25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney: „Musíme zlepšit naše bránění“

Navzdory tomu, že Rudí Ďáblové okupují první místo v tabulce, se  podle Wayna Rooneyho  musí tým zlepšit v obraně.

United mají jednobodový náskok v čele před úřadujícím šampiónem a městským rivalem Manchesterem City, který na rozdíl od Reds zůstává neporažen. To Rudí Ďáblové prohráli už 3 zápasy. Rooney prohlásil,  že by se měl zlepšit celý tým a začít by se mělo v obraně. Po 13 kolech anglické ligy United obdrželi již 18 gólů.

 

„Doufáme, že příště už udržíme čisté konto, teď když máme hráče, kteří dokážou střílet góly a rozhodovat zápasy. Pokud se zlepší naše obrana a dokážeme držet čisté konto, přestaneme ztrácet body a začneme vyhrávat zápasy.“

 

„Jako tým hrajeme většinou dobře, ale někdy nám zápas nevyjde. Tuto sezónu už jsme prohráli tři zápasy, musíme zapracovat a dát to zase do pořádku. Máme štěstí, že jsme ostatní zápasy vyhráli a v žádném neremizovali. Díky tomu jsme na prvním místě. Musíme se plně soustředit na další výkony, nakopnout se a začít vyhrávat.“

 

Problémy v obraně jsou vidět téměř v každém zápase. Z posledních 20 zápasu obdrželi United gól jako první hned ve 12 případech, včetně sobotního utkání proti Queens Park Rangers. Naštěstí zápas otočili a vyhráli 3:1.

 

„Stává se nám to skoro pořád, ale nedokážu říct proč. Musíme hrát naplno hned od začátku a pokusit se vstřelit rychlý gól. Pokud skórujeme jako první, zápas se zklidní a my nebudeme muset hrát pod takovým tlakem. Pokusíme se kontrolovat utkání hned od úvodu, abychom si to potom zbytečně nedělali těžké,“ zakončil rozhovor Rooney.

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!