sezonami vidět na první pohled. Doufejme, že to nejhorší máme za sebou a postupem času se dostaneme zpět mezi absolutní TOP elitu. 🙂

 

2. Aká je podľa Teba najsilnejšia a naopak najslabšia stránka hry Liverpoolu?

 

Nejsilnější stránka – vzhledem k častým výkonnostním výkyvům je těžké určit, co je naše nejsilnější stránka. Pokud se ale podíváme na statistiky, musím zmínit formu Suáreze, který dokáže mnohdy i sám strhnout výhru na naši stranu. Zkrátka a jednoduše, letos je to hlavně o tom, jak se kdo vyspí. Nejslabší stránka – obranná fáze. To, co nás dříve zdobilo letos hodně pokulhává… víc netřeba dodávat.

 

3. Čoho sa zo strany Manchesteru United najviac obávaš?

 

Nejvíce se obávám produktivity. United stačí mnohdy opravdu málo k tomu, aby skórovali. Počet nastřílených gólů v probíhajícím ročníku nemá v lize konkurenci, což bude třeba mít na paměti! Aby toho nebylo málo, Persie má formu, střílí mu to a bude těžké ho ubránit.

 

4. Očakávaš nejaké hráčske zmeny počas zimného prestupového obdobia v kabíne Liverpoolu? Pozdáva sa ti príchod Daniela Sturridga?

 

Něco málo už proběhlo, ale neočekávám, že by přišlo nějaké zvučné jméno. Spíš tipuji maximálně jednoho ofenzivního hráče na doplnění kádru. Patřím mezi část fanoušků, kteří jsou z příchodu Sturridga potěšeni a věřím, že se mu u nás bude dařit.

 

5. Aký očakávaš zápas na Old Trafforde? Tvoj tip na výsledok zápasu?

 

Zápas se bude hrát určitě v plném nasazení a ostrém tempu. Přeci jen je to nejsledovanější zápas na světě. Těším se i na minisouboj 2 nejlepších střelců Premier league. Na Manchester se dokážou naši borci vždy hecnout, takže očekávám bitvu na ostří nože, která ale nakonec skončí remízou 2:2… ( Persie, Hernández – Suárez, Gerrard).

 

Na záver sa chcem poďakovať chlapcom z liverpoolsky.net za vzájomnú spoluprácu a fanúšikom za ich ochotu a názory pri tomto výmennom rozhovore.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!