19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – West Ham United

United odehráli proti West Hamu výborný zápas, ve kterém však padl pouze jediný gól, který vstřelil už po 30 vteřinách hry Robin van Persie.

Manchester o víkendu nepodal žádný oslnivý výkon, nicméně dokázal otočit zápas s QPR, a protože Chelsea doma s Citizens remizovala, zůstali jsme v tabulce na první příčce. Tu hodlali svěřenci Sira Alexe opanovat i po 14. kole, ve kterém do Divadla snů zavítal postoupivší tým z Championship – West Ham United. Kladiváři se po svém návratu mezi anglickou elitu drží v horní polovině tabulky a žádný zápas pro ně není předem prohraný. A to se dnes také potvrdilo. Bleskový start do utkání dostal United na koně a ti měli potom utkání téměř po celou dobu ve vlastních rukou. Aktivní ofenziva i pracovitá záloha dnes předvedly parádní výkon, ovšem ani to nestačilo k tomu, aby byla houževnatá obrana soupeře v čele s výborným Jääskeläinenem podruhé překonána. Ta podala opravdu velmi dobrý výkon a silou vůle úspěšně odrážela veškeré ataky Devils. Ti si navíc ke konci duelu pustili právníka blíže k tělu a na svou lehkovážnost mohli šeredně doplatit. Hubené vedení se jim ale podařilo udržet. Snad bude příště gólů více, protože dnešní výkon rozhodně neodpovídá konečnému výsledku 1:0.

 

Hammers pobyli ve 2. nejvyšší anglické lize pouze jednu sezónu, a ačkoliv skončili na 3. místě a museli o své místo v Premier League bojovat v baráži, celky Cardiff ani Blackpool jim v postupu nezabránily. A tak je v tabulce opět o jeden londýnský celek více. West Ham si s sebou přinesl dostatek kvality k tomu, aby opět zapadl mezi anglickou špičku, kam zcela jistě patří a zatím se zdá, že opětovná aklimatizace mu nečiní větších problémů, a stanovené ambice tak beze zbytku naplňuje.

 

Ostatně i sám manažer Sam Allardyce před sezónou vyhlásil, že pokud se jeho mužstvo umístí na konci sezóny ve středu tabulky, bude spokojený. Kladiváři však mají určitě na víc, ovšem nevyrovnanost jejich výkonů a nízká konkurenceschopnost proti silnějším týmům, jim letos zřejmě lepší umístění neumožní. Pokud by ale vedení dalo současnému lodivodovi dostatek důvěry a prostoru, mohl by tým začít v blízké budoucnosti směle pomýšlet na příčky zaručující evropské soutěže.

 

Manchester však nemá na West Ham z posledních vzájemných zápasů právě nejlepší vzpomínky a souboje s tímto soupeřem nebývají jednoznačnou záležitostí. Hammers jsou však nyní zase o trochu jiným týmem než před dvěma roky a jisté věci se změnily. Jádro mužstva však zůstalo zachováno. Marodka týmu není nikterak široká a Allardyce postrádá z opor především Benayouna a Vaz Teho, ovšem jinak si může vybírat a do hry poslat to nejlepší, s tím, že hráči půjdou do utkání s touhou porazit slavného soupeře na jeho hřišti.

 

Jak už jsem tedy naznačil, Red Devils mohli i v tomto duelu využít domácího prostředí a my mohli pouze doufat, že tento zápas budeme mít pod kontrolou od samotného začátku a naší obraně se podaří zase po čase udržet čisté konto, což by bylo určitě velké pozitivum, zvláště proti útoku Cole, Carroll, Maig, což je letní posila z francouzského Sochaux. Boss předznamenal, že v základní sestavě se objeví Anderson. Naopak hráči jako Nani, Kagawa či Valencia zůstávají i nadále mimo hru, stejně jako dlouhodobě zranění kapitán Vidič. I díky tomu se očekávalo, že Ferguson zvolí formaci diamantu, jelikož na efektivní křídelní hru se v současné době spoléhat nemůžeme. Na hřiště měla vyběhnout nejlepší sestava, čítající jména největších opor. Tři body byly povinností.

 

Na trávník vyběhli hráči v diamantovém rozestavení 4-3-1-2. Mezi tři tyče se postavil Lindegaard. Srdce obrany patřilo Evansovi se Smallingem. Záloha nastoupila v očekávaném složení Carrick, Cleverley a Anderson a pozici pod útočníky, kterými byli Chicharito a van Persie, dostal na starost Rooney. Kapitánskou pásku si navlékl Patrice Evra.

