04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení týmu Redaktorů na zimním srazu

Další sraz je za námi a my Vám opět přinášíme hodnocení našeho týmu – týmu Redaktorů.

 

 

Zima se sice teprve pomalu blíží, ale fanoušci Manchesteru United už mají zimní sraz úspěšně za sebou. Nebudu v tomto článku nijak rozebírat okolnosti a hodnocení celého srazu, protože o tom už jste měli možnost se dočíst v článku předchozím.

 

Základní skupina:

 

Oproti minulým srazům doznal počet týmů mírnou redukci, protože se srazu nakonec oproti avizovaným 6 týmům zúčastnilo pouze týmů 5. Pokusím se krátce shrnout naše putování tímto turnajem. Hned v prvním zápase turnaje jsme narazili na tým Satanášů a po skvělém začátku jsme už vedli 2:0 a vše směřovalo k našemu prvnímu vítězství. Jenže to by nebyl sraz fanoušků Manchesteru United, abychom nebyli svědky comebacků. Bohužel jsme to odnesli my a po mírném polevení koncentrace jsme nakonec tento zápas prohráli 2:3.

 

Do druhého zápasu jsme si řekli, že půjdeme naplno a že musíme bodovat. Tento zápas v mnoha ohledech připomínal sobotní utkání Manchesteru United s Readingem, kdy jsme nakonec také museli otáčet výsledek ze stavu 1:2. Tento zápas jsme nakonec vyhráli 3:4 a ukázal se být jako velmi důležitý do dalších bojů.

 

Dali jsme hlavy dohromady, protože nás čekal asi nejlepší tým turnaje – Captains Fantastic (což se nakonec potvrdilo jejich vítězstvím) a dospěli jsme k názoru, že musíme lépe a zodpovědněji bránit. Místy náš fotbal připomínal semifinále Ligy Mistrů, Chelsea proti Barceloně. Prakticky jsme se nedostávali k míči, ale drželi jsme soupeře dál od naší brány a také díky skvělým a obětavým zákrokům našeho gólmana – Mária Borčického (makoLP) dlouhou dobu odolávali. Jenže narozdíl od Chelsea jsme nakonec kapitulovali a to hned čtyřikrát. Ani jediný náš gól v podání Alexe nám nepomohl k žádnému zvratu.

 

Díky ostatním výsledkům jsme měli postup do vyřazovací části už jistý, ale před posledním utkáním jsme moc dobře věděli, že nám nebude stačit ani remíza, museli jsme vyhrát, abychom se vyhli v semifinále týmu Captains Fantastic. V tomto posledním utkání na nás čekal nejpočetnější tým turnaje – Hellwayner. Sice jsme nebyli favority, ale naší urputnou bojovností a skvělou taktikou, kterou jsme si naordinovali, jsme se nečekaně v polovině zápasu ujali vedení 1:0. Opět jsme „zaparkovali autobus“ před naší bránou a hodněkrát při nás stálo i štěstí, kdy se střely soupeře odrážely od všech možných i nemožných tyček na brankové konstrukci. Bohužel ani heroický a velmi bojovný výkon nám nepomohl tento nadějný stav udržet a nakonec jsme inkasovali gól na 1:1. Zápas skončil a my jsme věděli, že v semifinále budeme mít co dělat, protože jsme opravdu narazili na tým Captains Fantastic.

 

Vyřazovací část:

 

Ač jsme si moc v semifinále nevěřili, tak jsme se opět pokoušeli o naši taktiku – betonovat, co to šlo. Jenže tento tým, který proti nám stál, to vůbec nerozházelo a za chvíli svítil na světelné tabuli stav 0:3 v náš neprospěch. Jenže co se začalo dít poté, to asi nikdo nečekal. Poté, co se nám podařilo snížit na 1:3 jsme zapli na nejvyšší obrátky a neuvěřitelně jsme začali favority tohoto turnaje trápit. Zanedlouho se nám podařilo vyrovnat a zdálo se, že Captains Fantastic byli tímto vývojem velmi zaskočeni. Poté přišla pro nás velká rána. Inkasovali jsme na 3:4 a tři minuty před koncem to s námi nevypadalo dobře. Ale každý, kdo fandí Manchesteru United, musí věřit až do konce a to se nám vyplatilo, protože se nám dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat a i když se soupeř dostal ještě k vyložené šanci na konci zápasu, kdy nastřelili tyč, tak se nám podařilo skóre udržet a na řadu tak přišly pokutové kopy.

