15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Fanoušek Man City potrestán za své chování

Fanoušek Citizens, jenž vběhl při derby s United na trávník, byl za své chování dodatečně potrestán.

Jistě si všichni dobře vzpomenete na incident, který se stal na konci městského derby s City, jenž se hrálo 9. prosince/december. Poté, co Robin van Persie rozhodl zápas gólem z přímého kopu a běžel se radovat ze své trefy s ostatními spoluhráči, byl Rio Ferdinand zasažen mincí, která mu roztrhla obočí.

 

Naprosto scestné a odpudivé chování fanoušků City, však záhy přineslo ještě jeden dramatický okamžik. Jeden z příznivců City, se totiž dostal přímo na hřiště a namířil si to směrem ke krvácejícímu Ferdinandovi. Co nezvládla nedůsledná ochranka a pořadatelé, musel následně vyřešit duchapřítomný gólman Joe Hart, jenž se 21letému Matthewu Stottovi postavil do cesty a rázným zásahem mu tak zabránil přímému kontaktu s obráncem United. Pak už se mladíka zmocnila ochranka, která jej odvlekla z hrací plochy. Ovšem nebýt Harta, kdo ví, jak by to dopadlo?

 

Stottovi hrozilo okamžité 56denní vězení, ovšem nakonec vyvázl s podmínkou na 12 měsíců. Nicméně byl souzen a trest jej tedy nemohl minout. Více v tomto článku, který vám poskytla naše stránka.

 

Celou situací se zabýval manchesterský soud. Teprve dnes byl vynesen rozsudek, který zní:

 

– 3 roky zákazu navštívit fotbalový zápas

– 120 hodin veřejně prospěšných prací

– uhradit 145 liber, které zahrnují veškeré náklady spojené se správním řízením

– zákaz vycházení z domu od 8. večerní do 6. ranní hodiny po dobu tří měsíců

 

Tedy trest na anglické poměry a vzhledem k poměrně závažnému počinu velice malý, když vezmeme v potaz, že by se Stott k Ferdinandovi dokázal dostat a způsobil mu vážné zranění. To se ovšem nestalo a trest je tedy takový, jaký je.

 

Záběry z TV kamer, které měl městský manchesterský soud k dispozici, ukázaly, že Matthew Stott vypil před incidentem osm piv, což vysvětluje jeho výtržnické a bezmyšlenkovité chování.

 

Fanoušek City, který pracuje jako zahradník v Southfields, Knutsford, den po zápase prostřednictvím svého zákonného zástupce vyjádřil omluvu nad svými činy, za které se velice stydí. Přiznal se ke svým nerozvážným prohřeškům a vyřkl politování nad svým chováním a vulgárním vyjadřováním v dané situaci.

 

Okresní soudce Richardson k rozsudku uvedl:

 

„Pro svůj útok si vybral někoho z těch, kdo byli na hřišti. Ovšem nebýt včasného a odpovídajícího zásahu brankáře City, mohla situace dopadnout mnohem hůř a incident mohl být daleko závažnějšího charakteru.“

 

Rebecca Caulfield, která Stotta u soudu zastupovala, však svého klienta bránila tím, že si v tuto chvíli už ani nemůže vzpomenout na to, co vlastně udělal a na jeho obhajobu dodala:

 

„[Matthew Stott] Přišel o své zaměstnání, bylo mu vyhrožováno smrtí, jeho rodina trpěla zastrašováním na veřejnosti a to jak telefonicky, tak i osobně, v okolí bytu jeho otce stanovali neznámí lidé a výhrůžné vzkazy přicházely také prostřednictvím facebooku.“

 

 

zdroj: skysport.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!