24/06/2021

Hodnocení: Manchester City – Manchester United

Jak si naši hráči vedli v dnešním šlágru, se dozvíte v tomto článku.

David De Gea – Vedl si skvěle ve všech vzdušných soubojích. Ani za jeden gól rozhodně nemohl a právě naopak ještě pár tutovek soupeře chytil. Vydařený výkon mladého Španěla v brance Manchesteru United. 7,5

Rafael – V minulém zápase byl vystřídán už ve 30. minutě, protože nezvládal souboje s urostlými útočníky Readingu. Dnes měl proti sobě ale spíše technické a rychlé hráče, což mu asi více vyhovuje. Rafael s nimi umí držet krok a předvedl spoustu obranných zákroků. Asistoval při druhém gólu Rooneyho a po faulu na něj vstřelil van Persie rozhodující gól z přímého kopu. 7,5

Rio Ferdinand – Ač se sice stalo, že Aguero prošel obranou United jako nůž máslem, tak i přesto byla obrana United v tomto zápase o sto procent lepší než minulý víkend. Nicméně musím mu vytknout někdy dost bídnou rozehrávku a některé hrubky, z kterých pramení nebezpečné protiútoky soupeře. Každopádně zákrok, kdy odvracel míč ve skluzu před dorážejícím hráčem City, byl skvělý. 7

Jonny Evans – Odehrál pouze 50 minut a doufejme, že jeho zranění není nijak závažné. Nicméně bránil dobře, góly začaly padat do naší sítě až po jeho odchodu. Přidal k tomu svou typicky dobrou rozehrávku. 7

Patrice Evra – Patrice byl asi nejslabším článkem, co se defenzivní činnosti týká. Několikrát nechal za sebou úplně volného hráče a jenom se štěstím ani jednou neskóroval. Směrem vpřed to také nebylo ono, i když po faulu na něj se měla pískat penalta. Dnes na levé straně vládl úplně někdo jiný. 6,5

Antonio Valencia – Také Antoniovi tento zápas nikterak nevyšel. Sice založil akci na pravé straně, po které padl gól, ale celkově vše zpomaloval, hráče obejít se mu také mnohokrát nepodařilo. Hodněkrát zbytečně ztratil míč a centr mu nevyšel snad žádný. Ale naskočit do takového zápasu hned po zranění, by nebylo snadné pro nikoho a Antonio se snažil, seč mu síly stačily. Doufejme, že si zranění neobnovil, protože odcházel do šaten pod dozorem lékařského týmu. 6

Michael Carrick – Spolu s Cleverleym ovládali střed hřiště a několikrát výborně vykombinovali z těžké situace do protiútoku. Sem tam sice Carrick zkazil rozehrávku, ale bylo na něj opět spolehnutí. Znepříjemňoval hráčům Cititzens život, jak se patří. 7

Tom Cleverley – Také jeho start byl jedním velkým otazníkem, ale nakonec se stihl dát do kupy a nastoupil v základní sestavě. Sice se nepodepsal pod žádnou gólovou akci, ale svou roli si odehrál výborně a když měli United míč na kopačkách, tak se snažil dirigovat hru. Také on ale nakonec střídal s bolestivou grimasou. 7

Ashley Young – Výborný výkon. Young byl v poslední době velmi kritizován, a tak si to asi vzal k srdci a dnes předvedl výkon hodný Manchesteru United. Výborně s van Persiem založili akci na první gól. Young byl pořád aktivní a zapojoval se hodně do bránění a často i úspěšně. 7,5

Wayne Rooney – Dva zápasy v lize – 4 góly. Ještě nedávno nemyslitelná situace, protože Rooney hrál všude možně, jen ne v útoku. Jenže dnes dost překvapivě hrál právě druhého útočníka spolu s van Persiem a po 30 minutách už to bylo jeho zásluhou 0:2. Předvedl výbornou efektivitu, protože to byly jeho jediné střely na bránu za celý zápas. Ač hrál dnes vytaženějšího hráče, než je u něj poslední dobou zvykem, tak se stíhal občas také vracet a pomáhat defenzívě. Myslím, že si dnes zaslouží MOTM. 8

Robin van Persie – Dnes byl sice zastíněn, alespoň co se gólů týče, svým parťákem z útoku, ale měl také několik světlých momentů. Nejdříve skvěle sklepl míč pro Younga, který následně asistoval Rooneymu na gól. Následně v druhém poločase nastřelil tyč, ale hlavně na konci rozhodl z přímého volného kopu, i když s trochou štěstí. I když nebyla jeho hra ideální a většinu zápasu byl neviditelný, tak i přesto měl na výhře velký podíl. 7,5

Chris Smalling – I když naskočil do zápasu až ve druhém poločase, tak si vedl dobře a předvedl spoustu důležitých a těžkých zákroků. Měl také dobrou šanci při rohu Rooneyho, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. 7

Phil Jones – Strávil na hřišti 10 minut a ani on nedokázal zabránit vyrovnání Manchesteru City. Do zápasu na konci utkání nijak výrazně nepromluvil a nebylo ho příliš vidět. 5,5

Danny Welbeck – Sice ho nebudu hodnotit, ale musím podotknout, že Danny byl tím, kdo skvěle vybojoval míč v nastaveném čase u rohového praporku a přihrál Rafaelovi, který byl faulován a dál to už všichni známe. Nehodnocen

Týmový výkon – Skvěle takticky zvládnutý první poločas. Připomínalo mi to hodně zápas v FA Cupu v loňské sezóně, kde také hráči City měli na oko převahu, ale rychlé protiútoky United je zmrazily. I tentokrát drželi míč, ale nebylo jim to nic platné, do šaten se šlo za stavu 0:2. Jenže jak už to v takových zápasech bývá, nic není tak snadné, a tak jsme si ve druhém poločase vybrali dvě slabší chvilky v bránění, hlavně u rohu, kdy žádný hráč trestuhodně nehlídal odražený balón a Zabaleta odražený míč trefil parádně. Jenže hráči United mají asi nějaké kouzlo, ovládá je nějaká vyšší síla a nikdy se v takových zápasech nevzdají. Robin van Persie nakonec rozhodl, a to fanoušci City neunesli. Výborný týmový výkon s pár chybičkami, ale bojovnost a kousek pověstného štěstí dnes zaručili, že si United odváží z Etihad Stadium 3 body! 8

Tento článek je pouze subjektivním názorem autora.