31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jones a Smalling chválí van Persieho

Nadějní obránci pějí chválu na holandského zkušeného strikera, který v sobotu proti Sunderlandu vstřelil svůj 15. gól v této sezóně.

 

Přínos Robina van Persieho je mnohem větší, než by si kdo pomyslel před začátkem sezóny. Letos v létě bylo 15. srpna definitivně potvrzeno, že tento levonohý technik přestupuje z Arsenalu na Old Trafford. Robin s týmem neabsolvoval předsezónní přípravu a mnohým skeptikům se tento ne zrovna levný nákup moc nepozdával, a ti si stáli za tím, že tento hráč, který navíc trpí na dlouhodobá zranění, se bude muset aklimatizovat a přizpůsobit novému prostředí, což mu zabere nějaký čas.

 

Sir Alex Ferguson s ním však měl své, dokonale promyšlené plány, které brzy začaly vycházet na povrch. Van Persie se stal téměř okamžitě součástí základní jedenáctky, začal tým táhnout svými góly a ukazovat svůj charakter a status vytříbeného profesionála. Netrvalo dlouho a stal se velkým oblíbencem fanoušků a oporou Rudých ďáblů. Není tomu ještě ani půl roku a Robin sklízí chválu a uznání ze všech stran a skoro to vypadá, jakoby hrál za United dlouhá léta.

 

Skvěle zapadl do našeho týmu a naplno ukazuje všem své schopnosti světového útočníka. Jeden tým za druhým odnáší řádění tohoto zabijáka, který zatím ve 21 utkáních nasázel 15 gólů. V lize dokonce stihl zaznamenat i hattrick, kterému museli uznale zatleskat i příznivci Southamptonu na St. Mary’s Stadium. I díky tomuto počinu vévodí společně s Miguelem Michuem  tabulce střelců Premier League s 12 přesnými zásahy.

 

Formu van Persieho naposledy na vlastní kůži okusili Černé kočky ze Sunderlandu, proti kterým si forvard Red Devils připsal 15. gól v sezóně a k tomu i jednu asistenci, když skvělým způsobem prošel mezi dvěma obránci, a poté předložil míč před bránu Waynu Rooneymu. Právem byl fanoušky zvolen mužem zápasu.

 

Robin nedávno přiznal, že se na Old Trafford cítí skutečně šťastný na rozdíl od svého působení v Arsenalu, který svou kvalitou již přerostl, a rozhodl se přijmout novou výzvu. Šťastní jsou pochopitelně i jeho spoluhráči, kteří si nemohou vynachválit spolupráci se zkušeným holandským útočníkem. Tentokrát se na jeho adresu vyjádřili dva talentovaní obránci United – Smalling a Jones.

 

„Robin je od doby, kdy se k nám připojil neuvěřitelný. Je to fantastický hráč. Téměř okamžitě poté, co přišel, se zařadil do první palebné linie a začal dávat spousty gólů. A je to zároveň velmi milý kluk mimo hřiště, takže je skvělého tady mít,“ uvedl Phil Jones pro MUTV.

 

A v podobném smyslu vzápětí doplnil Jonese také Chris Smalling.

 

„On udělal opravdový rozdíl. Přišel sem v létě a z předsezónní přípravy toho za sebou moc neměl, takže to byl ten případ, kdy se hráč zapojí přímo do zápasů, ale vy můžete i přes to vidět, že v každém utkání, do něhož nastoupí, je opravdovou hrozbou a i díky němu porážíme s lehkostí jeden tým za druhým. Jeho vzájemná spolupráce a porozumění s Waynem Rooneym se postupem času neustále zdokonalují,“ pochválil van Persieho Smalling.

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!