01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s Youngem a Welbeckem

Fanoušci internetového portálu manutd.com měli 13. prosince možnost psát své dotazy na Dannyho Welbecka (DW) a Ashleyho Younga (AY)a ti na ně následně odpovídali. My tento rozhovor přínášíme Vám, čtenářům devilpage.

Jak velká velká psychická vzpruha v honbě za titulem pro Vás byla výhra v derby se City?

DW: Bylo to velice uspokojivé. Získali jsme 6-ti bodový náskok na City a jsme teď mnohem sebevědomější, ale musíme se koncentrovat i na další zápasy a neusnout na vavřínech. Každý bod se počítá.

 

AY: Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, získáme náskok 6-ti bodů, což se povedlo a je to důležitý krok ke 20. titulu. Pro celý Manchester United toto vítězství znamenalo hodně. Všichni fanoušci, personál a hráči hodně slavili.

 

Pokud bys mohl hrát s jedním hráčem z minulosti, kdo by to byl a proč?

AY: Eric Cantona. Nemyslím si, že musím říkat důvod. Je to legenda, udělal toho mnoho nejen pro United, ale i pro fotbal jako takový. Je to obrovská persona, a pokud bych mohl hrát s nějakou legendou, byl by to on.

 

DW:  Je těžké si vybrat, ale pravděpodobně Zinedine Zidane. To byl opravdový génius.

 

Když na Old Trafford vcházíš na hřiště, je tam něco nebo někdo na koho se podíváš jako první.

AY: Do mého VIP boxu. Vždy tam sedí moje rodina. Pokaždé jim před zápasem zamávám.

 

DW: Jo, někteří z nás dostali VIP box, tak jsou v pohodě! Když vcházím na hřiště, mí přátelé a rodina jsou většinou za mnou a já se za sebe nedívám, takže jdu na hřiště a vše co mne zajímá, je soustředit se na hru.

 

Kdyby sis mohl vybrat a být součástí jedné hry v celé historii Manchesteru United, která by to byla a proč?

AY: Myslím, že finále ligy mistrů 1999. Tak to cítí asi každý. Prostě si říkáte: “wow, nevěřím, že se to mohlo vůbec stát.“

 

DW: To finále jsem sledoval s celou mojí rodinou v televizi. Oslavy byly neskutečné. Myslel jsem, že se celá ulice zbláznila.

 

Nejoblíbenější místo, kde jsi byl na turné?

DW: USA. Je to jediné místo, kde jsem byl s United na turné. Všechno je tam jiné –  ve velkém měřítku. Měli jsme nějaké volno a procházeli se v ulicích. Líbilo se mi tam.

 

AY: Jo, Spojené státy jsou skvělé. Hlavně New York je skvělé místo.

 

Zjistil jsi při turné, které jsi absolvoval, jak velký klub Manchester United je?

DW: Ano. Bez ohledu na to, kam přijedeme, máme masivní fanouškovskou základnu, když vyjdete z hotelu, všude je veliké množství fanoušků. Hlavně v Japonsku je to bláznivé. Manchester United je největší klub na světě.

 

AY: Má první tour s United byla naprosto neskutečná zkušenost. Bylo to něco, co jsem nikdy předtím nezažil. Všude kam jsme přijeli, viděli jsme velké stadióny narvané k prasknutí. Souhlasím s Dannym. Ať přijedete kamkoliv, dostanete pocítit, že Manchester United je největším klubem na světě.

 

Jaký je nejlepší zážitek tvé dosavadní kariéry v United?

AY: Nejsem tu moc dlouho, ale pravděpodobně to jsou mé dva první góly. Pořád jsem říkal, že jeden z nich by měl být gólem sezóny. Porazit Arsenal 8-2 a dvakrát se zapsat do listiny střelců bylo fantastické.

 

DW: Můj první gól. Bylo to proti Stoke City.

 

Co tak děláš mimo fotbal a kdo je nejlepší při hraní FIFA?

