30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex Ferguson je napjatý

Žádný Wayne Rooney – žádný problém. Pochopitelně ne doslova, ale i přesto v posledním dramatickém zápase United zase ukázali, jakou útočnou hrozbu svěřenci Sira Alexe představují.

 

Tuto sezonu jsou jeho hráči tak potentní, že dokonce zastínili snad nejhorší obranu za celých šestadvacet let, během kterých je Sir Alex na Old Trafford ve službě. Na Boxing Day (2. svátek Vánoční) se Newcastle stal už jedenáctým týmem, který dokázal proti United skórovat více než dvakrát. Zároveň se přidali k Tottenhamu, Chelsea a Readingu, tedy k týmům, které dokázaly prozatímním lídrům tabulky vstřelit góly hned tři.

 

Bez ohledu na výsledek zítřejšího zápasu proti West Bromu, může Sir Alex oslavit své jednasedmdesáté narozeniny a Nový rok z prvního místa v tabulce. Tato skutečnost je bezpochyby způsobena sestavou v útočné řadě, která se jeví jako nejlepší od roku 1999, kdy tým dokázal získat treble. A stejně jako tehdejší útočný kvartet ve složení Andy Cole, Dwight Yorke, Teddy Sheringham a Ole Solskjaer, i družina z roku 2012 má také bezpochyby smysl pro drama.

 

Dvě remízy v poměru 3:3 proti Barceloně v Champions League byly, stejně jako nezapomenutelný obrat proti Juventusu v semifinále této soutěže, zlatými hřeby sezony. Méně slavní soupeři jako Fulham, Southampton, Stoke a Aston Villa se tuto sezonu jistě dokázali, po hrůze kterou jim nadělili hráči United, také vcítit do kůže toho druhého.

 

Je to právě sedmibodové vedení na čele tabulky, které jasně dokazuje schopnost United otřepat se a vsítit důležité góly, což také zajistilo o čtrnáct vstřelených gólů více, než má na kontě úhlavní soupeř Manchester City. Momentálních 48 gólů v dosavadních devatenácti zápasech napovídá, že by United mohli být schopni na konci sezony pokořit stogólovou hranici. Zároveň mají rudí ďáblové náskok hned jedenácti gólů na druhý nejlépe skórující tým, londýnskou Chelsea.

 

Existuje důvod, proč i s vyhlídkou absence Wayna Rooneyho – který si na Štědrý Den natáhl vazy – může Ferguson v následujících zápasech proti West Bromu a Wiganu udržet, případně i navýšit náskok na druhé City. Jednak proto, že Robin van Persie, čtyřiadvaceti milionová letní posila z Arsenalu, pokračuje v excelentních výkonech a jednak také proto, že jsme svědky absolutně neskutečné formy Javiera Hérnandeze. Právě tito dva hráči se proti Newcastlu dokázali trefit a zajistit tak United další úžasný obrat na konečných 4:3.

 

Byl to přesně ten typ výsledku, který dokonale koresponduje s Fergusonovým odhodláním přivést do týmu pořádného útočníka – přestože při tomto nákupu Sir Alex porušil svou vlastní politiku hájící postoj, že je zbytečné do týmu přivádět hráče starší šestadvaceti let. V době přestupu slavil van Persie devětadvacáté narozeniny. Nicméně manažer dokonce přirovnal svého šestnáctigólového forvarda k legendárnímu Ericu Cantonovi.

 

Jsem absolutně proti kultu jedince, protože bezmezně věřím, že podstatou úspěšného fotbalového týmu je především týmová práce,“ řekl Ferguson. „Ale někdy zkrátka musíte přiznat, že jste měl štěstí a našel poslední, chybějící díl skládačky. Přesně tohle se nám povedlo při přestupu Erica Cantony, jehož cena navíc vůbec neměla rekordní parametry. Zároveň musím přiznat, že také Robin zajistil zásadní rozdíl v naší hře. S nástupem prázdninového programu má už na svém kontě 16 gólů a spolu s Waynem Rooneym vytváří opravdu smrtící duo. Také jsem ztratil přehled o počtu Holanďanových asistencí. Je to neuvěřitelné, jak rychle se na Old Traffordu dokázal usadit. Určitě mu pomohlo, že si přestup na Old Trafford z celého srdce přál a také, že je absolutní profesionál. Má správný životní styl a také smysl pro zodpovědnost. Například jsem si všiml, jak hovoří k našim mladíkům a povzbuzuje je. Takovýto přístup je pro nás ohromným bonusem. Není pochyb o tom, že nás posunul kupředu.“

 

Dalším významným bonusem je přítomnost Javiera Hérnandeze, který dokázal navázat na formu ze své první sezony u United. Mexičan toho v zápase s Newcastlem hodně zmařil, ale byl to právě on, kdo dokázal vsítit už svůj desátý gól v této sezoně a urvat tak v samém závěru vítězství pro Manchester. Přestože zůstává při volbě sestavy až za duem Robin van Persie – Wayne Rooney, udělal ohromný pokrok a svými góly dokázal sám zajistit body ze zápasů s Bragou, Chelsea nebo Aston Villou.

 

Zeptejte se na to jakéhokoliv hráče. Všichni Vám odpoví, že chtějí hrát úplně každý zápas,“ řekl Hérnandez. „Ale konkurence je zde obrovská, jsme největší klub na světě. Máme 5 útočníků, kteří chtějí zasáhnout do každého zápasu. A já se musím ukázat, ať už v celých devadesáti, nebo pouhé jedné minutě.“

 

Pravděpodobně nejnešťastnějším členem útočného kvarteta je útočník Danny Welbeck. Reprezentant Anglie byl důležitou součástí výběru Roye Hodgsona, což jasně dokazují tři vstřelené branky za svou zemi v letošní sezoně. Na Old Traffordu musí být však trpělivější a ochotný přijmout i takové pozice, které nejsou zrovna podle jeho gusta.

 

Je to takové chaotické,“ prozradil Welbeck. „Nehraji na mé oblíbené pozici, pozici středního útočníka, což je oproti minulé sezoně velký rozdíl. Ale přesto si vše užívám. Tým hraje skvěle a máme v lize výborné postavení, což je nejdůležitější. Musíme být však stále trpěliví a na trénincích ze sebe odevzdávat vše. Jsme největší klub na světě a je vzrušující být jeho součástí a denně sbírat zkušenosti od ostatních kolegů v útoku. Kohokoliv z nás manažer vybere, tak bude v zápase rozhodně hrozbou.“

 

Zdroj: menmedia.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!