Sir Alex sa vyžíva z drámy v posledných minútach

13

United si vybojovali odvetný zápas v posledných minútach zápasu s West Hamom (2-2) a Sir Alex by drámy posledných sekúnd, podobné tejto, ktoré sú zakódované v DNA klubu, nemenil.

Sir Alex musel v Upton Parku povolať kavalériu – Ryan Giggs a Robin van Persie naskočili z lavičky, aby skombinovali svoje schopnosti a Holanďan potom prekonal v nadstavenom čase brankára domácich a vyrovnal tak skóre. Nebyť tohto zásahu, hrozila Červeným diablom prehra a vypadnutie z FA Cupu.

Manažér Manchesteru United už neraz hovoril svojej dôkladnej analýze zápasov – po víťaznom decembrovom zápase s Manchesterom City (3-2) sa zobudil o štvrtej nadránom a pozrel si celý zápas ešte raz na DVDčku. Odhliadnuc od všetkých chýb, ktoré spozoruje vo výkonoch svojho tímu, je odvaha jeho zverencom pri nepriaznivom vývoji zápasu pre neho zdrojom veľkej pýchy.

„Presne tak,“ rozhovoril sa boss pre najnovšie vydanie Inside United. „Takéto výsledky na poslednú chvíľu v konečnom dôsledku vynesú každého do nebies. Každý vtedy kráča cez ulicu alebo k svojmu autu, šoféruje domov a hovorí tomu druhému: ‘To bol fantastický zápas.'“

Na otázku, ako by si vybral medzi zápasmi ktoré sa rozhodnú vyšším výsledkom a sú jednoduchou záležitosťou alebo comebackmi a výhrami v posledných minútach, odpovedal: „Och, domnievam sa, že zápasy plné vzrušenia ako ten proti Newcastleu (4-3) nakopnú každého! Asi by som bol radšej bez tých nervov, ale ako manažér Manchesteru United si to musím vychutnať a akceptovať to. To je náš klub. Takto to tu chodí.“

Predchádzajúci článokBoss: „Sme spokojní s Büttnerom“