04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Sir Alex byl s výhrou proti Readingu spokojený, zuřil však kvůli obraně

Sir Alex Ferguson byl s výhrou na hřišti Readingu spokojen, nicméně ho ale vůbec nepotěšila obranná činnost United.

Diváci mohli na Madejski Stadium vidět pozoruhodné představení, které skončilo poměrem 3:4, přičemž všechny branky padly už v první půli. Jelikož se Readingu podařilo dvakrát skórovat ze standardních situací, museli hráči United také dvakrát zápas otáčet ve svůj prospěch. Svůj podíl má na tom také střídání už v polovině první půle, kdy za Brazilce Rafaela přišel na hřiště Chris Smalling – tak moc se Sir Alex obával jeho výkonu.

 

Myslel jsem, že se dočkáme rekordu v počtu gólů za první poločas“, žertoval boss pro ESPN pár vteřin předtím, než zkritizoval výkon obrany. „Byla to neuvěřitelně ubohá a velmi špatná defenzivní činnost, snad nejhorší, jakou jsem tuto sezonu viděl. Jednoznačně jsme si říkali o potrestání, absolutně jsme si ho zasloužili a taky jsme potrestáni byli. Nakonec se nám ale stejně podaří vstřelit góly, což nás pokaždé zachrání.

 

Poslali jsme na hřiště Chrise Smallinga, což byl důležitý krok především pro bránění standardních situací, přestože se už k těmto příležitostem náš soupeř v druhé půli tolik nedostal. Pochopitelně jsme se ale i my měli v druhé půli dostat k daleko více šancím.

 

V polovině prvního poločasu jsem si pro sebe říkal, že bude zázrak, když tento zápas s tak propustnou obranou vyhrajeme. Proto jsem za vítězství tak nesmírně šťastný.“

 

United momentálně díky svým comebackům získali jednadvacet bodů, a byť je Ferguson za tuto skutečnost šťastný, jedním dechem dodává, že není možné se na otáčení průběhu zápasu spoléhat každý víkend. „Tohle už není jenom otázka charakteru, ale také nekonečného tvoření hloupých chyb. Nedočkali bychom se tolika comebacků, nebýt tak špatné obrany. Neustále se na tuto vlastnost spoléháme a spolehli jsme se na ni také včera,“ přiznal Ferguson.

 

United mají nyní tříbodový náskok na čele tabulky za dotírajícími Manchesterem City a Chelsea, jež oba o víkendu ztratili body ještě před výkopem s Readingem. „Samozřejmě jsme výsledky těchto zápasů věděli, ale vy se pokaždé musíte zaměřit na svou vlastní hru a pravda je taková, že jsme nyní měli štěstí.“

 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!