03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Zaslouží si Chicharito místo v základní jedenáctce?

V tomto článku otevíráme evergreenové téma Chicharito, kterého jedni milují, za to druzí by viděli v týmu na jeho místě jiného útočníka.

 

8. duben 2010 byl pro Manchester United zvláštním dnem. Na jedné straně byli Rudí ďáblové vyřazeni Bayernem Mnichov z Champions League, když vypadli na pouhé horší skóre z venkovního zápasu (výhra 3:2 na Old Trafford ďáblům nestačila, jelikož v Německu prohráli v poměru 1:2), na straně druhé se však jako nová posila United představil mexický útočník přezdívaný „malý hrášek“, který se osobně zůčastnil utkání v Divadle snů a začalo se vyjednávat o jeho přestupu.

 

 

Javier „Chicharito“ Hernández Balcázar přestoupil do Manchesteru z Club Deportivo Guadalajara (známější pod názvem „Chivas“), momentálně nejúspěšnějšího týmu Mexika, za 6 milionů liber. Není žádným překvapením, že skauti United udělali další skvělou práci, když tohoto Mexičana považovali za prvotřídního útočníka, zatímco ostatní o existenci Chicharita ani netušili.

 

Ještě předtím, než se Chicharito přidal k trénování s nejúspěšnějším klubem Anglie, zúčastnil se Mistrovství světa 2010 a dvěma góly pomohl Mexiku dostat se až do osmifinále (zde podlehli Argentině v poměru 3:1). Chicharitova schopnost na sebe z ničeho nic upozornit a vstřelit hned dva góly, dala najevo, že by se už brzo mohl stát klíčovým hráčem Manchesteru United.

 

Svůj debut za United odehrál Chicharito 27. července proti all-stars výběru MLS a hned po osmnácti minutách zápasu se mu podařilo skórovat. Pravda, jednalo se pouze o přátelský zápas, ale i z něj bylo evidentní, že United koupili speciálního hráče, opravdového střelce, který navíc svým stylem připomínal hru legendárního Oleho Gunnara Solskjaera.

 

Temperamentní charakter mexického útočníka usnadnil jeho adaptaci v novém prostředí (nová země, jiná liga, jiný jazyk… ne vždy je něco takového lehké překonat) a mohl si tak bez problémů užívat svou premiérovou, nutno dodat, že úspěšnou, sezonu v Anglii, ve které zdvihl nad hlavu jak titul pro vítěze Premier League, tak pohár pro vítěze Community Shield. Zároveň dokázal v této sezoně vstřelit v pětačtyřiceti utkáních rovných dvacet gólů a stal se tak klíčovým aspektem v cestě za devatenáctým titulem. Fanoušci si jej díky jeho výkonům brzo oblíbili a také mu udělili cenu Sira Matta Busbyho pro nejlepšího hráče roku.

 

Chicharitova druhá sezona na Old Traffordu už však tak bezchybná, jako ta první, nebyla. Vinou několika zranění se v šestatřiceti utkáních postaral o pouhých dvanáct gólů. Způsobil to také především fakt, že po několika letních zdravotních lapáliích nebyl Hernándezovi dopřán pořádný odpočinek, z čehož se však Sir Alex Ferguson poučil a toto léto mu už zasloužený odpočinek dopřál.

Výsledkem toho však bylo vynechání své účasti na Olympijských hrách, které nakonec fotbalisté Mexika vyhráli. Chicharito se tak mohl pyšnit zlatou medailí, místo toho však trávil čas s United na předsezónním turné. Chicharito si však kupodivu nikdy nestěžoval, což jasně dokazuje jeho skvělý charakter, osobnost a smysl pro profesionalismus. Fanoušci Manchesteru United tak musí uznat, že Javier Hernández není jen skvělý fotbalista, ale také jedinečný a oddaný člověk.

 

Výsledkem toho všeho je tak momentálně nejlepší Chicharitova forma vůbec. I přesto je ale pro Sira Alexe, po dvojici světové kvality v podobě Robina van Persieho a Wayna Rooneyho, až třetí volbou. Nicméně i přes tuto nesnadnou úlohu dokázal Hernández vstřelit už dvanáct gólů v jednadvaceti zápasech, včetně hattricku proti Aston Ville (3:2), nebo vítězných trefách v zápasech s Cheslea (3:2) a Newcastlem (4:3).

Rozhodně není nic jednoduchého uspořádat základní jedenáctku United tak, aby si všichni tři útočníci přišli na své. Existuje však možnost s Waynem Rooneym, jakožto falešným levým křídlem v klasickém rozestavení 4-4-2, nebo některými zatracovaným „diamantovým“ rozestavením s Rooneym jako podhrotem.

 

Hernándezova práce po hřišti je srovnatelná s prací ostatních hráčů, jednoznačně však převyšuje celý tým ve schopnosti vstřelit branku. Nakonec je to právě on, komu na zmíněných dvanáct gólů stačil omezený počet minut a s klidným srdcem tak můžeme konstatovat, že dostat více příležitostí, tak gólů vstřelí mnohem více. Do karet mu hraje také skutečnost, že jak Wayne Rooney, tak Robin van Persie se cítí ve dvojici s mexickým útočníkem pohodlně a určitě by své statistiky ruku v ruce s těmi Hernándezovými vylepšili.

 

Se všemi těmito fakty lze tvrdit, že letos už toho Chicharito udělal pro své místo v základní jedenáctce víc než dost a měl by se tedy stávat součástí základu častěji.

 

 

Jaký je Váš názor na výkony Javiera Hernándeze? Měl by dostávat více šancí v základní jedenáctce a s kým by případně měl nastupovat?

 

Zdroj: theredinsider.wordpress.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!