19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney si pochvaluje vítězství v derby

Wayne Rooney popsal vítězství svého týmu na Manchesteru City jako skvělý den pro klub a je šťastný, že dvouletá šňůra neporazitelnosti týmu na Etihad Stadium právě skončila.

 

 

Na první dvě branky útočníka United odpověděli City v druhé půli, když dokázali Rudé ďábly dostat pod tlak. Ale volný přímý kop Robina van Persieho zabezpečil výhru hostů a znamenal, že se Manchester United v tabulce posunul už na rozdíl 6 bodů právě od svého městského rivala.

 

„Je to pro nás skvělý den, protože nyní máme šestibodový náskok v tabulce. Navíc jsme porazili našeho velikého rivala v boji o titul a to je zvláště po událostech z minulé sezóny velmi uspokojující,“ řekl Wayne pro Sky Sports.

 

„Na tento okamžik jsme čekali velmi dlouho a jsem si jistý, že každý v klubu musí být spokojen. Moc dobře víme, jak moc toto znamená pro naše fanoušky a jsme opravdu šťastní. Budeme trochu slavit. City na svém hřišti dlouhou dobu neprohráli a přerušit tuto šňůru je opravdu skvělý pocit.“

 

Rooneyho dva góly sice zabezpečily vedení hostů v poločase, ale hned po změně stran se City nadechli k velikému náporu a nakonec se vše muselo rozhodovat až v nastavení.

 

Přesná střela Robina van Persieho z přímého kopu v nastaveném čase nakonec otočila utkání ve prospěch United, kterým se tedy opět podařilo zvítězit v posledních minutách.

 

„Abychom byli spravedliví, vyhrávat zápasy v samotném závěru se nám daří zatím po celou tuto sezónu,“ usmál se Rooney. „Když ztratíte dvoubrankové vedení… abychom byli spravedliví, měli jsme na konci trochu štěstí. Naši soupeři si vytvořili několik šancí, ale my jsme naštěstí dokázali vybojovat tři body.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!