DW: Já jsem lepší! Ale hráli jsme na různých konzolích, takže těžko říct. Hraju to více než Ash, abych byl upřímný, mám víc času na hraní, zatímco on tráví čas se svými dětmi. Jsem lepší než on. Když jsme pryč, hrajeme čtyřhru. V týmu jsou dobří i špatní hráči.

 

AY: A pak jsou tu tací, kteří si myslí, že jsou dobří, ale jsou opravdu špatní!

 

Ashley: Která tři města bys jednou rád navštívil? Danny: Jakých pět zpěváků všech dob máš nejraději?

AY: Londýn (smích). Láká mě Paríž, protože jsem o ní slyšel samé pěkné věci a potom Miláno. Miláno hlavně kvůli nákupům.

 

DW: Znám spoustu skvělých zpěváků. Michael Jackson vévodí mému seznamu. Ikdyž… Ale jo. Potom Drake, Jay-Z, Kanye West. Ještě Beyonce, Alica Keys, Rihanna. Taky mám rád The Weekend. Nemůžu vybrat jen pět!

 

Na kterém nejlepším stadiónu (kromě OT) jsi hrál?

AY: Wembley. Možná hlavně proto, že jsem reprezentoval svou zemi. Hrát za Anglii je čest. Je to pocta hrát ve Wembley.

 

DW: Jo, Wembley je nádherné. Pro některé lidi mají určitá místa jiný význam než pro ostatní. Mám rád stadion Sunderlandu. Stadion je skvělý, fanoušci prvotřídní. Užil jsem si tam dobré časy.

 

Danny, provozuješ předzápasem nějaké rituály?

DW: Nejsem pověrčivý člověk, který před každým zápasem dělá nějaké rituály. Moje rutina před zápasem je, že jdu spát. Jsem velký spáč. Dokážu usnout kdekoliv!

 

AY: To je pravda. Spal celou cestu letadlem na tour, to mi věřte!

 

DW: Ale před každým zápasem jsem vstal jako první a než ses vzbudil ty, už jsem byl vysprchovaný a převlečený!

 

Jaký je to pocit, když stojíte v tunelu, čekáte na příchod na hrací plochu a všichni fanoušci na stadiónu jásají?

AY: Je to skvělý pocit. Dokud to nezažijete, nepochopíte. Pokaždé mi naskočí husí kůže. Ten čas v tunelu je opravdu skvělý.

 

Danny, jaká je nejlepší věc, kterou ses naučil od Robina van Persieho?

DW: Robin je útočník světové třídy a naší hře toho dává opravdu moc. Ví, jak hrát po celém hřišti a sledovat ho, je skvělá podívaná. Není to jenom útočník. Je toho ještě hodně, co se musím naučit.

 

Jaké je tvoje oblíbené předzápasové jídlo?

AY: Abych byl upřímný, je to pořád to samé, boloňské špagety, v tom je ten trik!

 

DW: Souhlasím. Špagety, kuře, losos…. Pokud je to těsně před výkopem, tak i fazole s toustem.

 

Vánoce se blíží. Nejlepší dárek, který jsi kdy dostal?

AY: Můj nejlepší dárek? Moje děti!

 

Danny & Ashley, kterou osobu bys chtěl v jednou životě potkat?

AY: Muhammad Ali. On a Michael Jordan jsou dvě osoby, které bych chtěl potkat opravdu moc.

 

DW: Pokud bych si mohl s někým zajít na oběd, byli by to Jay-Z a Beyoncé. Kdybych měl říct jednoho člověka, tak bych si vybral Barracka Obamu.

 

Danny, co myslíš, má Usain Bolt na to, aby hrál za United? Vzpomínám si, že před pár lety jsi po gólu proti Wolves slavil jeho stylem.

DW: Měl by přijít na zkoušku. Měl by si s námi zatrénovat a ukázat co v něm je. Je to přece nejrychlejší člověk na světě.

 

Pokud bys nebyl fotbalistou, čím bys byl a proč?

DW: Myslím, že bych teď byl na vysoké škole. Oba mí bratři tam šli, takže bych asi šel v jejich kolejích. Nejsem si sice jistý, co bych studoval, ale určitě bych chtěl jít na výšku.

