Fanoušek Man City potrestán za své chování

16

Fanoušek Citizens, jenž vběhl při derby s United na trávník, byl za své chování dodatečně potrestán.

Jistě si všichni dobře vzpomenete na incident, který se stal na konci městského derby s City, jenž se hrálo 9. prosince/december. Poté, co Robin van Persie rozhodl zápas gólem z přímého kopu a běžel se radovat ze své trefy s ostatními spoluhráči, byl Rio Ferdinand zasažen mincí, která mu roztrhla obočí.

 

Naprosto scestné a odpudivé chování fanoušků City, však záhy přineslo ještě jeden dramatický okamžik. Jeden z příznivců City, se totiž dostal přímo na hřiště a namířil si to směrem ke krvácejícímu Ferdinandovi. Co nezvládla nedůsledná ochranka a pořadatelé, musel následně vyřešit duchapřítomný gólman Joe Hart, jenž se 21letému Matthewu Stottovi postavil do cesty a rázným zásahem mu tak zabránil přímému kontaktu s obráncem United. Pak už se mladíka zmocnila ochranka, která jej odvlekla z hrací plochy. Ovšem nebýt Harta, kdo ví, jak by to dopadlo?

 

Stottovi hrozilo okamžité 56denní vězení, ovšem nakonec vyvázl s podmínkou na 12 měsíců. Nicméně byl souzen a trest jej tedy nemohl minout. Více v tomto článku, který vám poskytla naše stránka.

 

Celou situací se zabýval manchesterský soud. Teprve dnes byl vynesen rozsudek, který zní:

 

– 3 roky zákazu navštívit fotbalový zápas

– 120 hodin veřejně prospěšných prací

– uhradit 145 liber, které zahrnují veškeré náklady spojené se správním řízením

– zákaz vycházení z domu od 8. večerní do 6. ranní hodiny po dobu tří měsíců

 

Tedy trest na anglické poměry a vzhledem k poměrně závažnému počinu velice malý, když vezmeme v potaz, že by se Stott k Ferdinandovi dokázal dostat a způsobil mu vážné zranění. To se ovšem nestalo a trest je tedy takový, jaký je.

 

Záběry z TV kamer, které měl městský manchesterský soud k dispozici, ukázaly, že Matthew Stott vypil před incidentem osm piv, což vysvětluje jeho výtržnické a bezmyšlenkovité chování.

 

Fanoušek City, který pracuje jako zahradník v Southfields, Knutsford, den po zápase prostřednictvím svého zákonného zástupce vyjádřil omluvu nad svými činy, za které se velice stydí. Přiznal se ke svým nerozvážným prohřeškům a vyřkl politování nad svým chováním a vulgárním vyjadřováním v dané situaci.

 

Okresní soudce Richardson k rozsudku uvedl:

 

„Pro svůj útok si vybral někoho z těch, kdo byli na hřišti. Ovšem nebýt včasného a odpovídajícího zásahu brankáře City, mohla situace dopadnout mnohem hůř a incident mohl být daleko závažnějšího charakteru.“

 

Rebecca Caulfield, která Stotta u soudu zastupovala, však svého klienta bránila tím, že si v tuto chvíli už ani nemůže vzpomenout na to, co vlastně udělal a na jeho obhajobu dodala:

 

„[Matthew Stott] Přišel o své zaměstnání, bylo mu vyhrožováno smrtí, jeho rodina trpěla zastrašováním na veřejnosti a to jak telefonicky, tak i osobně, v okolí bytu jeho otce stanovali neznámí lidé a výhrůžné vzkazy přicházely také prostřednictvím facebooku.“

 

 

zdroj: skysport.com

 ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFerguson chce napravit neúspěšnou bilanci z FA Cupu
Ďalší článokTrénink Rudých ďáblů – 4.1. 2013
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!