 

Sám Radim říkal, že takové drama tady ještě nebylo. A to nebylo vše. Penalty, ač jsme je nerozehráli vůbec dobře (jmenovitě já osobně), nakonec došly na náhlou smrt. Ačkoliv se náš brankář snažil všemi možnými způsoby zastavovat střely protihráčů (jeho rozkrok a čelist by mohli vyprávět), tak jsme smolně vypadli. Nutno ale říci, že se ctí a určitě jsme mohli z tohoto zápasu odejít se vztyčenou hlavou.

 

A tak přišel na řadu pro nás poslední zápas tohoto turnaje, zápas o třetí místo s týmem Satanášů. Zopakovali jsme si tedy úvodní utkání turnaje. Stejně jako předtím, i teď jsme vstřelili první branku. Jakoby si ale někdo přál, abychom ve vyřazovací části rozhodovali pouze na penalty, tak soupeř před koncem vyrovnal a šlo se tedy opět na námi neoblíbené pokutové kopy.

 

Tentokrát jsme mírně pozměnili sestavu na tuto dovednostní soutěž a to se zdálo být klíčové. Na náhlou smrt už nedošlo a s přehledem jsme na pokutové kopy vyhráli. Tudíž jsme se umístili na krásném třetím místě. I když to bylo třetí místo pouze z pěti týmů, tak jsme měli co oslavovat, protože to bylo naše první umístění na medailových pozicích vůbec!

 

Tým Redaktorů – horní řada zleva – Miroslav Bednár, Michal Moricz (MMManutd10), Alexander Dobeš (Alex.net), Michal Janík (MajkeL), Jozef Remenár (SpideX); dolní řada zleva – Mário Borčický (makoLP), Daniel Burdiga (Yes), Jakub Trejtnar (Mařenka MU)

 

Teď přejděme k samotnému hodnocení jednotlivců.

 

Mário Borčický (makoLP) – Pro mě nejlepší brankář turnaje. I když tuto cenu nakonec obdržel brankář z týmu Captains Fantastic. Obětoval se doslova pro tým, neznal bolest, všechny střely, i ty z blízka, statečně vyrážel, a to i přesto, že jako jediný brankář na turnaji neměl rukavice. Musíme příště navrhnout, ať se vytvoří i cena pro Hrdinu turnaje, protože právě tuto by si Mário zasloužil. Škoda jen, že na tento heroický výkon nenavázal i večer po turnaji, protože předčasně opustil místo činu, a tak za něj museli zaskočit jiní. Každopádně za první poločas tohoto dne si zaslouží – 10.

 

Miroslav Bednár – Pro mnoho z vás asi neznámé jméno, pro mě před tímto turnajem také. I když nepatří do naší redakce, tak se začlenil do našeho týmu bez problémů a bojoval na 110 %, jako všichni ostatní redaktoři. To on nám naordinoval naší taktiku alá Chelsea v Lize Mistrů a hecoval své spoluhráče, co to šlo. Přidal k tomu i několik gólů, a tak není pochyb o tom, že byl velmi platným a důležitým hráčem našeho týmu. Stejně jako Mário i on musel předčasně odjet, a tak i jeho kvality, co se večerního veselí týče, nám zůstaly skryté. Pokud budu hodnotit pouze tu fotbalovou část srazu, tak si nezaslouží o nic méně než – 10.

 

Jakub Trejtnar (Mařenka MU) – I Kuba má velký podíl na našem celkovém umístění. Vždyť patřil mezi ty, kteří s přehledem proměnili penaltu. I když možná nepatřil k nejnebezpečnějším hráčům na hřišti, tak byly jeho výkony velmi konzistentní a spolehlivé. Co se týče večera, tak tam podal také velmi stabilní a spolehlivý výkon. Nikterak sice neútočil, ale byl velmi jistý a vydržel s námi až do konce. Samozřejmě že si zaslouží – 10.

