27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy Rozhovory

Eric Cantona: „Pro mě jsou United perfektní“

Cantona se osobně zúčastnil nedávného odhalení sochy Sira Alexe Fergusona a při této příležitosti poskytl rozhovor pro Inside United. V něm mluvil o tom, jak dokonalý je jeho vztah s klubem z Old Trafford, do kterého přišel před 20 lety a jak rád se do Manchesteru vrací.

Eric Cantona se měl v tomto interview vyjádřit ke krátkým citacím, které jsou v článku tučně zvýrazněny, jejichž autorem je on sám.

 

„Připadá mi to, jako včera“

Ah ano, já vím, že to je 20 let. Za dalších 20 let už mi bude 66 – ty roky letí jako blázen, tak jsem tím trochu znepokojený! [Smích]. Doufám, že dalších 20 let budu tak silný, jako jsem byl v těch předešlých 20ti, které zahrnují čas, kdy jsem žil zde a také jiné další věci, které jsem dělal. Prožil jsem tady krásné časy a strávil tu několik úžasných let. Já jsem se nikdy nenudil a jak ten čas rychle utekl, tak ano, mám pocit, jako by to bylo včera.

 

„Tenhle klub byl ještě něco víc, než jsem si dovedl představit“

Někdy se ponoříte do svých vlastních myšlenek, a představíte si, jaké to tu [v United] asi je, a přece jen to není pravda, protože tenhle klub byl víc, než jsem si dovedl představit. Když přijdete do šatny, veškerá energie z minulosti je ohromě silná. Před tím [než se sem dostanete], si to neumíte představit, je to zkrátka něco, co pocítíte až tehdy, když jste tady. Tahle energie mě pohltila a pomáhala mi dávat tomu všechno za těch pět let, co jsem tu byl.

 

„Alex Ferguson mi pomohl hrát na pozici, která pro mě byla nejlepší“

Bylo to perfektní [v United]. Všechny druhy silného partnerství ve fotbale, v životě, v lásce, to všechno bylo o vaší povaze. Myslím si, že pocit štěstí je celý o povaze. A poté, co jsme museli společně se Sirem Alexem spolupracovat, mi hodně pomohl. Pomohl mi hrát na pozici, která pro mě byla nejlepší.

 

„Jsem velmi šťastný, když jsem milován lidmi, které sám tolik miluji“

Je to vždycky skvělý pocit, když se sem znovu vrátím a stále mám v hlavě všechny své vzpomínky [na mou kariéru v United]. Slyším fanoušky, jak zpívají ty krásné staré písně z let, když jsem byl ještě hráčem. Beru to jako privilegium. Jsem velmi šťastný, když jsem milován lidmi, které sám tolik miluji.

 

„United jsou stejně tak silní, jako v letech předešlých“

Minulou sezónu United ztratili ligový titul v poslední minutě. To se někdy stane, ale oni jsou stále špičkovým týmem a špičkovým týmem v Evropě. Jsou stejně silní, jako v předešlých letech a je skvělé vidět Fergusona, jak vytváří novou generaci hráčů.

 

„Manchester je inspirativní“

Vždycky, když se sem vrátím, je to stejný pocit – je to skvělý pocit. Pamatuji si spousty věcí ohledně Manchesteru. Je to výjimečné místo, kde potkávám mnoho lidí. Miluji tohle místo. Je to naprosto svobodomyslné a nezaujaté město ve všech směrech kultury. Je to inspirativní. Stavby, barvy budov, příběhy města, venkov, to všechno je nádherné. A lidé, které jsem zde na ulici potkával, byli skvělí a hodně mi pomohli. Miluji chvíle, kdy se sem vracím, a to i když sem přijedu sám za sebe a trávím tady čas.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!