04/08/2021

U21: Southampton 1 – 1 Manchester United

Vďaka zákroku Sama Johnstona, ktorý chytil penaltu Tadanariho Leeho si mladí červení diabli odvážajú zo štadiónu St Mary aspoň bod.

Takmer 1800 fanúšikov sa pozeralo na zápas, kde boli diabli lepším tímom. Aj napriek tomu však hráči United prehrávali a k vyrovnaniu sa dostali až v 81. minúte, kedy sa o gól postaral Frederico Macheda. Zápas sa zdal byť už stratený, keď len chvíľu pred koncom bol vylúčený Jesse Lingard a taktiež bol nariadený aj pokutový kop. Tu sa však ukázali kvality mladého brankára United – Sama Johnstona.

Hostia však mohli prehrávať už vo štvrtej minúte, kedy po sklze Ryana Tunniclifeho ostal pred našou bránkou iba Emmanuel Mayuka, no Johnstone mladého Zambijčana zneškodnil . Postupne United získavali kontrolu, no premárnili množstvo príležitostí na to, aby sa dostali do vedenia.

Macheda začal pravdepodobne najlepšie, no svoju strelu poslal trestuhodne mimo. Center Seana McGintyho bol zase pretiahnutý a Cody Cropper zastavil tento center pred Angelom Henriquezom. Navrátilec z hosťovania v Leicesteri –Lingard mal tiež niekoľko šancí, ale po peknej akcii od Henriqueza sa nechal vychytať Cropperom.

Aj napriek veľkému tlaku Saints dokázali na začiatku druhého polčasu dať gól. V 55. minúte po zákroku Marnicka Vermijla sa odpískala penalta. Lee poslal Johnstona na opačnú stranu bránky a bolo 1:0.

Po nečakanom góle niektorí fanúšikovia očakávali gól aj z Reevovho priameho kopu, no ten smeroval ponad bránu. Warren Joyce vystriedal a na ihrisko sa pozrel Bebe, ktorý nahradil Henriqueza. No reprezentant Portugalska do 21 rokov sa iba prizeral ako Macheda v 81. minúte konečne vyrovnal.

O niekoľko minút opäť hrozilo nebezpečenstvo pre diablov po rohu Reeveho. V chaose pred bránkou nakoniec loptu na čiare zastavil rukou Lingard a bol okamžite vylúčený. Tu však ukázal parádny reflex Johnstona a United tak majú stále možnosť postúpiť do elitnej skupiny. Najskôr však musia odohrať posledný zápas skupiny s Aston Villou budúci pondelok.

Zostava United: Johnstone; Vermijl, Thorpe, Fornasier, McGinty; Cole, Tunnicliffe, Petrucci, Lingard; Macheda (Veseli 94), Henriquez (Bebe 70).

Nevyužité striedania:  J.Pereira, Lawrence, Ekangamene.