 

Jozef Remenár (SpideX) – Jožko už je ostříleným borcem v řadách tohoto týmu. Bylo to na něm vidět, své zkušenosti se snažil prodat, jak nejlépe mohl. A to jak na hřišti, tak také na večerním posezení. I když nevydržel až do konce, tak se to dá částečně omluvit jeho brzkým ranním odjezdem. Jeho fotbalové dovednosti ho několikrát nominovaly i do jiných týmů, a tak se ukázal ve více zápasech nežli ostatní. Překvapivě – 10.

 

Alexander Dobeš (Alex.net) „C“ – Náš kapitán. Bylo ho hodně vidět, hlavně v situacích, kdy se mu povedla nějaká ta jeho fintička z Fify. V paměti asi nejvíce uvázla ta z kraje turnaje, kdy si nádherně míč přehodil patičkou kolem jednoho z protihráčů. Byl pořád aktivní, nevypustil jediný souboj a to se mu také stalo osudným, když ho náš brankář doslova sestřelil ze vzduchu a Alex byl evidetně otřesený. I tak to ale jako správný bojovník a člen Redaktorů nevzdal a pokračoval ve hře dál. Jestli se nepletu, tak se stal také našim nejlepším střelcem. Večer se snažil přemoci své zranění hlavy, které utrpěl v souboji s Máriem, ale bohužel ho to indisponovalo natolik, že musel střídat předčasně. Nicméně i za tuto snahu si i on zaslouží nejvyšší známku. 10.

 

Michal Moricz (MMManutd10) – Útočník, kterého Alex nazval Berbatovem. A opravdu, oplýval dobrou technikou, míč mu nepřekážel a góly mu také nechyběly. Stejně jako všichni ostatní, také on bojoval až do konce a nevypustil jediný souboj. Na tento spolehlivý výkon navázal i večer, když s námi dlouho držel krok. Nebyl sice nejaktivnějším členem večerní formace, ale i on si zaslouží – 10.

 

Michal Janík (MajkeL) -Začínal jako redaktor, teď už se spíše stará o chod stránek po programátorské stránce. A stejně tak i fungoval na srazu. Málokdy jste ho mohli zahlédnout, častěji spíše v Basket Baru než na lavičce, ale u těch nejdůležitějších momentů byl. Byl takovým nehrajícím kapitánem a na konci určoval střelce penalt. Byl to opravdu znamenitý stratég, a tak by měl o svém povolání ještě pouvažovat, jestli by se náhodou neměl ohlížet po některé z uvolněných trenérských lavic. Večer už nebyl přímo v jeho režii, ale zapojil se už i  sám aktivně. Velmi důležitý článek našeho týmu. 10

 

Daniel Burdiga (Yes) – Nemám rád situace, kdy se musím hodnotit sám. Tak to vezmu takovou diplomatickou cestou. Myslím, že jsem vyloženě nezklamal a do týmu jsem snad bez větších problémů zapadl. Na hřišti jsem se snažil nechat stejně jako ostatní i duši a večer jsem pokračoval ve stejném tempu a narozdíl od ostatních můžu říci, že jsem vydržel až do konce, kdy nás u stolu zbylo poslednich 7-8 vytrvalců. Doufám, že si můžu také udělit – 10.

 

Týmový výkon – Ten byl brilantní. Hráli jsme jako jeden muž, bojovali a na hřišti nechali to nejlepší, co v nás bylo. Možná také proto to večer nebylo tak oslnivé, ale i tak se všichni s radostí připojili, i když někteří vydrželi déle, někteří méně. Hlavně tedy za tu první polovinu dne bych nám udělil jako týmu – 11!

 

I když jsem byl na srazu úplně poprvé, tak jsem si připadal, jako bych všechny ostatní znal už několik let. Náramně jsem se bavil, opravdu nelituju toho času, ani peněz, které mě to stálo. Bylo to skvělé, i když oproti minulým srazům byla účast údajně rapidně menší. Sám za sebe bych chtěl poděkovat Radimovi za skvělou organizaci, vše bylo opravdu výborně nachystané, včetně cen, hřiště, rozhodčích nebo večerního posezení. Takže všichni, kteří ještě na srazu nebyli a přemýšlejí o tom, určitě doražte, je se na co těšit!

 

 

 

 Tento článek je pouze subjektivním hodnocením autora!

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!