23/06/2021

Hodnocení: Manchester United – West Bromwich Albion

Jak si naši hráči vedli v dnešním zápase, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Po dlouhé době udrželi hráči a hlavně obrana United, spolu s brankářem, čisté konto. David neměl z hlediska zákroků těžký den, ale obránci ho často zatěžovali pomocí malých domů, které na takovém terénu bývají vždy obtížné. Neměl s nimi ale větší problémy. Občas je u něj pořád vidět nejistota v komunikaci s obranou. 6,5/Skysports – 7

Chris Smalling – Měl více práce než Evra na druhé straně a jednou měl plné nohy práce, předvedl dost sporný zákrok, který zaváněl penaltou. Směrem dopředu se snažil být aktivní, ale s Rafaelem se určitě nedá porovnat. Řekl bych, že dnes byl nejprůchodnějších obráncem. Průměrný výkon. 6/Skysports – 6

Nemanja Vidič – Vidič se pomalu rozehrává a vypadá to, že by se brzy mohl vrátit do své někdejší formy. Tvrdost se z jeho hry určitě nevytratila a hra ve vzduchu je pořád jeho silnou stránkou. Až na posledních 20 minut neměl West Bromwich žádný tlak a pořádně nevystřelil na bránu. Na konci se přece jenom mírně osmělil a obrana v čele s Vidičem se musela ohánět. Nutno dodat, že působili jistěji a díry v dnešní obraně byste hledali marně. Zdá se, že se Vidič dostává do formy, snad se opět zabydlí v základní sestavě. Pro mě dnes Hráčem zápasu, hlavně díky čistému kontu. 7,5 – MOTM/ Skysports – 7

Jonny Evans – Spolu s Vidičem dnes tvořili skoro nepropustnou zeď, což dokazují také střely na bránu, kterou měl soupeř pouze jedinou. Předvedli spoustu zblokovaných střel a v hlavičkových soubojích vyhráli snad pokaždé, až na situaci, kdy po faulu na Vidiče nastřelili hosté břevno. Konečně neprostupný výkon. 7/Skysports – 6

Patrice Evra – Velmi aktivní po celé levé straně, ač v obraně příliš práce neměl, na konci spolu s ostatními obránci zablokoval spoustu střel a zastavil několik útočných akcí soupeře. Další gól v sezóně si nepřipsal. 6,5/Skysports – 6

Antonio Valencia – Byl aktivní po celý zápas, jeho centry byly konečně zase velmi nebezpečné. Nicméně pořád mu chybí větší efektivnost a přímočarost. Sice si dnes připsal asistenci, ale byla to spíše taková hokejová asistence. Nepamatuju si, kdy se po jeho centru nebo finální přihrávce někdo prosadil. Pravda je, že Young se dnes po jeho dvou centrech mohl prosadit. Nicméně po minulých výkonech to byl určitě  zlepšený výkon. 6,5/Skysports – 6

Michael Carrick – V posledních utkáních doslova klíčový hráč. Ač měl obrovskou příležitost po rohu, kdy mu Vidič přistrčil míč a Carrick zblízka málem skóroval, tak nebyl tolik vidět. V minulém zápase proti Newcastlu předvedl spoustu výborných přihrávek za obranu, včetně vítězné asistence Chicharitovi. Dnes se spíše zhostil defenzivní činnosti a protože se soupeř 70 minut prakticky nedostal k brance United, tak si v této situaci vedl dobře. 7/Skysports – 7

Tom Cleverley – Opět velmi běhavý a působil jako spojka mezi Carrickem a Kawagou. Snažil se rychle kombinovat, ať už s Carrickem, Youngem nebo Kagawou. Odehrál svou už skoro tradiční dobrou hodinu a poté byl vystřídán Scholesem. Sice pokazil několik snadných přihrávek, ale nahrazoval to dobrými dlouhými balóny na Welbecka. 7/Skysports – 7

Ashley Young – Mohl vstřelit minimálně dvě branky a byl by označen za Muže zápasu. První gól byl v podstatě jeho zásluha, i když si ho McAuley srazil sám do brány. Ke konci zápasu se stejně jako ostatní vytratil ze hry a nebyl skoro vůbec vidět. 7/Skysports – 7

Shinji Kagawa – Jeho dlouhodobá absence byla u jeho pohybu určitě znát. Navíc se na všem podepsal podmáčený terén. Dobře kombinoval. Měl prsty v první brance, když si dobře narazil míč s Yougem, který se se štěstím k Youngovi vrátil. Na jeho hru na jeden dotek je radost pohledět a můžeme se těšit na to, až se dostane do formy. 6,5/Skysports – 8

Danny Welbeck – Sice nevstřelil branku, ale k žádné vyložené příležitosti se nedostal. Snad jen na konci zápasu, ale proti jeho střele se blýskl brankář Foster. Vyzdvihl bych jeho presing, který se mu málem vyplatil, ale odkop Fostera se odrazil jen vedle branky. Solidní výkon. 6,5/Skysports – 7

Robin van Persie – Přišel a hned ukázal svou extratřídu. Několikrát výborně podržel balón, obehrál pár protihráčů a zakončil to perfektním gólem. Od svého příchodu nic nepokazil a každý jeho dotyk s míčem byl excelentní. 7/Skysports – 7

Paul Scholes – Poprvé jsem ho spatřil až při akci, která předcházela van Persieho gólu. Scholes potáhl míč až do šestnáctky a vystřelil. Jeho střela byla sražena a přes Valenciu se míč dostal k van Persiemu, který míč perfektně zakroutil za Fostera. Strávil na hřišti deset minut a párkrát se dotkl míče. Nehodnocen/Skysports – 6

Týmový výkon – Zdá se, že když neprohráváme, tak nemáme takovou vůli střílet branky. Dnes mohlo být zase po poločase rozhodnuto, ale zmařené šance to neumožnily. Poté se do hry dostal i West Bromwich a United „zachránil“ až van Persie, protože to dlouho vypadalo pouze na ubráněnou výhru 1:0. V prvním poločase byl výkon více než solidní, ale občas to v kombinaci zaskřípalo. Přičetl bych to nerozehranosti útočné dvojice a špatnému terénu. Ve druhém poločase už to tak růžové nebylo, ale dobrá obrana nepustila soupeře k vážnějším šancím a Van Persie zápas předčasně ukončil. 6

Jelikož jsem v žádném z předchozím článků neobjevil hodnocení uživatele Shaman, tak vám prozatím nemůžu poskytnout možnost hodnotit. Pokud by Shaman tento odkaz vyvěsil pod tímto článkem, tak ho tady dodatečně dodám. Děkuji za pochopení.

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.