15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s Dannym Welbeckem

Danny Welbeck v rozhovoru pro manutd.com odpovídal na otázky týkající se této sezóny. V tomto článku budete mít možnost si tento rozhovor přečíst.

 

Jak by ses ohodnotil v právě probíhající sezóně?

 

Poněkud „zabržděně”. Nehrávám na pozici, na které jsem nastupoval minulou sezónu. Teď nastupuji na křídle, což není můj nejoblíbenější post, ale jsem rád, když hraji a hlavně si užívám, jak se daří týmu. Jsme první v lize a to je to nejdůležitější.

 

Ohledně tvého herního času… musíš být velice trpělivý, že?

 

Ano. Trpělivost je důležitá. Teď, když přišel Robin, nedostávám tolik možností, ale musím se udržovat v kondici a makat na každém tréninku tak, abych až bude potřeba, naskočil do zápasu.

 

Po příchodu Robina van Persieho se mluvilo o tom, jaké má Manchester United skvělé možnosti v útoku, když jsou v klubu čtyři skvělí útočníci. Jaké je být součástí této čtveřice?

 

Hraji za nejlepší klub na světě a je super, když vás považují za skvělého útočníka. Rád trénuji s ostatními útočníky a trenér ví, že ať postaví kteréhokoliv z nás, bude hrozbou pro soupeře.

 

Každý z vás čtyř má jiné přednosti. Co se učíš od ostatních z vaší čtveřice?

 

To v čem vynikají, mám možnost sledovat skoro každý den a fanoušci jednou nebo i dvakrát týdně na zápasech. Robin není útočník světové třídy jenom kvůli tomu, že umí zakončit. Je skvělý i v kombinaci a celkově dokáže obranu soupeře velice zlobit. Pak tu máme Wayna. Od něj se učím nejvíc. Skvěle se pohybuje, má úžasný přehled a navíc operuje na opravdu velikém prostoru. No a Chicharito a jeho zakončení. Všechny tyto aspekty se snažím zapojit i do své hry.

 

Sir Alex Ferguson nedávno prohlásil, že do dvou let z tebe bude jeden z nejlepších útočníků na celém světě. Poslouchá se to hezky?    

 

Vážně? To ani nevím! Je skvělé slyšet, že vám manažer věří. Tohle je veliká motivace a já jsem odhodlán tvrdě pracovat na tom, aby se to stalo pravdou. V tomto klubu jsem právě proto, že na sobě chci pracovat a být jedním z nejlepších.

 

Takže jsi rád za svou novou víceletou smlouvu?

 

Ano, jsem rád, že jsem si zajistil své místo v Manchesteru United na několik let dopředu, ale to neznamená, že bych teď polevil. Budu dál bojovat o své místo. Po celém světě běhá mnoho kluků, kteří chtějí hrát za Rudé Ďábly, mně se to povedlo a nechci svou šanci promarnit.

 

A tvé předsevzetí na rok 2013?

 

Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale hlavní je, abych se zlepšoval, pořád hrál za United, střílel góly a hlavně abych si užíval.

 

 

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!