 

AY: Já a škola jsme nebyli kamarádi. Byl jsem sice dobrý, ale neměl jsem to rád. Podnikal jsem na hřišti. Šel jsem do obchodu, koupil jsem nějaké sladkosti, vrátil se na hřiště a vydělával jsem si na ostatních dětech prodejem.

 

Co dělá skvělého fotbalistu?

DW: Je těžké vybrat pár věcí. Chce to mít silnou mentalitu, tvrdě pracovat, být hladový po úspěších a odhodlaný. Je tu mnoho dalších věcí, které jsou potřeba k poskládání té mozaiky.

 

Který je tvůj nejoblíbenější sport po fotbale?

DW: Fotbal byl vždy na prvním místě. I když jsme hráli i jiné hry, fotbal vždy vystupoval z řady. Nic jiného mě nezajímalo. Trochu jsem hrál tennis a rád ho občas sleduju v televizi. Rád koukám na NBA.

 

AY: Zbožňuju basketbal. Některé věci, které ti kluci v NBA dělají, jsou neskutečné. Nejvíc ze všeho obdivuju LeBrona Jamese. Je nejlepší. A potom Kobe Bryant.

 

Tvůj nejoblíbenější film?

AY: Těch je několik. Jako malý jsem měl rád Mighty Ducks (animovaný sci-fi seriál). Všechny díly jsem viděl alespoň pětkrát. A potom Smile Orange, jamajský film. Pokud budete mít šanci, rozhodně se na něj podívejte. Já ho viděl snad stokrát.

 

DW: Těžká otázka. Asi Mighty Ducks.

 

Ashley, máš nějaké tipy pro mladé křídelníky, jak obelstít krajní obránce?

AY: Stačí mít sebedůvěru a obejít ho. Musíte vědět co s míčem, když ho dostanete. Můžete je porazit díky své rychlosti nebo svou technikou. Nejlépe skloubit oba faktory v jeden celek.

 

Je v kabině Patrice Evra dobrým DJ-em? Pokud ne, kým bys ho nahradil?

DW: Myslím, že teď budu mluvit za nás oba. Už jsme diskutovali o Patricově výběru… Má tam pár dobrých tracků, ale v poslední době to šlo dolů. Nechci říct, že svým výběrem ukazuje svůj věk, ale…

 

AY: Nech mě to dokončit. Jeho písně jsou spíše pomalé a my potřebujeme spíše rychlejší kousky. Jinak je dobrý DJ a má spoustu skvělých písní.

 

DW: Má moc velký playlist a když zapne náhodné přehrávání, zazní i pár pomalejších písní. Mám rád jeho hudbu, ale… mládí v před. Tedy pokud se Ash odváží přebrat „vedení.“

 

AY: Už jsem to párkrát udělal a nikdo si nestěžoval. Dokonce i náš kitman si podupával do rytmu, když jsem pustil moje tracky.

 

Popiš Sira Alexe jedním slovem.

AY: Vítěz.

 

DW: Vítěz.

 

Jak důležité je období kolem Vánoc?

DW: Hodně. Zápasy přicházejí jeden za druhým. Na vánoční období se všichni kluci těší a je důležité nabrat ideální formu. Jediná nevýhoda je, že na Štědrý den nejste doma s rodinou.

 

AY: Hrajeme hodně zápasů a formu z Vánoc si všichni chtějí odnést i do nového roku. Je těžké opustit rodinu, ale pokud získáte tři body na Boxing Day (Druhý svátek vánoční) je to skvělý pocit.

 

Díky za váš čas, Ashley a Danny … tady je poslední otázka:

 

Pokud byste si měli vybrat jednoho hráče United z minulosti a jednoho současného, který by s vámi měl zůstat na pustém ostrově, kdo by to byl?

DW: Roye Keana. Roy se postará o všechno!

 

AY: Já bych si vybral „Welbze“, ale pokud bychom tam už byli oba, vzal bych si „Clevze“, ten by přišel s nějakými nápady na únikovou cestu.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!