31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Scholes: „S Liverpoolem je to otázka historie“

Paul Scholes tvrdí, že zápasy United s jejich rivalem Liverpoolem jsou otázkou historie a cti a dodává, že i přes upadající formu klubu z Anfieldu neztratily nic na svém kouzlu.

Liverpool v neděli zavítá na Old Trafford a i přes klesající post v hierarchii Premier League lze bezpečně konstatovat, že se jedná o zápas kola. Nicméně soubojem o fotbalovou korunu v Anglii je střetnutí s městským rivalem Manchestrem City a to především kvůli faktu, že Liverpool od roku 2009, kdy byl do souboje o titul zapojen naposled, strádá a United tak v bitvě o krále Premier League vyzývají pouze Chelsea a již výše zmíněné City.

 

Na otázku, zda Scholes považuje Liverpool stále za největší rivaly, odpověděl, „Myslím, že nějakou dobu byly tyto zápasy absolutně top, ale momentálně se Liverpool nenachází tam, kde by se rád viděl, nicméně to nic nemění na výjimečnosti tohoto zápasu. Ten bude vždycky úplně nahoře.“

 

I přes nově nabytou pozici City je stále třeba uznat, že zápas s Liverpoolem přináší mnohem více příběhů.

 

Přestože Manchester City předběhl Liverpool (v rámci největšího soupeře United), tak… no rozhodně to City zabere nějaký čas, dostat se na takovou pozici, kterou si vytvořili Reds. Našim největším soupeřem z historického hlediska je stále Liverpool, s nimi to byly vždy skvělé zápasy s tou nejlepší atmosférou. Ale jsem si jistý, že se jim City brzo vyrovnají.“

 

Nedělní zápas proti Reds je prvním velkým testem druhé poloviny sezony a Scholes, který se přesně před rokem vrátil na zápas proti City z fotbalového důchodu (8. leden 2011), je potěšen, že se může do těchto příležitostí zapojit.

 

Já se zkrátka musel vrátit a jsem rád, že jsem to udělal,“ řekl Scholes. „Bylo to období, kdy mělo mužstvo hodně zraněných a já vycítil, že bych mohl být nápomocný, tak jsem to zkusil. A dokonce jsem ve druhé polovině sezony hrával docela často, bohužel jsme však stejně nakonec vyšli zkrátka. Bylo to znepokojující, ale jsem rád, že jsem se vrátil.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!