03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Allardyce a J. Cole chválí výkon Van Persieho

Manažer West Hamu United Sam Allardyce pochválil útočníka United Robina van Persieho za jeho výkon v utkání FA Cupu, když holandský sniper dokázal v samotném závěru zachránit remízu jeho týmu právě s West Hamem. S chválou přišel taktéž jeden z hráčů Hammers – Joe Cole.

 

Když čtvrtý rozhodčí Kevin Friend zvedl svou tabuli, aby ukázal, kolik minut se bude nastavovat v sobotním utkání v Upton Parku, kapitán Kevin Nolan řekl, že byl zmatený. Každý však moc dobře věděl, co bude následovat.

 

A opravdu, jen pár vteřin po začátku nastaveného času vstřelil Robin van Persie gól se zakončením, jehož kvalita brala dech. Po perfektní přihrávce Ryana Giggse obešel obránce a svou – údajně – slabší pravou nohou prostřelil brankaře domácích. Manchester United v této sezóně díky této trefě už zaznamenal 13 branek po 80. minutě. Pro West Ham to byl smolný okamžik.

 

„Všichni víme, že je to Manchester United a víme, co v závěrech zápasů dokázali v minulosti stejně tak jako co dokážou nyní,“ řekl boss Hammers Sam Allardyce.

 

„Mají neskutečného týmového ducha, díky kterému si vytvářejí šance, když je to zrovna nejvíce potřeba. Dnes se jim to podařilo a vyrovnávací branka byla brilantní.“

 

Tento zápas FA Cupu znamenal také návrat Joe Colea do míst, kde s fotbalem začínal. A zkušený záložník stejně jako jeho manažer snesl slova chvály na Robina van Persieho a jeho gól.

 

„Pokud si odmyslíte Messiho a Ronalda, Robin by pravděpodobně byl nejlepším hráčem na světě,“ řekl Cole. „On je úplně jinde než ostatní a navíc v nejlepších letech. Je velmi složité ho zastavit, hraje úžasně. Stejně tak jako technika je fantastická.

 

„Dlouhou dobu hrál za Arsenal více ze stran a přivodil si tam několik zranění. Jeho přesunutí více do středu znamená, že nemusí tolik běhat a více využije svou techniku zakončování, která je prostě neuvěřitelná.

 

„Dokáže hrát oběma nohama. Je radost se na něj dívat, na druhou stranu je těžké proti němu hrát. Branka, kterou proti nám vstřelil, byla výsledkem vynikajícího pasu od Giggse a perfektního zakončení.“

 

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!