22/06/2021

Anderson mimo hry na pár týždňov

Sir Alex po včerajšom zápase potvrdil, že Anderson ukončil svoje dovtedy skvelé zápasové predstavenie, kvôli zraneniu. Jedná sa o také isté zranenie ako má Nani, či Valencia, a teda o zranenie zadného stehenného svalu.

Tento brazílsky záložník, ktorý sa v tejto sezóne ukazoval v skvelej forme, musel byť zo včerajšieho zápasu stiahnutý, pretože si natiahol hamstring. Stalo sa tak niekoľko minút po tom, čo strelil vyrovnávajúci gól na 1:1.

„Žiaľbohu sa jedná o zadný stehenný sval a Anderson bude mimo hry na pár týždňov. Predtým ako sa zranil odohral naozaj slušný zápas, ktorý okorenil aj gólom. Som naozaj sklamaný, že sa zranil.“

Vo včerajšom zápase sa udialo aj nie veľmi vídané striedanie, a to už v 30 minúte zápasu, kedy ďalšieho mladého Brazílčana, Rafaela, vystriedal Chris Smalling. Rafael to evidentne znášal veľmi zle a po odchode z ihriska Sirovi Alexovi ani ruku nepodal.

Boss sa na margo tohto striedania a následného nepodania rúk vyjadril nasledovne: „Nič to nie je. Chlapec bol len veľmi sklamaný z tak skorého striedania. Počas tejto sezóny je Rafael jeden z našich najlepších hráčov,“ čím Fergie naznačil, že žiaden trest pre Rafaela nasledovať nebude.

Zdroj: manutd.com, tribalfootball.com