 

Duel se hrál v Manchesteru na Old Trafford. Bylo chladné počasí s vyjasněnou oblohou; teplota 0°C.

 

Divadlo snů bylo již téměř zaplněno, když Mike Jones foukl poprvé do píšťalky. Tak tohle byl opravdu bleskový začátek a než se všichni přítomní diváci dostali na svá místa, Rudí ďáblové vedli. Už po 31 vteřinách hry poslal Carrick kolmici středem hřiště na van Persieho, jenž si krásně obhodil obránce Reida a jeho následná tečovaná střela ve vápně, která trefila padajícího obránce Collinse přepadla přes bezmocného Jääskeläinena do brány – 1:0

 

Skvělý start. Brzký gól předznamenal, že United se nyní nemuseli hnát vpřed, ale v klidu a bez nervozity rozehrávat a hrát na jistotu ze zajištěné obrany. Ve 4‘ střílel hodně nepovedeně Carroll. V 7‘ dostal první žlutou kartu utkání Nolan. V 11‘ rozehrávali Kladiváři přímý kop z levé strany a naše defenziva nechala na přední tyči vystřelit naběhnutého Nolana, který jen těsně minul levou tyč. Tato aktivita však West Hamu dlouho nevydržela a Manchester začal držet balón podle očekávání mnohem častěji na svých kopačkách, vytvářel si územní převahu a soupeře do hry moc nepouštěl. V 17‘ vyslal Anderson kolmicí do úniku Chicharita, který se sprintem po pravé straně dostal do vápna, ale jeho rána skončila nad břevnem. Ve 23‘ vystřelil z dálky Diame, ale Lindegaard balón před dobíhajícím Nolanem schoval v rukavicích. Hammers se poté snažili dostávat vpřed po křídlech a vysokými míči do vápna překonávat naší defenzivu, jenže ta pracovala velmi dobře v čele s Lindegaardem. Ve 27‘ pálil z voleje ve vápně United Carroll, ovšem přestřelil. Po kratší odmlce a pasáži, kdy byla hra poměrně vyrovnaná, se ke slovu opět dostalo domácí mužstvo. Devils se do zakončení ve velmi pečlivě střeženém vápně dostávali velmi těžce a centry ze stran obrana odvracela. A tak to United zkoušeli kombinačně po zemi středem hřiště a pálili hlavně zpoza vápna. Ve 29‘ vystřelil před pokutovým územím soupeře Anderson, ale gólman Jääskeläinen míč zkrotil ve své náruči. Na konci stejné minuty pálil po přihrávce od Cleverleyho před šestnáctkou Chicharito, který pěkně obstřelil obránce, jeho umístěnou technickou střelu k pravé tyči však brankář Kladivářů konečky prstů vytěsnil na roh. Zvýšená aktivita Ďáblů a dobrý pohyb, dělal defenzivě Hammers spoustu starostí a ta si musela mnohdy vypomoct zákroky za hranicí pravidel. Ve 36‘ pálil z nouze z dálky Taylor hodně mimo. Konec první půle se nesl v režii Manchesteru, který skvěle kombinoval na polovině protivníka, tlačil se vpřed, jenže všem akcím scházelo jediné – zakončení. Ani jedna nastavená minuta už změnu skóre nepřinesla a úvodní část tak byla zakončena nepřesnou střelou Rooneyho z dálky. Do šaten se šlo za stavu – 1:0

 

Rychlý gól měl vliv na celý první poločas. Kladiváři se nejprve snažili odpovědět, ovšem jejich snaha brzy opadla a na hřišti začali vládnout hráči v červených dresech. Naše dominance byla očividná, nicméně ke střelám ve vápně nás soupeř nepouštěl. Svěřenci Sira Alexe skvěle kombinovali a jejich pohyb byl dobrý, avšak na další gól jsme do přestávky čekali marně a doufali, že United výsledek ještě zvýrazní a zápas si maximálně užijí nejen oni, ale také my.

