24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sira Alexe Fergusona zaujal počet penalt zahrávaných hráči City

Sir Alex Ferguson si je jistý, že pokud by jeho svěřenci kopali tolik penalt jako jejich dnešní soupeři, vyšetřoval by tuto skutečnost i samotný House of Commons (dolní sněmovna anglického parlamentu).

Počet penalt zapískaných pro hráče City na Etihad Stadium za poslední dva roky je častým předmětem debat. Od začátku sezony 2010-2011 jich bylo na tomto stadionu ve prospěch hráčů v bleděmodrém zapískáno hned jednadvacet. V posledních třech zápasech na domácím hřišti se kopaly hned čtyři pokutové kopy, dvakrát proti Aston Ville a po jednom v remízových zápasech s Realem Madrid, respektive s Evertonem.

 

V souvislosti s dnešní návštěvou hlučných sousedů vznesl Sir Alex Ferguson poměrně drzou poznámku. „Počet pokutových kopů, které City zahrávali v posledních dvou letech, se vyšplhal, tuším, na jednadvacet,“ řekl Ferguson. „Kdybychom my kopali tolik penalt, vyšetřoval by to i House of Commons. Všichni by protestovali.“

 

Nicméně v rámci této sezony kopali hráči United více penalt než jejich městští rivalové, bohužel však hned čtyři neproměnili.

 

Skutečnost okolo penalt vyvíjí tlak na rozhodčího dnešního zápasu, Martina Atkinsona. Ferguson zároveň dodává, že se markantně změnil profil tohoto derby od dob, kdy považoval za úhlavního rivala Liverpool.

 

Zápasy mezi Liverpoolem a United v posledních pětadvaceti letech byly neuvěřitelné,“ pověděl Ferguson. „Vždy budou největším soupeřem, ale vzhledem k faktu, že momentálně Liverpool nemůže na titul v žádném případě ani pomyslet, jsou naší největší hrozbou City. Vše se změnilo s příchodem Sheika Mansoura. My se ale musíme, stejně jako už mnohokrát v minulosti, s touto výzvou poprat. Přesně tohle jsme udělali, když nastoupila do hry Chelsea, nebo na začátku devadesátých let Arsenal. A uděláme to znovu.“

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!