25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs vyzdvihuje týmovou práci

Javier Hernandez a Robin van Persie se zapsali do dějin utkání s Wiganem, když si oba rozdělili po dvou své trefy, a tak Manchester United vyhrál 4:0. Giggs řekl, že výsledek byl zásluhou vynikajícího týmového výkonu.

 

Útočné duo Rudých ďáblů vsítilo po dvou brankách při novoročním střetnutí na DW Stadium a Giggs vyzdvihl nejen tyto dva útočníky, ale zároveň cítil, že všichni v týmu hráli důležitou roli ve vítězství a pomohli tak United udržet sedmibodový náskok v tabulce.

 

„Každý tu pracuje jako tým – střílíme góly jako tým a bráníme jako tým. My jsme bojovali od začátku až do konce na celém hřišti a Wigan si vytvořil jen málo šancí,“ řekl pro MUTV.

 

„Chicha a Robin byli brilantní, ale rozhodně to dnes nebylo jen o jejich trefách. Jejich práce a způsob, jakým vypomáhali v bránění a uzavírali volné prostory na hřišti, dělal mnohem jednodušší práci pro naše záložníky, a proto na naše hráče byl mnohem menší tlak. Budou sice oceněni hlavně pro jejich góly, ale pro nás znamenají mnohem více.

 

„Byl to od kluků skvělý výkon a samozřejmě skvělý výsledek,“ dodal. „Věděli jsme, že to bude těžké – zažili jsme v minulé sezóně, že i když proti Wiganu máme dobré statistiky, nemusí to nic znamenat. Moc dobře jsme věděli, že utkání bude těžké, ale my jsme se během hry cítili velmi uvolněně a věděli jsme, že šance přijdou.“

 

Výsledek zajistil, že United ve Vánočním období získali 10 bodů z možných 12 a Giggs jako první pochválil manažera Sira Alexe za to, jak dokázal udržet tým čerstvý během tohoto náročného programu.

 

„Máme dobrý tým a manažer správně rotoval sestavou. Proti Wiganu jsme byli všichni odpočatí. To je hlavně zásluha manažera,“ dodal veterán.

 

„Nikdy nevíte, co se může stát, když v deseti dnech hrajete čtyři zápasy, ale pokud jde o vytížení, musíte smeknout před Michaelem Carrickem a Patricem Evrou, kteří hráli ve všech střetnutích a vždy pracovali naplno.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!