 

Kladiváři na United hned z kraje druhého dějství vletěli a chtěli je zaskočit, ovšem jejich nápor měl jepičí život. V 50‘ se balón odrazil ke Cleverleyovi, jenž z half-voleje pěkně vypálil, ale míč skončil nad břevnem Jääskeläinenovi brány. Devils následně opět přitlačili West Ham na jeho polovině a začali dobývat jeho bránu. Naše rychlé kombinace byly sice pěkné, jenže jakmile se míč dostal do pokutového území, jeden z obránců jej vždy odkopl do bezpečí a začínalo se zase znova. Trávník patřil jednoznačně Manchesteru, jehož nápor i aktivita se stupňovaly. V 56‘ fauloval O’Brien před šestnáctkou van Persieho a United zahrávali přímý volný kop. Standardní situace se ujal sám postižený, ovšem na jeho technickou střelu k pravé tyči si zkušený Jääskeläinen počíhal. V 58‘ pálil Carrick zpoza vápna vedle pravé tyče brány Hammers.  Na začátku 60‘ předvedli Devils nádhernou přímočarou akci. Míč se od Carricka dostal do středu pole ke Cleverleymu, ten posunul napravo Andersonovi, jenž postupoval vpřed, aby balón následně přihrál na levou stranu Rooneymu, který se před pokutovým územím pokusil o pěkný obstřel Jääskeläinena ke vzdálenější tyči, jenomže ten předvedl další výborný zákrok a balón vytěsnil na rohový kop. Roh zahrál zprava van Persie a před bránou Kladivářů vznikl závar, o který se postaral mrštný Chicharito a hlavičkující Smalling,ale obrana hostů dokázala nebezpečí zažehnat.  V 62‘ Sam Allardyce poprvé střídal. Utkání skončilo pro Carrolla, jehož post zaujal Cole. V 66‘ udělal první změnu v sestavě také Sir Alex Ferguson, když na trávník poslal Younga, jenž nahradil Cleverleyho. Poté se začalo hrát ve vysokém až bláznivém tempu a bylo záhodno hru trochu uklidnit. V 70‘ vystřelil v šestnáctce Rooney, ale mířil nad. Následně střídali Hammers podruhé. Ze hry odešel Jarvis, kterého nahradil Maiga. Více ze hry měli stále United a náš protivník se jen zoufale bránil a jen výjimečně se dostal vpřed, aby ohrozil Lidegaardovu bránu. V 71‘ vystřelil velice nepřesně Taylor. V 72‘ zkusil štěstí z dálky Anderson a Jääskeläinen musel rychle na zem, aby jeho přízemní dělovku vyrazil. V 76‘ se střídalo naposledy na straně soupeře. O’Neil se stal náhradou za Diameho. Manchester držel míč ve své moci, tlačil, vymýšlel, kombinoval, ale zdálo se, jako by byla obětavá defenziva West Hamu napodruhé k nepřekonání. V 77‘ posunul van Persie do pokutového území na Chicharita, jenže ten byl tísněn a Jääskeläinen tak měl snadnou práci proti jeho slabé střele. V 78‘ obdržel žlutou kartu Carrick za svůj zbytečný faul. Ve stejné minutě United podruhé střídali. Místo Rooneyho vyběhl na hřiště Welbeck. V 83‘ jsme si zhluboka oddechli. Dlouhý nákop do našeho vápna propadl až ke Coleovi, jenž z otočky pohotově vystřelil, avšak Lindegaard předvedl proti jeho střele zákrok večera a zabránil vyrovnání. Dorážející Maiga stál v ofsajdu. V 84‘ vyčerpal možnosti střídat také Fergie, když místo Andersona poslal na trávník Jonese. Tempo hry ke konci zápasu polevilo a polevilo i nasazení Red Devils, kteří se začali soustředit na defenzivu, nechávali West Ham útočit a zbytečně si komplikovali situaci. Náš protivník cítil šanci na vyrovnání, ale času už moc nezbývalo. Sudí Jones nastavil tři minuty. Ty se odehráli ve vysokém, hektickém tempu a z naší strany to byl velmi nerozumný až nesmyslný postup. Nakonec jsme ovšem těsné vedení udrželi a můžeme slavit zisk tří bodů, ačkoliv výkon našeho mužstva konečnému výsledku rozhodně neodpovídá. Manchester United zvítězil v Divadle snů nad West Hamem United nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0

 

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard – Rafael, Evans, Smalling, Evra – Carrick, Anderson (84‘ Jones), Cleverley (66‘ Young) – Rooney (78‘ Welbeck) – Chicharito, van Persie

 

Lavička: De Gea, Büttner, Jones, Ferdinand, Young, Fletcher, Welbeck

 

