26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ferguson chce napravit neúspěšnou bilanci z FA Cupu

Sir Alex Ferguson je odhodlán napravit neúspěšnou bilanci svého týmu v FA Cupu z posledních sezon.

 

Manchester United zítra v zápase proti West Hamu vstoupí do boje o anglický FA Cup. Ze zisku této trofeje se hráči Manchesteru United naposledy radovali v roce 2004, když ve finále porazili Millwall. Je až neuvěřitelné, že hráči jako jsou Rio Ferdinand, Wayne Rooney nebo Michael Carrick tuto trofej nikdy nepozvedli nad hlavu vítězů.

 

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson trvá na tom, že to není tím, že by klub řadil tuto soutěž na vedlejší kolej, nicméně řada faktorů způsobila to, že United čekají na zisk nejstarší anglické trofeje už osm let.

 

Ve finále FA Cupu v roce 2005 Manchester United podlehl Arsenalu až na pokutové kopy, zatímco o dva roky později ve finále podlehli United Chelsea 1:0 brankou Didiera Drogby pár minut před koncem prodloužení. Právě londýnská Chelsea v posledních šesti letech vyhrála FA Cup celkem čtyřikrát.

 

„Rio je s námi už deset let, ale tuto trofej ještě nevyhrál, což je neuvěřitelné. Budeme s tím muset něco udělat. FA Cup je turnaj, ve kterém dobrá forma vašeho týmu nemusí stačit. V řadě případů je důležitější štěstí. Nedávno jsme se dostali v této soutěži do semifinále, kde jsme se střetli s Manchesterem City. Předtím jsme odehráli těžká utkání proti Liverpoolu, City a Leedsu, takže jsem tehdy nechal odpočívat některé hráče, což se nakonec vymstilo,“ uvedl Sir Alex Ferguson.

 

„Utkání proti Chelsea bylo fantastické, i když jsme nakonec měli smůlu, když Drogba rozhodl utkání pár minut před koncem prodloužení. Proti Arsenalu jsme pak prohráli na pokutové kopy, což bylo opravdu nezasloužené. Dle mého názoru, čím blíže jsme Wembley, tím lépe hrajeme.“

 

Manchester United do letošního FA Cupu vstoupí zítřejším utkání na půdě West Hamu. Manažer West Hamu Sam Allardyce postaví určitě nejsilnější možnou sestavu a Sir Alex Ferguson ví, že jeho svěřence nebude čekat lehký zápas, právě naopak.

 

„Bude to těžký zápas, jsou v dobré formě a navíc hrají na domácím hřišti. Sam Allardyce zde odvádí skvělou práci, kterou okořenil postupem do Premier League. Jejich forma se navíc protíná se skvělými výsledky. Bude to těžké utkání a nemyslím si, že budeme dělat změny v sestavě. Do utkání nasadíme silnou sestavu a snad postoupíme,“ dodal Sir Alex Ferguson.

 

Zdroj: ManUtd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!