24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Danny Welbeck: RVP pro mne znamená velkou motivaci

Útočník Manchesteru United Danny Welbeck si předurčil cíl v podobě maximálního se přiučení od svého kolegy Robina van Persieho, přestože je to právě Holanďan, který mladému Angličanovi blokuje cestu do základu.

Ačkoliv už Welbeck v rámci zítřejšího zápasu vyhlíží svůj devatenáctý start v této sezoně, tak v pouhých desíti z těchto osmnácti byl nasazen do základní jedenáctky, většinou pak na pozici staženého útočníka, respektive křídla. Mnohem radši však hraje klasického středního útočníka, což jsme mohli spatřit na EURU 2012, kde si hru na tomto postu nesmírně užíval.

 

Welbeckovy kvality potvrzuje také statistika vyjadřující skutečnost, že se Danny stal s pěti zásahy nejlepším střelcem Anglie za rok 2012. Je to právě ale tato statistika, která ostře kontrastuje s pouhým jedním gólem v letošní sezoně za United. I toto je jeden z aspektů van Persieho hry, který chce jednadvacetiletý mladík vybrousit.

 

Střední útočník je moje nejoblíbenější pozice, ale pokaždé, i když hraji na pozici křídla, či úplně jiné, ze sebe vymáčknu maximum a fotbal si užívám v každém detailu,“ prozradil.

 

Robin je odlišný typ útočníka. U nás v podstatě „jediný svého druhu“. Jenom vidět jeho prvotřídní hru vedoucí k tolika gólům je pro mne velká motivace. Ale nejsou to jenom góly, které ho dělají výjimečným – jsou to také jeho asistence a především způsob jeho hry. Je to zkrátka world-class útočník a sledovat ho každý týden je něco, co je pro mě velkým přínosem. Právě on je někdo, ke komu vzhlížím.“

 

Sir Alex Ferguson pak kromě třinácti gólů v letošní sezoně vidí ještě širší aspekt jeho hry. „Nepřispěl jenom svými trefami, ale dokonce se zlepšili i samotní hráči kolem něj,“ prozradil Ferguson. „Přenesl naši hru do úplně jiné dimenze. S ním jsou v podstatě naše útočné možnosti nevyčerpatelné. Tohle je naše síla, která nás celou sezonu drží nad vodou.“

 

Co si vy myslíte o výkonech Welbecka v této sezoně?

 

Zdroj: menmedia.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!