Základní sestava West Hamu United: Jääskeläinen – Demel, Reid, Collins, O’Brien – Tomkins, Diame (76‘ O’Neil), Nolan, Taylor, Jarvis – Carroll (62‘ Cole)

 

Lavička: Spiegel, Spence, Llegtet, O’Neil, Moncour, Maiga, Cole

 

Góly: Manchester United – 1‘ van Persie

 

Žluté karty: Manchester United – 78‘ Carrick

 

West Ham United – 7‘ Nolan

 

Hlavní rozhodčí: Mike Jones

 

Návštěva: 75 572 diváků

 

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

 

Manchester United

 

West Ham United

67%

Držení míče

33%

19

Střely celkem

7

9

Střely na bránu

1

10

Střely mimo bránu

6

12

Přímé kopy

11

5

Rohové kopy

5

2

Ofsajdy

1

13

Vhazování

19

1

Zásahy brankářů

8

11

Výkopy

17

9

Fauly

11

1

Žluté karty

1

0

Červené karty

0

 

 

 

14. kolo Premier League mělo v úterý na programu 2 zápasy a ve středu zbylých 8. Londýnské derby mezi Blues a Cottagers skončilo bezgólovou remízou a trápení Chelsea tak nadále pokračuje. Citizens si bez větších problémů poradili na hřišti Wiganu, který porazili díky dvěma gólům ve druhém poločase. Aktuálně čtvrtý West Brom nedokázal prodloužit svou sérii vítězných zápasů na pět, kdy podlehl ve venkovním utkání Swansea.

 

Úterní zápasy (27.11.)

Sunderland 0-0 Queens Park Rangers

Aston Villa 1-0 Reading

 

Středeční zápasy (28.11.)

Everton 1-1 Arsenal

Chelsea 0-0 Fulham

Southampton 1-1 Norwich City

Stoke City 2-1 Newcastle United

Swansea City 3-1 West Bromwich Albion

Tottenham Hotspur 2-1 Liverpool

Wigan Athletic 0-2 Manchester City

 

United se tentokrát před domácími fanoušky předvedli v dobrém světle a odehráli určitě lepší a atraktivnější utkání, než o víkendu proti QPR. K povedenému výkonu nastartoval Rudé ďábly už po půl minutě hry van Persie a nasměroval je ke třem bodům. Jak se však později ukázalo, byl to gól jediný a tudíž vítězný. Devils hýřili pohybem, výborně kombinovali, a když po několika minutách opadla snaha soupeře vyrovnat, převzali plnou kontrolu nad zápasem a dirigovali jeho tempo. Dále už se činila především pozorná defenziva West Hamu, která si už další góly dát nenechala, i když byla snaha a aktivita naší ofenzivy opravdu velká. Svůj tým držel nad vodou především zkušený a dnes bezchybný gólman Jääskeläinen. Obranná čtyřka Ďáblů v čele s Lindegaardem si dnes vedla znamenitě, a co hlavně, udržela čistý štít. Obránci také zdatně podporovali útok a zaslouží si pochvalu. Celý tým odehrál vynikající zápas a opravdu jediné, co tomu chybělo, bylo více míčů v síti našeho soupeře. Hráče zdobila sehranost a dobrý pohyb. Hráli v plném nasazení, bojovali, drželi balón po velkou většinu duelu ve své moci a neúnavně útočili, ovšem další trefy jim dnes asi nebyly souzeny. Těžko někoho vyzdvihovat nad ostatní, abych jiným neukřivdil, ale , jistý Carrick, agilní a tvořivý Anderson, tradičně pracovitý Rooney či neúnavný Rafael udělali mezi týmy asi nejvýraznější rozdíl. Do tabulky si připisujeme další tři body, díky kterým nadále držíme první místo o bod před Man City. Manchester United na Old Trafford porazil West Ham United – 1:0

 

Ve 14. kole anglické Premier League se United střetnou s nepříjemným Readingem na Madejski Stadium. Royals se po návratu mezi anglickou fotbalovou špičku trápí a aktuálně se krčí na předposledním místě tabulky. Překvapí odepisovaný outsider na domácí půdě Rudé ďábly a obere je o body? To uvidíme v sobotu 1. prosince/december od 18:30 našeho neboli středoevropského času (SEČ). Poznámka: Ve stejné době, bude probíhat letní sraz fanoušků Manchesteru United ve Zlíně

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!