09/03/2021

Sir Alex vyzdvihuje odvahu svých svěřenců

Sir Alex Ferguson zůstane se svým týmem v čele své oblíbené tabulky – Premier League – minimálně do svých narozenin.

Náskok United na druhý Manchester City se po včerejší výhře 4:3 nad Newcastlem a zároveň prohře městského rivala v Sunderlandu zvýšil na 7 bodů. Svěřenci Roberta Manciniho prohráli stejným poměrem na stejném hřišti minulou sezónu na Nový rok.

„Přál bych si, aby to byl poslední zápas v sezóně!“ řekl Sir Alex pro MUTV, pár minut po vítězné trefě Javiera Hernandeze, která zabezpečila vítězství United 4:3. „Zápas nám ukázal odvahu mých hráčů. Je to opravdu fantastická vlastnost. Naši hráči se nikdy nevzdávají. Poté, co jsme dostali druhý gól, naše hra se postupně výrazně zlepšovala.“

Druhý gól hostů byl v poločasové přestávce hodně rozebíraný. Zpočátku to vypadalo, že rozhodčí branku neuznají pro postavení mimo hru, ve kterém se nacházel Papiss Cisse. Ale nakonec Mike Dean zrušil toto rozhodnutí se závěrem, že Evans si dal vlastní gól.

Hlavní rozhodčí změnil rozhodnutí čárového,“ řekl Sir Alex. „Řekl, že to byl vlastní gól, ale pokud se na situaci podíváte znovu, zjistíte, že Mike Dean nemohl akci vidět. A pokud jsem obeznámen s pravidly, tak právě tady nastává doba, kdy o brance rozhodne čárový rozhodčí. Útočník Newcastlu byl v offsidové pozici a jakmile přišel centr, zatáhl za ruku Jonnyho Evanse. Pokud tohle není bránění ve hře, co tedy?

„Když jsem se podíval na videozáznam, hned mi bylo jasné, že celá situace byla chybně posouzena. Celkově bylo v prvním poločase veliké množství rozhodnutí proti nám. Někdy to dokonce může demoralizovat tým. Ale jak už jsem říkal, naši hráči se nikdy nevzdávají a za to jsem moc rád. Těší mě, že jsme se dokázali třikrát na soupeře dotáhnout a potom mu zasadit závěrečný úder.

„Chicharito si vítěznou trefu zasloužil, jeho pohyb a odvaha byla neskutečná. Společně s Robinem van Persiem byli naprosto fenomenální.“

Vítězná trefa v samotném závěru znamená, že United budou na čele tabulky minimálně do 71. narozenin Sira Alexe Fergusona.

„Je to pro nás opravdu významný výsledek. Jsme ve velmi dobré pozici. Jak vždycky říkám, prosinec je měsícem, který vám hodně napoví,“ dodal Boss.