21/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Evans odpovídá na otázky

Jonny Evans byl pravděpodobně nejvytíženějším hráčem United za rok 2012, díky čemuž jsme u něj mohli zpozorovat výrazně zlepšení v obranné činnosti. Pro United Review však dodal, že miluje, když je součástí útočení…

Jak se cítíte tuto sezonu?

Zmeškal jsem několik prvních zápasů kvůli operaci kotníku, což se poté projevilo také na mé tvrdosti. Každopádně si myslím, že jsem hrál docela dobře a hlavně jsem rád, že jsem dostal tolik šancí. V zápase s Manchesterem City jsem se zranil, takže od té doby jsem se snažil vrátit do hry co nejrychleji a jsem tedy rád, že už je to za mnou.

 

Odehrál jsi nejvíce zápasů ze všech středních obránců v týmu za posledních osmnáct měsíců. Odnesl sis z toho něco?

Dodalo mi to na zodpovědnosti a celkově vylepšilo mou hru. Poslední sezonu, především její druhou polovinu, jsem opravdu odehrál každé střetnutí. Ale já stále říkám, že čím více zápasů odehraji, tím více se toho naučím. Na tréninku můžete nechat duši, ale stejně se toho nenaučíte tolik, jako v zápase. Neuvěřitelně rychle nabýváte zkušenosti. Opravdu jsem se toho hodně naučil, už jenom proto, že jsem součástí týmu a jednotlivých zápasů. Pomohlo mi to také po psychické stránce. Je to zkrátka obrovská zátěž na vaše tělo, ale díky tomu se cítím mnohem silnější.

 

Právě jsi podepsal novou smlouvu. Bereš to jako odměnu za výkony v posledních osmnácti měsících?

Nevidím to jako nějakou odměnu, je to zkrátka má práce. Nicméně každou smlouvou, kterou klub uzavře, vyjadřuje, jak jste pro něj důležitým. Pro mě je však odměnou hrát týden co týden. Pokud za mnou přijde klub s novým kontraktem, je to fajn. Ale za sebe musím říct, že není lepšího pocitu, než hrát fotbal a vyhrávat zápasy. Bez ohledu na to, v jakém jste klubu. Pro mě je štěstím, že hraju dobře fotbal a jsem přínosem. Stejně tak je k nezaplacení úspěch v osobním životě. Všechno se v životě zdá snazší, když jste součástí týmu a daří se vám.

 

Situace v obraně United se, zdá se, zlepšila a přinesla tak s sebou konkurenci. Vítáte to?

Samozřejmě. Na začátku sezony jsme zažívali chvíle, kdy jsme většinu zápasů odehráli pouze já a Rio. Je super mít ostatní hráče zpět. Vzhledem k tomu, kolik hrajeme zápasů, to není jenom o konkurenci. Je v podstatě nemožné odehrát všechny zápasy. Odehrát všechna utkání, tak tě pak pěkně dlouho budou pronásledovat zranění. Také by ti takové množství zápasů ubralo na tvrdosti. V tom, jak se o nás manažer stará, je opravdu dobrý. Nepošle nás do zápasu, pokud si myslí, že nejsme připraveni. Nyní, po návratu všech obránců, máme obrovskou výhodu. Posílilo to tým a vytvořilo konkurenci, takže se opravdu každý ze sebe snaží vydat maximum. Hádám, že toto manažer uvítal.

 

Letos hrajete skvělý fotbal – jaké je to být obráncem v týmu, který tak rád útočí?

No, útočníci by rozhodně nevstřelili tolik gólů, kdyby jim obránci neposílali perfektní přihrávky! (směje se) Ale útočná hra, kterou předvádíme, je opravdu skvělá. Hodně jsme na ni trénovali. Taky máme mnoho hráčů, kteří můžou zasáhnout do hry, stačí se podívat na naši lavičku: hodně hráčů by u našich soupeřů bylo v základu. To nám dodává sebevědomí. Možná je to taky na úkor naší defenzivní hry, možná se snažíme útočit tak moc, že se nakonec do útoků zapojí úplně každý. Možná je to taky tím, že se zkrátka nesoustředíme na míč. Ale když přijde důležitý zápas, máme rozhodně oči na stopkách. Taky mám pocit, že jsme dosáhli rekordu v počtu výher v poměru 3:2. Je to srandovní a fanoušci si to rozhodně užívají.

 

Taky se podílíš na střílení gólů…

Já vím. Tuto sezonu jsem se trefil už čtyřikrát. A něco vám musím říct. Zabralo mi 4 roky, než jsem se za United trefil poprvé. A teď přišly všechny tak naráz. Pravděpodobně bych ale měl letos ještě nějaký přidat.

 

Nejspíše teď na vás bude ze strany rodiny a přátel vyvíjen tlak a budou vsázet na vaše trefy…

Dívejte, oni na mě, respektive na to, zda se trefím, vsázeli celé čtyři roky. A teď jsou úplně švorc! Ale jsem rád, když se jednou dvakrát trefím. Myslím, že i tohle v posledních letech mé hře chybělo.

 

Otázky fanoušků

 

Dal sis nějaké novoroční předsevzetí? – Graham Archer

Žádné jsem si nedal, nikdy to nedělám. Taky se mě lidé ptají, zda věřím na pověry – ne. A taky jsem si zkrátka nedal žádné novoroční předsevzetí. Ačkoliv, když se nad tím zamyslím, tak bych v novém roce mohl chodit dříve spát. Nejsem dobrý spáč. Musím vymyslet něco, co mi pomůže k těm osmi hodinám za noc.

 

Který útočník, jehož jsi kdy bránil, byl pro tebe nejtěžší? – Krishna Das

Mně se vždy hraje špatně proti velkým, silným hráčům. Nikomu se nemůže dobře bránit tento typ hráče. Ale existuje rozdíl mezi někým, kdo vám dá jen zabrat a někým, kdo je opravdu kvalitní. A právě tyhle nechcete v žádném případě bránit. Myslím, že Jason Roberts z Readingu byl přesně tím typem útočníka. Bylo těžké ho bránit, protože se k němu nemůžete v podstatě ani přiblížit.

 

Jaké bylo v roce 2012 tvoje nejoblíbenější album a zpěvák? – Daniel Parker

Mé dvě nejoblíbenější skupiny jsou Snow Patrol a Mumford and Sons. Na koncertě Snow Patrol jsem byl snad pětkrát, na Mumford and Sons dvakrát; jednou v Glastonbury asi tři roky zpět, kdy měli koncert ve stanu.

 

Zdroj: ManUtd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!